vaistai.lt
Galūnės amputacijos gali padėti išvengti minimaliai invazyvus gydymas

Pagrindine vyrų mirtingumo priežastimi Lietuvoje vis dar išlieka kardiovaskulinės ligos, kurioms priklauso ir periferinių arterijų liga. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas intervencinis radiologas Mantas Buitkus pranešime žiniasklaidai teigia, jog mūsų vyrai yra kantrūs ir neretai nekreipia dėmesio į pradinius periferinių arterijų ligos simptomus. Ligai ženkliai progresavus, dažnai endovaskulinis gydymas tampa nebeįmanomas ir, geriausiu atveju, lieka tik chirurginis gydymas. Patobulėjus medicinai, atsiradus naujoms gydomosioms priemonėms, pacientams gali būti taikomas minimaliai invazyvus, endovaskulinis gydymas net ir sudėtingais atvejais, nors anksčiau juos būtų įmanoma gydyti tik atviros chirurgijos metodu.

Image

COVID-19    2022 gegužės 18

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Lietuvoje pradėta finansuoti hepatito C patikra padės ir kovoje su vėžiu

Gegužės 19 d. minima Pasaulinė hepatito C diena šiemet Lietuvai išskirtinė – šalyje pradedama finansuoti patikra nuo hepatito C infekcijos. Pagrindinis siekis – kuo anksčiau diagnozuoti ligą, atliekant antikūnų prieš šia infekciją tyrimą pas šeimos gydytojus. Medikų bei politikų teigimu, tai ne tik padės kontroliuoti viruso plitimą, bet kartu tai itin svarbus žingsnis ir kovoje su vėžiu.


Klaipėdos TLK sveikatos priežiūrai – beveik 300 milijonų

Šiemet Klaipėdos teritorinei ligonių kasai (TLK) Privalomojo sveikatos draudimo fonde (PSDF) numatyta 298,5 mln. eurų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms. Tai yra net 13 proc. daugiau nei pernai. Daugiausiai PSDF lėšų – 120 mln. eurų – skirta Klaipėdos TLK veiklos zonos gydymo įstaigose teikiamų stacionarinių paslaugų apmokėjimui. Dar 60,1 mln. eurų skirta ambulatorinėms paslaugoms, 52 mln. eurų – pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, 29 mln. eurų – medicininės reabilitacijos paslaugoms, 16,1 mln. eurų – slaugos paslaugoms, daugiau nei 13 mln. eurų – greitosios medicinos pagalbos paslaugoms, o sveikatos programoms – 6 mln. eurų.

Gydytoja ragina rūpintis savimi: šis kasdienis įprotis – prevencija nuo įvairiausių ligų

Šiandien didžioji dalis darbų yra sėdimi, žmonės kur kas dažniau mankština pirštus rašydami klaviatūra, nei treniruodami kūną. Kasdienybėje lieka vis mažiau laiko fiziniam aktyvumui. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis, daugiau nei ketvirtadalis suaugusių pasaulio gyventojų yra nepakankamai aktyvūs. Tai yra opi problema, kadangi fizinis aktyvumas suteikia ne tik energijos, bet ir prailgina gyvenimo trukmę.


Top 3 odos priežiūros priemonės atostogaujantiems prie jūros

Keliaujate atostogauti prie jūros? Metas pasirūpinti patikimomis kosmetikos priemonėmis ir išsaugoti odos grožį bei jaunatviškumą. Lietuviška kosmetika Manilla bus puikus pasirinkimas norint skirti savo odai daugiau kokybiško dėmesio ir pasiekti puikius, ganėtinai greitus rezultatus. Netrukus vėl galėsite mėgautis dailia ir lygia oda be žymesnių rūpesčių! Perskaitykite šį straipsnį – jame sužinosite apie tinkamiausias vasaros priemones nepriekaištingai odos priežiūrai.


[Žinios trumpai] Šiaurės Korėjoje „didžiuliai neramumai“: Kim Jong-unas mobilizavo kariuomenę, ieško kaltųjų

Šiaurės Korėjoje įsiplieskė COVID pandemija. Daugiau nei milijonas Šiaurės Korėjos gyventojų susirgo Pchenjano valdžios vadinamu „karščiavimu“, o 50 žmonių mirė, rodo naujausia valstybės transliuota ataskaita, teigia naujienų agentūra KNCA. Kim Jong-unas sutelkė kariuomenę platinti vaistus, kritikuodamas sveikatos pareigūnų atsaką į pandemiją, o šalyje buvo pradėta visuomenės informavimo kampanija, praneša AFP ir REUTERS.


 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos