vaistai.lt
Depresijai gydyti – transkranialinė magnetinė stimuliacija

2021 metais Kauno klinikose pradėta taikyti transkranialinė magnetinė stimuliacija, kuri padeda kovoti su depresijos forma, atsparia gydymui. Nuovargis, silpnumas, mieguistumas, spengimas galvoje, pesimistiškumas ir nuolatinis nerimas – tokie pirmieji simptomai prieš 20 metų Andriui išdavė depresiją. „Turėjau skaudžių išgyvenimų, kurie ir paskatino šios klastingos ligos atsiradimą, – Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai prisimena vyras. – Gėriau vaistus, bet prieš dvejus metus pasijutau ypatingai prastai.“


Ką turi daryti sąlytį su sergančiuoju šeimoje turėję asmenys

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėję asmenys privalo izoliuotis 7 dienas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo atlikimo (t. y. teigiamo rezultato patvirtinimo) dienos, nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turi ir paskiepyti žmonės.


Ar bioplastikas yra saugi plastiko alternatyva?

Pramonės rinkodaros specialistai reklamuoja bioplastiką kaip plastiko taršos sprendimą. O kaip yra iš tikrųjų? Apie tai pasakoja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Cheminių tyrimų skyriaus Ne maisto medžiagų ir gaminių tyrimų poskyrio vedėja Dalia Uksienė.

Pandemija nesustabdė investicijų į sveikatą ir mokslą

Koronaviruso pandemija negali tapti priežastimi stabdyti investicijas į sveikatą ir mokslą. Tai pademonstravo jungtinė Vilniaus universiteto Santaros klinikų, Nacionalinio vėžio instituto ir „Affidea Lietuva“ komanda, įgyvendinusi bendrą projektą, kurio rezultatas – prostatos magnetinio rezonanso tyrimų (MRT) kompetencijos centro atsiradimas Lietuvoje. Pacientams tai reiškia vieną labai svarbų dalyką: kad jiems prieinama naujausiais tarptautiniais standartais pagrįsta diagnostika ir gydymas.


 

Rankų oda kartais įspėja ir apie vitaminų trūkumą

Žiemiški orai dažnai atsispindi ir rankų odos būklėje. Į išsausėjusią rankų odą nereikėtų žvelgti pro pirštus – nualinta rankų oda nebeatlieka apsauginės funkcijos, o tai gali lemti sumažėjusį organizmo atsparumą įvairiems mikroorganizmams. „Rūpintis veido oda atrodo būtina ir savaime suprantama, tačiau labai dažnai pamirštame pasirūpinti rankų oda“, – pranešime žiniasklaidai pažymi „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė.

Pekino gyventojams nurodyta neužsisakinėti prekių iš užsienio ir siuntinius atidaryti tik lauke

Pekino gyventojai, kurių yra maždaug 23 milijonai, gavo naujų valdžios nurodymų, susijusių su siuntiniais. Valdžios institucijos nurodo, kad Pekino gyventojai turėtų vengti apsipirkimų internete, jei siuntos juos pasieks iš užsienio. Net ir vietinius siuntinius rekomenduojama atidaryti dėvint pirštines bei apsauginę kaukę ir tai daryti reikėtų tik lauke. Kas vyksta?

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos