vaistai.lt
galvos kaulinio defekto kranioplastika

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atlikta retai pasitaikanti plati galvos kaulinio defekto kranioplastika. Pirmą kartą ligoninės istorijoje pacientui gydyti panaudotas individualus kranialinis implantas, pagamintas iš medicininio titano lydinio, o individualaus implanto kūrimui ir gamybai buvo pasitelktos pažangiausios 3D technologijos.

Pūslelinė: naminės priemonės gali ir pakenkti

Rudeninė orų kaita, šaltis, ultravioletiniai saulės spinduliai, stresas ir nuovargis, įvairūs peršalimai ar odos pažeidimai gali išprovokuoti organizme tūnančio herpesviruso aktyvumą – apie tai signalizuoja pūslelinių bėrimų susidarymas.

Krūties vėžiu sergančios moterys beldžia į valdininkų duris

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1600 krūties vėžio atvejų, daugiau nei 500 moterų nuo šios ligos miršta. Vakarų Europoje bendras penkerių metų išgyvenamumo rodiklis sergant krūties vėžiu yra apie 84 proc., o Lietuvoje – 77 proc. Pasak pranešimo žiniasklaidai, tai yra vienas prasčiausių rodiklių Europoje. Liga yra iššūkis ir ligonei, ir jos artimiesiems, nes slauga, visuomenės požiūris, galimybių stoka tampa didesne problema nei gydymas.

Cinkas: kokie negalavimai išduoda jo trūkumą ir kodėl jo dabar ypač reikia?

Cinkas ne tik užtikrina mūsų organizmo ląstelių funkcionalumą, stiprina imuninę sistemą, palaiko vaisingumą ir reprodukciją, tačiau turi ir priešuždegiminių savybių. Užtikrinti reikiamą cinko kiekį svarbu ypač šiuo metu, nes, tyrimų duomenimis, cinko preparatai mažina tikimybę užsikrėsti COVID-19 ir gelbsti sergančius.

Aknė – ne vien paauglių problema, kenčia vis daugiau vyresnių moterų ir vyrų

Aknė nėra paprastas bėrimas, kaip ir nėra vien tik paauglių problema. Taip, 9 iš 10 paauglių kenčia nuo aknės, tačiau tyrimai rodo, kad net trečdaliui moterų ir pusei tiek vyrų iki 30–40 m. būdinga suaugusiųjų aknė. Iš dalies tam įtakos turi hormonų pusiausvyra bei genetika, tačiau negalima atmesti ir aplinkos veiksnių. 

„Dar po vieną“. Ar alkoholio „mikrodozingas“ daro kūrybingesniu ir efektyvesniu darbe?

Nėra progos nesužinoti, ką apie tai mano mokslininkai. Prieš kelis metus tarp Silicio slėnio vyr. vadybininkų buvo madingas psichodelikų „mikrodozingas“, konkrečiai, LSD. Manyta, kad jis didina kūrybingumą, gerina darbingumą, nes padeda susikoncentruoti ir bendrai savijautą. Moksliniai šio klausimo tyrimai ir empirinė vartotojų patirtis prie kokios nors vienareikšmiškos išvados neprivedė.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos