vaistai.lt
Gydytojas radiologas stebisi: operuojasi riešą, o vaikšto su aneurizma smegenyse

Koronavirusas ir karantinas daliai žmonių šiemet sutrukdė laiku pasirūpinti savo sveikata ir apsisaugoti nuo kitų pavojingų ligų sukeliamų pasekmių, – pranešime žiniasklaidai pažymi gydytojas intervencinis radiologas Audrius Širvinskas. Šiemet į gydytojo ir jo kolegų rankas pateko gerokai daugiau sunkių smegenų aneurizmos atvejų nei anksčiau – apribojus kontaktų skaičių ne vieną žmogų su plyšusia aneurizma galvoje artimieji rado per vėlai arba beveik per vėlai. Plyšus aneurizmai smegenyse padariniai dažniausiai tragiški: 2 iš 5 plyšimo atvejų baigiasi mirtimi, o dauguma išgyvenusių lieka neįgalūs visam gyvenimui.

Lietuvoje – 308945 koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 478
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 298607): 308945
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 9652
Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius: 287753

Nosies operacijos dažnai padeda pagerinti bendrą savijautą

Šiais laikais plastinėmis operacijomis ne tik dailinamos veido formos, bet taip pat gali būti sprendžiamos ir itin svarbios kvėpavimo ligų sukeltos komplikacijos. Plastikos chirurgai dažnai pabrėžia, kad yra skirtumas tarp įprastos nosies operacijos ir  nosies pertvaros operacijos. Tačiau, jos gali būti atliekamos ir kartu. Kam turėtų rūpėti šis gydymas ir ką apskritai apie šias chirurgines procedūras reikėtų žinoti?

Sveikatos draudimo garantijos – kiekvienam draustam

Visi privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys turi teisę Lietuvoje gauti gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas be papildomų mokesčių. Ši teisė įgyjama mainais į nenutrūkstamai kas mėnesį mokamas nustatyto dydžio PSD įmokas. Už gyventojus, kurie priklauso socialiai jautrioms gyventojų grupėms, PSD įmokas sumoka valstybė.

Krūtų korekcijos tikrai leis jums atsikratyti diskomforto

Vis dar galvojate apie kreipimąsi į plastikos chirurgus, kad šie patartų ką daryti su krūtine, jog ji vėl atrodytų taisyklingos formos ir normalaus dydžio? Krūtų estetinis vaizdas dažnai prarandamas po gimdymo ir žindymo, todėl nenuostabu, kad dėl to kenčia nemaža dalis moterų. Plastikos chirurgai pabrėžia, kad krūtinės korekcija, įskaitant didinimą, gali būti atliekama kone kiekvienai moteriai. Svarbu tik žengti pirmą žingsnį - kreiptis į specialistus ir konsultuotis norimais klausimais.

Odos priežiūra rudenėjant: kaip išlaikyti skaisčią ir stangrią veido oda?

Vienas svarbiausių kasdienės odos priežiūros žingsnių yra negyvo viršutinio odos sluoksnio pašalinimas, kitaip tariant – šveitimas. Ir tai reikalinga visiems odos tipams. Organinės rūgštys šioje procedūroje atlieka itin svarbų vaidmenį. Nors pats žodis rūgštis gali skambėti grėsmingai – tarsi potenciali nudegimo rizika, BENU Sveikos odos instituto ekspertės Ramunė Uosienė pranešime žiniasklaidai sako, kad naudojamos subalansuotai ir tinkamais kiekiais, organinės rūgštys yra būtinos gerai odos būklei.


Tamsioji kanapių legalizavimo pusė - daugėja mirtinų eismo įvykių

Rekreacinis kanapių naudojimas svaiginimuisi daugybėje pasaulio šalių jau nebėra nelegalus. Žmonės džiaugiasi, kad laisvės daugėja, bet mokslininkai teigia, kad ji turi neigiamų pasekmių. Kanados mokslininkai išanalizavo JAV duomenis ir padarė įdomų statistinį pastebėjimą - rekreacinių kanapių naudojimas gali būti siejamas su nedideliu, bet pastebimu mirtinų eismo įvykių padažnėjimu. Perkėlus tuos duomenis į Kanados scenarijų, viską sureguliuojant pagal gyventojų skaičių ir kitus parametrus, mokslininkai prognozuoja 308 papildomas mirtis per metus.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos