vaistai.lt

Pradedama kompensuoti daugiau gydomųjų tvarsčių (216/0) 

Pradedama kompensuoti daugiau gydomųjų tvarsčiųGera žinia nuolat ar ilgą laiką žaizdas gydyti turintiems pacientams ir jų artimiesiems. Nuo 2022 m. liepos 1-osios privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės gaus daugiau kompensuojamųjų tvarsčių nei dabar. Šiam tikslui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) antrąjį metų pusmetį numatyta skirti net 400 tūkst. eurų.

Nuo šiol įvairių tipų žaizdoms gydyti per mėnesį ligonių kasos kompensuos po 15 vienetų hidrokoloidinių, silikono ar kitos sudėties tvarsčių kiekvienai žaizdai ar opai.

Gydomieji tvarsčiai pacientams kaip ir anksčiau bus kompensuojami pūslinės epidermolizės žaizdoms, praguloms gydyti, iki 5 mm gylio trofinėms opoms bei opoms po spindulinio gydymo (dėl piktybinio naviko), taip pat vaikų nudegimams gydyti.

Ligonių kasos primena, kad pirmą kartą skiriamų kompensuojamųjų MPP receptą išrašo šeimos gydytojas ar gydytojas specialistais, nes šie medikai diagnozuoja paciento ligą, dėl kurios jam gali būti paskirtos kompensuojamosios priemonės. Vėliau šiuos receptus turi teisę išrašyti ir slaugytojai.

Lietuvoje kompensuojamąsias MPP praeitais metais naudojo beveik 186 tūkst. pacientų. Vien gydomiesiems tvarsčiams kompensuoti  prireikė 2,7 mln. eurų PSDF lėšų, t. y. 430 tūkst. eurų daugiau, nei 2020-aisiais. Dar 313 tūkst. eurų pernai buvo skirta iš valstybės biudžeto pacientų priemokoms už gydomuosius tvarsčius padengti.

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos