vaistai.lt
Peties skausmus dėl sausgyslių plyšimo kenčiantiems pacientams – naujas gydymo būdas

Peties rotatorių manžetė – sistema, sudaryta iš raumenų ir sausgyslių, leidžiančių judinti ranką įvairiomis kryptimis. Jos plyšimas – viena dažniausiai pasitaikančių peties patologijų. Mokslinių tyrimų duomenimis, rotatoriaus manžetės sausgyslių plyšimus patiria apie 13 proc. 50–59 m., 20 proc. – 60–69 m. ir virš 30 proc. 70–79 metų amžiaus žmonių. Ši patologija siejama su ženkliu žmogaus gyvenimo kokybės pablogėjimu – peties sąnario judesiai tampa riboti, vargina žemyn į ranką plintantis skausmas, ypač sustiprėjantis naktį ir trukdantis kokybiškam poilsiui.

Už nuolatinio knarkimo gali slypėti sunki būklė

Knarkimas – gana dažna problema, nesirenkanti nei lyties, nei amžiaus. Tačiau svarbu suprasti, kad tai nėra tik nemalonus garsas. Stiprus nuolatinis knarkimas gali signalizuoti apie netinkamą kvėpavimo takų anatomiją ir kitas rimtas sveikatos problemas, tokias kaip obstrukcinė miego apnėja ar įvairios alergijos. Net ketvirtadalis nuolatinį knarkimą patiriančių žmonių jaučia pasikartojančius kvėpavimo sustojimo epizodus miego metu. O tai – rimta problema, turinti neigiamą poveikį fizinei sveikatai ir emocinei būklei.

Kai vasaros naktimis per karšta miegoti: pataria, kaip geriau išsimiegoti

Vasaros naktimis, esant karštiems orams, gali suprastėti daugelio žmonių miego kokybė. Karštis ne tik trukdo mums užmigti, bet ir paskatina dažnus prabudimus naktimis, o ryte galime skųstis nuovargiu ir irzlumu. Kokias klaidas dažniausiai darome eidami miegoti?

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

KTU mokslininkas: oro kondicionierių rizikos – peršalimo ligos ir pavojus bakteriniam užterštumui

Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų ligų riziką.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos