vaistai.lt
Kauno klinikose pritaikytas Krono ligos gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktas naujas ir efektyvus sunkios žarnyno ligos – Krono ligos sukeltų išangės fistulių gydymas padaugintomis kamieninėmis riebalinio audinio ląstelėmis. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas pažymi, kad pastaruoju metu kamieninių ląstelių terapija vis plačiau taikoma sunkioms, kitais metodais nepagydomoms ligoms gydyti.

Image

Vykdami į renginį ar kino teatrą gyventojai turi pasirūpinti tinkamais respiratoriais. Rinktis reikėtų FFP2 arba FFP3 tipo respiratorius be vožtuvo, pažymėtus CE ženklu, kuris patvirtina produkto atitikimą Europos Sąjungos (ES) reikalavimams. Ant pakuotės taip pat turėtų būti nurodyta ES atitikties deklaracija „EN 149: 2001 + A1: 2009“. Šį standartą atitinkantys FFP2 tipo respiratoriai sulaiko ne mažiau kaip 94 proc. 0,3 μm dydžio dalelių, kurios gali pernešti virusą. FFP3 tipo respiratoriai tokio dydžio dalelių sulaiko ne mažiau kaip 99 proc.

Kodėl svarbu reguliariai tikrintis akių būklę?

COVID-19 pandemija apribojo žmonių judėjimą, bet nesustabdė ligų progresavimo. Šiuo laikotarpiu ypač išryškėjo problemos, susijusios su padidėjusiu krūviu regos organams ir su pavėluotu lėtinių akių ligų gydymu. Pastebima, kad pacientai vis dažniau kreipiasi dėl užleistų akių ligų, kai jau ne visada galima sugrąžinti prarastas regėjimo funkcijas. Viena iš tokių ligų – glaukoma. Apie šią ligą ir jos gydymo galimybes kalbiname Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovę prof. Ingridą Janulevičienę.


Vyriausybė pritarė sveikatos priežiūros tinklo pertvarkai

Šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką (pertvarka), kuri yra vienas svarbiausių XVIII Vyriausybės programoje numatytų darbų. Šios pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos. Įstaigų  tinklą pertvarkyti planuojama iki 2025 metų, o su tuo susijusius projektus numatoma baigti įgyvendinti iki 2027 metų.

Nemalonūs kūno kvapai – kada tai higienos stoka, o kada ligos simptomas?

Kiekvienas žmogus turi savo individualų kūno kvapą ir pats jo nejaučia. Tačiau jei kūno kvapas nemalonus, tai tampa problema ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams. Nemalonus kvapas gali atsirasti dėl stipraus kūno ir pėdų prakaitavimo, šlapimo nelaikymo, lytinių organų infekcijos, nemalonus kvapas taip pat gali sklisti iš burnos. „Kartą teko vaistinėje konsultuoti vyrą dėl lėtinio gastrito. Kai pasakiau, kad tabakas dirgina skrandžio gleivinę ir tai gali būti užsitęsusio gastrito priežastis, vyriškis tvirtai pareiškė, kad jis nerūko.

Elektra skaudančiuose keliuose - kodėl mokslininkai į sąnarius siūlo implantuoti mažyčius generatorius?

Išardę žiebtuvėlį tikriausiai kadaise esate žaidę su pjezoelektriniu generatoriumi. Tai - mažas prietaisas, kuris pjezokristalo pagalba mechaninę energiją paverčia elektrine. Mokslininkai norėtų panašius generatorius implantuoti į žmogaus kelius. Tyrimai rodo, kad elektrostimuliacija gali paskatinti ląstelių augimą. Tiesa, anksčiau tai buvo pastebėta tik minkštuosiuose audiniuose, o dabar mokslininkai teigia, kad elektros impulsai gali padėti atsistatyti ir kremzliniam audiniui.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos