vaistai.lt
Prieš pasaulinę AIDS dieną – nemokamų ŽIV tyrimų savaitėArtėjant pasaulinei AIDS dienai, lapkričio 22–29 dienomis kai kuriose laboratorijose ir gydymo įstaigose galima nemokamai ir konfidencialiai atlikti žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) greitąjį testą. Atlikus kraujo testą vos per kelias minutes sužinosite, ar nesate užsikrėtęs ŽIV.
Sužinoti, kur nemokamai atliekami ŽIV testai galima interneto svetainėse www.visityrimai.lt arba www.aids.lt
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos valdybos pirmininkė, gydytoja Eglė Marciuškienė teigia, kad ankstyvoji ŽIV diagnostika yra itin svarbi, nes daug žmonių nežino esantys infekuoti ŽIV ir sukelia pavojų sau bei artimiesiems. Šiuo metu mažiausiai vienas iš trijų su ŽIV Europoje gyvenančių žmonių nežino apie savo užsikrėtimą. Skaičiuojama, kad Europoje su ŽIV gyvena daugiau kaip 2 milijonai žmonių.
daugiau
Jaunų moterų liga – sisteminė raudonoji vilkligėKaip ir kitos autoimuninės ligos, sisteminė raudonoji vilkligė kelia daugiau klausimų nei duoda atsakymų. Tačiau per kelis dešimtmečius naujos žinios, medikamentai leido iš esmės pakeisti sergančiųjų šia liga gyvenimus. Apie visišką sergančiųjų vilklige gyvenimo pagerėjimą kalbėti dar anksti, tačiau kai kurie draudimai jau panaikinti, pavyzdžiui, draudimas susilaukti vaikų. 

Ligos sukėlėjai nežinomi
Sisteminė raudonoji vilkligė yra lėtinė autoimuninė reumatinė liga. Jos eiga kintanti ir nenuspėjama. Moterys šia liga serga 10 kartų dažniau nei vyrai. Ji diagnozuojama labai ankstyvame amžiuje, maždaug nuo 15 metų.

daugiau
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga: prevencija, diagnostika ir gydymasPasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) serga apie 210 milijonų žmonių visame pasaulyje. Prognozuojama, jog 2030 m. pagal mirtingumą tai bus viena iš trijų pagrindinių ligų. Nuo LOPL Europoje kasmet miršta iki 300 tūkst. žmonių, Lietuvoje – apie vieną tūkstantį. Mirštamumas nuo LOPL ir sergamumas šia liga pasaulyje toliau didėja. Remiantis Jungtinės Karalystės bendrosios praktikos gydytojų duomenų baze, kurioje sukaupta informacijos apie 3,4 mln. pacientų, per 1990–1997 m. laikotarpi LOPL paplitimas tarp vyrų padidėjo 25 proc., tarp moterų net 69 proc. Lietuvoje, epidemiologinių tyrimų duomenimis, LOPL serga apie 3 proc. suaugusių gyventojų.
daugiau
Didėjanti sveikatos problema – antibiotikams atsparios bakterijosEuropos supratimo apie antibiotikus dieną, kuri minima kasmet lapkričio 18 dieną Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai informuoja kaip svarbu atsakingai vartoti antibiotikus ir laikytis gydytojų nurodymų. Specialistai primena, kad antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas ligas, – jie nepadės pasveikti nuo virusų sukeltų ligų, tokių kaip: peršalimas ar gripas.

Vartokite antibiotikus atsakingai!
Už antibiotikų veiksmingumo išsaugojimą atsakingi visi. Atsakingai vartojant antibiotikus galima padėti užkirsti kelią atsparių bakterijų vystymuisi ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą, kad juos galėtų vartoti ateities kartos.

daugiau
Teisingai vartosime antibiotikus šiandien – išsaugosime gyvybę rytojNerimas, kad visuomenė vėl gali likti beginklė prieš infekcijas, kaip buvo iki atrandant antibiotikus, tampa realia grėsme. Kai kurių bakterijų atsparumas paskutiniams efektyviems antibiotikams dramatiškai didėja. Lietuvoje, pagal Europos antimikrobinio atsparumo stebėsenos tinklo duomenis, ligoninėse plintančių bakterijų, galinčių sukelti plaučių uždegimą, sepsį – klebsielių (Klebsiella pneumoniae) dauginio atsparumo dažnis 2006 m. buvo 2,9 proc., o 2011 m. 43,1 proc. Antimikrobinis atsparumas – tai natūralus biologinis reiškinys, kai mikroorganizmai – bakterijos, virusai, grybai – prisitaiko prie juos veikiančių antimikrobinių vaistų poveikio ir taip sumažėja arba išnyksta antibiotikų efektyvus poveikis gydant infekcines ligas.
daugiau
Kada vartoti antibiotikusKiekvienais metais lapkričio 18 d. Lietuvoje,  kaip ir visoje Europoje, minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos Laimos Kupčinskienės, šios dienos tikslas – priminti visuomenei, kada ir kaip vartoti antibiotikus, o paskyrus gydytojui, atsakingai. Higienos instituto specialistams, atlikus gyventojų apklausas, pastebėta, jog žmonės dažnai gydosi antibiotikais patys: atsiradus šaltkrėčiui, gerklės skausmui ar slogai vartojami antibiotikai, likę nuo kitų šeimos narių arba įsigytus ne pagal receptus, patarus kaimynams.
daugiau
ŽIV vakcinos mįslę gali įminti katėsYra daug informacijos apie šunų gydomąsias savybes ir jų panaudojimą medicinoje: sunkių ligonių reabilitacijoje, gydant autizmą, vėžio diagnostikoje nustatant jį pagal kvapą ir kt. Dabar, regis, išmušė „žvaigždžių valanda“ katėms. Tyrimų rezultatai rodo, kad žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) vakcinos paslaptį gali įminti katės.

Tinkamas gydymas – 40 proc. infekuotųjų
ŽIV, žmogaus imunodeficito virusas, sukelia AIDS (įgytą imunodeficito sindromą), kuris pasireiškia įvairiomis infekcinėmis ir navikinėmis ligomis. ŽIV, patekęs į žmogaus organizmą, naikina T-limfocitus, pagrindines specifinio imuninio atsako ląsteles, kurios kontroliuoja atsparumą ligoms. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus nuo ligų apsiginti.

daugiau
Sisteminė raudonoji vilkligė pavojinga ir akimsSisteminė raudonoji vilkligė yra viena dažniausių sisteminių autoimuninių ligų. Jai būdingos mikroangiopatijos, dėl kurių trombuojasi smulkiosios kraujagyslės. Viena dažniausių ir pavojingiausių šių trombozių lokalizacijų yra akies tinklainė.

Sergant vilklige tinklainės venos trombozė – 3,5 karto dažniau
Taivane atliktame tyrime nagrinėta, kokio dydžio tinklainės venos trombozių rizika sergant šia liga. Tyrime analizuoti registro duomenys, į kurį buvo įtraukti 23,3 milijono asmenų. Iš jų 6756 sirgo sistemine raudonaja vilklige, jie palyginti su 40 tūkst. kitų, pagal amžių ir kitus kriterijus pritaikytų tiriamųjų, nesergančių autoimunine liga. Palygintas tinklainės venos trombozės dažnis abiejose grupėse.

daugiau
Pažinkime diabetą ir jį kontroliuokimeSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 14-oji Jungtinių Tautų yra pripažinta Pasauline diabeto diena. Ji minima nuo 2007 m. ir ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad diabetas yra „lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, kurios daro žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui“. 2009–2013 m. šios dienos tema – „Diabeto kontrolės mokymas ir profilaktika“, o kampanijos šūkis – „Pažinkime diabetą ir jį kontroliuokime“. 2009–2013 m. diabeto kampanija kviečia visus, atsakingus už diabeto priežiūrą, pažinti diabetą ir jį kontroliuoti.
daugiau
Kiek kainuoja gydymas nemokamos medicinos šalyje?Susirgę sunkiomis kritinėmis ligomis lietuviai, net ir naudodamiesi valstybės lėšomis apmokamu gydymu, papildomai gali išleisti ir šimtus tūkstančių litų, – teigia tyrimą apie šių ligų atvejais pacientų patiriamas išlaidas pristačiusios draudimo bendrovės atstovai. Tie pinigai dažniausiai išleidžiami arba labai abejotiniems ir įrodymais pagrįstu požiūriu nepatvirtintiems gydymo metodams, arba tuomet, kai konkrečiu atveju geriausiai tinkančių medicinos priemonių valstybė tiesiog nekompensuoja. Vienu ar kitu atveju finansiniu požiūriu brangiausiai kainuojanti liga – vėžys. Tyrimo duomenimis, vėžio gydymui pacientai skiria nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių tūkst. litų per mėnesį.
daugiau
1041 - 1050 iš 1160 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  101 102 103 104 105 106 107 108 109 110  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos