vaistai.lt
Inovatyviam kraujo vėžio gydymui kelią užkerta biurokratija

Lietuvoje kasmet daugiau nei tūkstantis pacientų išgirsta onkologinės kraujo ligos diagnozę, tačiau vis dar ne visi pacientai turi galimybę gauti jiems tinkamą pažangiausią gydymą. Ekspertų nuomone, kol žmogaus gyvybė netaps valdžios prioritetu, tol inovatyvių vaistų prieinamumo situacija nepagerės.

Kodėl pasiskiepijus neverta baimintis įprastų trumpalaikių šalutinių poveikių?

Net paprasčiausio vaistinio preparato apraše įprasta matyti informaciją apie galimus šalutinius jo poveikius. Todėl neturėtų stebinti tai, kad kiekvienas mūsų vienaip ar kitaip reaguoja ir į vakcinas, skirtas paruošti organizmą kovai su koronaviruso užkratu. Anot specialistų, tam tikri po skiepo pasireiškę simptomai – kaip tik lauktinas patvirtinimas, jog vakcina atlieka jai skirtą darbą.

Pusei gyvūnų apkandžiotų asmenų skiriami skiepai nuo pasiutligės

Rugsėjo 28-ąją minima Pasaulinė pasiutligės diena. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kasmet Lietuvoje rudenį ir pavasarį vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės – mėtomi specialūs jaukai. Šios prevencinės priemonės leido pasiekti, kad šalyje pasiutligės pastaraisiais metais neregistruojama.


Pasakojo apie sveikatos priežiūrą grįžus į Lietuvą

Pastaruosius metus daugybei žmonių iš įvairių šalių dirbant nuotoliniu būdu, taip pat vis dažniau Lietuvos piliečiams svarstant galimybę grįžti ar grįžtant gyventi į gimtinę, jiems ypač aktuali tampa privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tema. Pagrindinius jo aspektus pristatė ir į dalyvių klausimus atsakė Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ organizuotame internetiniame seminare.

Kaip kovoti su kamuojančia depresija?

Depresija dažnai pasireiškia veikiant stipriems streso veiksniams, tokiems kaip artimųjų netektis, sunkios ligos, darbo netekimas ir pan. Dėl šios ligos įprasta kaltinti visas dabartines problemas - nuovargį, pyktį kitiems, vidines baimes, ekstremalią situaciją darbe, bėdas šeimoje ir net nenorą susitikti su draugais. Tuo tarpu depresija yra specifinė liga, tokia pati kaip diabetas ar bet kuri kita.

Aknė – ne vien paauglių problema, kenčia vis daugiau vyresnių moterų ir vyrų

Aknė nėra paprastas bėrimas, kaip ir nėra vien tik paauglių problema. Taip, 9 iš 10 paauglių kenčia nuo aknės, tačiau tyrimai rodo, kad net trečdaliui moterų ir pusei tiek vyrų iki 30–40 m. būdinga suaugusiųjų aknė. Iš dalies tam įtakos turi hormonų pusiausvyra bei genetika, tačiau negalima atmesti ir aplinkos veiksnių. 

Ar paskiepyti nuo COVID-19 lygiai taip pat lengvai platina šią ligą?

Pasaulinės pandemijos pasitaiko taip retai, kad žmonės lieka sutrikdyti ir pasimetę - kaip taip gali būti?! Negi dabar reikia skiepytis nuo pandemijos, nors visą gyvenimą to nebuvo? Ir ką tie skiepai daro - jei tik sumažina sunkių simptomų riziką, tai kaip tai stabdo ligos plitimą?

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos