vaistai.lt

R. Šalaševičiūtė: esame atviri ir pasiruošę padėti visose psichikos sveikatos klausimuose (1436/0) 

R. Šalaševičiūtė: esame atviri ir pasiruošę padėti visose psichikos sveikatos klausimuoseSpecialistai teigia, kad susirgus psichikos liga, Lietuvoje yra plačiai prieinama mokslu pagrįsta pagalba, tačiau svarbiausia – jos nebijoti ir kreiptis laiku. Apie tai buvo kalbama spaudos pusryčiuose „Psichikos liga – ar galima pasveikti?“. Po pusryčių Sveikatos apsaugos ministerijoje  buvo atidaryta fotografijų paroda, skirta Atviros psichiatrijos mėnesio: rugsėjo 10 (Savižudybių prevencijos diena) – spalio 10 (Psichikos sveikatos diena) renginiams.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė dėkojo visiems „Atviros psichiatrijos mėnesio“ organizatoriams. „Jūsų inicijuotas mėnuo parodė visuomenei, kad esame atviri ir pasiruošę padėti visose psichikos sveikatos klausimuose. Deja, kelią pas specialistus ligoniams užtveria išankstinės nuostatos, gėda, baimė. Tačiau neabejoju, kad šį mėnesį tos nuostatos buvo paneigtos. Mums visiems rūpi tiek vaikų, tiek suaugusių psichikos sveikata. Plėsdami paslaugų spektrą, patvirtinome ir naujas veiklas – pavyzdžiui, liepos mėnesį buvo patvirtinti profesiniai kvalifikaciniai meno terapeuto reikalavimai. Džiugu, kad psichosocialinės paslaugos pateisina lūkesčius. Beje, artimiausiu metu iš naujo susirinks darbo grupė, kuri tvirtins Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų planą, padėsiantį siekti geresnių rezultatų“, – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Psichiatrijos klinikos vadovė, profesorė Virginija Adomaitienė sakė, kad sveikata, o tuo labiau psichikos sveikata kuriama visuomenėje, toje socialinėje aplinkoje, kurioje žmogus gyvena. „Sudėtingesniais atvejais, reikalaujančiais aukštesnės kompetencijos specialistų pagalbos esame mes – gydytojai, kurie konsultuojame psichikos sveikatos sutrikimų klausimais visus besikreipiančius. Gydytojai ne tik diagnozuoja bet ir parenka pagalbos apimtis. Taigi, gydymo įstaigose sveikata ne kuriama, o užsiimama jos grąžinimu iki buvusio lygmens, kada žmogus jautėsi sveikas. Žmogui padėti sugrįžti į visavertį gyvenimą, pasiruošę tiek psichologai, tiek psichoterapeutai, tiek kiti specialistai. Taigi, kad kurti sveiką visuomenę socialiniame, iki medicininiame lygmenyje, kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Visi kalbame apie stigmą, kaip ją mažinti, bet labai dažnai didžiausia stigma glūdi mumyse, mūsų kalbose, elgesyje, veiksmuose“, – kalbėjo profesorė V. Adomaitienė.

Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė tikino, kad iniciatyva „Atviras psichiatrijos mėnuo“ – labai prasminga. „Džiaugiuosi mėnesio aktyvia veikla ir galiu patikinti, kad ji bus tęsiama. Mes parodėme didelį psichiatrijos įstaigose (tiek ambulatorinėse, tiek stacionarinėse) teikiamų paslaugų ir pagalbos spektrą Lietuvoje. Prie paslaugų prieinamumo pagerinimo labai ženkliai prisidėjo pastaraisiais metais pradėję veikti net 27 dienos stacionarai. Juose, kaip beje ir kitose psichiatrijos įstaigose, paslaugų spektras labai tikrai įspūdingas  – tai ir psichoterapija (tiek grupinė, tiek ir individuali) ir įvairios dailės, muzikos, judesio, pačios įvairiausios užimtumo, šviesos terapijos su pacientų klubais, organizuojamomis jų darbų parodomis, ekskursijomis. Be abejo, dar turime ką vystyti, tačiau ir šiandien nesėdime vietoje“, – sakė O. Davidonienė

Atviros psichiatrijos mėnesį susivienijusios psichikos sveikatos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos atvėrė savo duris, nevyriausybinės organizacijos dalinosi patirtimi.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos