vaistai.lt
Kauno klinikose pritaikytas Krono ligos gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktas naujas ir efektyvus sunkios žarnyno ligos – Krono ligos sukeltų išangės fistulių gydymas padaugintomis kamieninėmis riebalinio audinio ląstelėmis. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas pažymi, kad pastaruoju metu kamieninių ląstelių terapija vis plačiau taikoma sunkioms, kitais metodais nepagydomoms ligoms gydyti.

Sausis - gimdos kaklelio vėžio prevencijos mėnuo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai tėvams ir globėjams  primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Lietuvoje nuo ŽPV infekcijos 11 metų mergaitės pradėtos nemokamai skiepyti 2016 m.  Įgyvendinant Nacionalinę imunoprofilaktikos programą Lietuvoje mergaitės yra skiepijamos dvivalente „Cervarix“ vakcina, kuri apsaugo nuo 16 ir 18 žmogaus papilomos viruso tipų ir yra skirtas gimdos kaklelio vėžio profilaktikai.

Lietuva pradėjo narystę Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijoje

2022 m. sausio 1 d. prasidėjo Lietuvos narystė Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijoje (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND). Tai viena iš svarbiausių Jungtinių Tautų sistemos agentūrų, veikianti pagal pagrindinius tarptautinės narkotikų kontrolės sistemos dokumentus. Komisijos sesijos laikomos svarbiausiu pasauliniu forumu narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikai bei tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimams aptarti.

Kaip tinkamai pasiruošti žiemos maudynėms

Lietuvoje žiemos maudynės tampa vis populiaresnės. Prieš kelias dešimtis metų maudymasis eketėje arba ledinėje jūroje buvo laikomos gydymu ir atgaiva, o šiandien tai – būdas stiprinti imunitetą ir apskritai sveikatą. Kaip pasiruošti maudynėms šaltame vandenyje, kad jos būtų saugios bei nekenksmingos sveikatai?


Neigiamos temperatūros iššūkis odai – kaip patikrinti, ar nesate alergiški šalčiui

Vėjas, temperatūros pokyčiai, sausas oras – visa tai tenka iškęsti veido odai šaltuoju metų laiku. Šiuo sezonu svarbu stebėti odos būklę ir prireikus pakoreguoti savo grožio rutiną bei pasirūpinti odos apsauga nuo šalčio. „Eurovaistinės“ vaistininkė Santa Gasparavičiūtė pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad temperatūros svyravimai, vėjas, šaltis dirgina mūsų odą, todėl ji gali būti paraudusi, išsausėjusi, šerpetojanti. „Tai atrodo ne tik neestetiškai, bet apsunkina gyvenimą, sukelia nemalonius pojūčius“, – sako vaistininkė.

Pamokos prasideda per anksti? Pandemija leido mokiniams išsimiegoti

Miego svarba augančiam ir bręstančiam organizmui yra labai gerai žinoma. Tai - mokslinis faktas ir dėl to jus tėvai versdavo eiti miegoti anksčiau. Tačiau pamokos mokykloje vis tiek prasideda anksti. Pamokos prasideda anksti dėl to, kad tėvai galėtų eiti į darbą per daug nesibaimindami dėl kažin ką veikiančių vaikų. O darbas taip anksti prasideda todėl, kad praeito amžiaus pradžioje žmonės dirbdavo po 10-16 valandų per dieną.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos