vaistai.lt
Peties skausmus dėl sausgyslių plyšimo kenčiantiems pacientams – naujas gydymo būdas

Peties rotatorių manžetė – sistema, sudaryta iš raumenų ir sausgyslių, leidžiančių judinti ranką įvairiomis kryptimis. Jos plyšimas – viena dažniausiai pasitaikančių peties patologijų. Mokslinių tyrimų duomenimis, rotatoriaus manžetės sausgyslių plyšimus patiria apie 13 proc. 50–59 m., 20 proc. – 60–69 m. ir virš 30 proc. 70–79 metų amžiaus žmonių. Ši patologija siejama su ženkliu žmogaus gyvenimo kokybės pablogėjimu – peties sąnario judesiai tampa riboti, vargina žemyn į ranką plintantis skausmas, ypač sustiprėjantis naktį ir trukdantis kokybiškam poilsiui.

Savaitgalis prie vandens telkinio: kaip saugotis infekcijų

Vasaros dienomis tesinori gulėti ant ežero ar jūros kranto ir nuolat maudytis. Bet jei neužtikrinsime tinkamos intymios higienos, vandens pramogos gali pasibaigti ir nemaloniomis infekcijomis ar uždegimais. Kaip užkirsti kelią nepageidaujamoms ligoms bei saugiai džiaugtis maudynių sezonu?

Kaip duomenų rinkimas padeda kovoti su bakterijų atsparumu?

Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms (AMR) yra viena iš didžiausių grėsmių pasaulio sveikatai. Jis atsiranda, kai mikroorganizmai keičiasi taip, kad vaistai tampa neveiksmingi jų sukeliamoms infekcijoms gydyti. Duomenų rinkimas apie antimikrobinių vaistų pardavimą ir naudojimą gyvūnams yra labai svarbus nustatant rizikos veiksnius, kurie gali paveikti visuomenės ir gyvūnų sveikatą. Kokybiški duomenys leidžia kurti tikslines kovos su AMR priemones.

Vasaros vaisius valgykite su sėklomis ir odele: padarysite paslaugą organizmui

Ar žinojote, kad valgydami vaisius į šiukšliadėžę smarkiai nesusimąstydami galite išmesti didelę dalį jų vertingųjų medžiagų? Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pranešime žiniasklaidai vaisius rekomenduoja valgyti neluptus ir pasimėgauti net jų sėklomis – tai tikras sveikatai naudingų medžiagų lobis.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Image

Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos