vaistai.lt
Depresijai gydyti – transkranialinė magnetinė stimuliacija

2021 metais Kauno klinikose pradėta taikyti transkranialinė magnetinė stimuliacija, kuri padeda kovoti su depresijos forma, atsparia gydymui. Nuovargis, silpnumas, mieguistumas, spengimas galvoje, pesimistiškumas ir nuolatinis nerimas – tokie pirmieji simptomai prieš 20 metų Andriui išdavė depresiją. „Turėjau skaudžių išgyvenimų, kurie ir paskatino šios klastingos ligos atsiradimą, – Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai prisimena vyras. – Gėriau vaistus, bet prieš dvejus metus pasijutau ypatingai prastai.“


Visa tiesa apie protezavimą: ar dantų protezai aktualūs tik senjorams?

Dantų protezavimas yra išties gelbstinti odontologinė procedūra. Deja, ji iki šiol apipinta įvairiais klaidingais įsitikinimais. Dažnai manoma, kad protezai yra nepatogūs, neestetiški ir netinka jaunesnio amžiaus pacientams... O kaip yra iš tiesų? Klinikos „32:Balti“ specialistai paneigia labiausiai paplitusius mitus apie dantų protezavimą.


Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa: raktas į sveikatos kokybę

Nepaisant to, kad kasmet vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų skiriama širdies ir kraujagyslių ligų prevencinei programai, mirtingumas mūsų šalyje nuo šių ligų išlieka gana aukštas. Todėl ligonių kasos ragina vyrus ir moteris aktyviau išnaudoti valstybės siūlomas galimybes nemokamai pasitikrinti savo sveikatą pagal šią programą.


Vitaminų perdozavimo grėsmės: nežaiskite vaistininkų patys

Galvos skausmas, bėrimai, raumenų spazmai – tai tik dalis simptomų, kuriuos gali sukelti vitaminų perdozavimas. Nežinodami, kokių vitaminų trūksta, žmonės dažnai juos pasirenka savo nuožiūra. Kaip teisingai papildus suderinti tarpusavyje, kad nesukeltų šalutinių efektų, pasakoja BENU vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė.

Užmiršimas – visai ne klaida? Nauja teorija tvirtina, kad tai mums naudinga smegenų gudrybė

Remiantis nauja tyrėjų iš Airijos teorija, užmarštis naudinga organizmui, nes tada jis gali situaciją įvertinti naujai ir susidaryti geresnį aplinkos vaizdą. Tuo tarpu smegenys prisiminimus vis viena saugo, tiesiog neleidžia jų pasiekti. Trinty koledžo mokslininkai pristatė teoriją, kurioje užmiršimas gali būti ne klaida, o funkcine smegenų savybė, padedanti joms dinamiškai sąveikauti su aplinka.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos