vaistai.lt

Mažiausias sergamumas peršalimo ligomis – Utenoje, didžiausias – VilniujeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 46 sav. (lapkričio 10 - 16 d.) siekė 51,0  atv./10 tūkst. gyventojų. 45-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 49,1 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 46 savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 46,7 atv./10 tūkst. gyventojų.

daugiau
Kokias maitinimo klaidas daro kūdikio tėvai?Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos laboratorijose atlikti vaikų sveikatos tyrimai parodė, kad beveik trečdaliui mažamečių trūksta tokių mikroelementų, kaip natris, kalcis ir kalis, o 27 proc. nustatytas padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Tokie rodikliai liudija apie netinkamą vaikų mitybą, dėl kurios atsakomybę turėtų prisiimti tėvai – neretai jiems trūksta gyvenimiškos patirties, todėl padaroma nemažai maitinimo klaidų, dėl kurių ateityje vaikui gali kilti rimtų sveikatos problemų. Nuo pat kūdikystės mažylis turėtų gauti pakankamą kiekį daržovių, vaisių, liesesnės ir lengviau virškinamos mėsos bei kitų būtinų maisto produktų.
daugiau

Europos supratimo apie antibiotikus diena 2014: skatinkime apdairų antibiotikų vartojimąLapkričio 18 dieną Europoje minima supratimo apie antibiotikus diena. Šios  dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neteisingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą ir tinkamą jų vartojimą. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (ECDC), Klebsiella pneumonia atsparumas karbapenemams išaugo nuo 4,6 proc. 2010 m. iki 8,3 proc. 2013 metais. Karbapenemai - pagrindiniai paskutinės eilės antibiotikai naudojami gydant hospitalines infekcijas, tai rezervinė antibiotikų  grupė, skirta gydyti atsparių įprastiniams antibiotikams mikroorganizmų sukeltas infekcijas.

daugiau
Puiki sveikata be didelių išlaidųTikriausiai niekam nekyla abejonių, kad valgyti kokybišką ir sveiką maistą yra brangiau negu studentiškus makaronus su pomidorų padažu. Tačiau taupyti sveikatos kaina – ne pati geriausia išeitis. Investicija į tai, kas bus valgoma šiandien, ateityje atsipirks. Sveikai gyvenantys žmonės gali pasigirti geresne sveikata, stipresniu kūnu ir žvalesniu protu. Vis dėlto ne kiekvienas gali leisti sau ir savo šeimai pirkti brangius, žiniasklaidoje ir sveikatos specialistų išliaupsintus produktus. Populiarių naujienų portalų antraštės kasdien skelbia, kad kas penktas gyventojas Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos.
daugiau
Neįprasta, bet veiksminga magnetų terapijaNeodimio magnetai nepaprasti ne tik dėlto, kad geba pritraukti daiktus, bet ir dėl savo gydomųjų savybių. Žodis magnetas atsirado gilioje senovėje, kai Mažojoje Azijoje (dabartinėje Turkijos teritorijoje) buvo atrasti magnetinės geležies rūdos klodai. Mineralai buvo pavadinti magnetitais. Anksčiau žmonės tikėjo, kad magnetito milteliai gali sustabdyti kraujavimą, padėti, sergant psichinėmis ligomis, nuo auglių, vidurių užkietėjimo. Egzistavo nuomonė, kad jie gali pailginti gyvenimo trukmę. Legenda byloja, kad net senovės Egipto karalienė Kleopatra nešiojo magneto amuletą, kuris padėjo išsaugoti grožį ir jaunystę. Garsas apie stebuklingas magnetų galias greitai pasklido po visą pasaulį, tikriausiai todėl ši terapija liko aktuali iki šių laikų.
daugiau
Padėkite savo stuburuiVargina nugaros skausmai, sąnarių laužymas, nevalingas noras susiriesti ir vis dažnesnės svajonės apie minkštą sofutę vietoj triukšmingo vakarėlio? Vieną sykį pakylate nuo rašomojo stalo, pamatote savo atvaizdą veidrodyje ir suprantate, kad močiučių gąsdinimai: „Sėdėk tiesiai, o tai į senatvę tapsi kuprotas“ pradeda pildytis…

Skausmas – sveikatos sarginis šuo 
Taip jį apibūdino senovės graikai. Kai pajaučiate skausmą, tiesiog neįmanoma nekreipti į jį dėmesio. Tai lyg pagalbos šauksmas. Skausmas būna laikinas ir pastovus. Ilgai sėdint nepatogioje pozoje ir atsiradus skausmui, pabandykite jį nuslopinti intensyviu trynimu, fiziniais pratimais arba tiesiog pakeiskite pozą.

daugiau
Vėstantys orai – pavojus sąnariamsKai mums dvidešimt ar kiek daugiau, nesukame sau galvos, kad gali mausti sąnarius ar užklupti kitokie negalavimai. Vyrauja nuomonė, esą sąnarių ligos kamuoja vyresnio amžiaus žmones. Ir vis dėlto, prasidėjus rudens darganoms, net ir jauni žmonės skundžiasi sąnarių skausmais. Po rudens darbų sode, didelio fizinio krūvio sporto salėje ar namuose neretai „sustreikuoja“ sąnariai: sunkiau pasilenkti, traška keliai, gelia plaštakas ir alkūnes. Štai tada ir topteli, kaip svarbu tausoti sąnarius. Sąnariai būna stambieji ir smulkieji. Klubo, kelio, blauzdinis pėdos, peties, alkūnės ir riešo sąnariai yra stambieji. Rankose, kojose ir ypač stubure yra smulkesnių sąnarių. Jie skiriasi judesių kryptimi ir amplitude. Pavyzdžiui, kelią ar alkūnę galime lankstyti tik viena kryptimi, o klubo sąnarys dėl savo formos leidžia daryti daug laisvesnius judesius įvairiomis kryptimis.
daugiau

Šiais metais Lietuvoje registruota 11 tymų atvejųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje šiais metais (iki spalio 1 dienos) užregistruota 11 tymų atvejų, tai 68 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Praeitais metais registruotas tymų protrūkis, kurio metu susirgo 35 asmenys. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis nuo 2014 metų pradžios Filipinuose užregistruota 16 777 tymų atvejai ir 97 mirtys nuo tymų komplikacijų. Taip pat registruoti 22 susirgę amerikiečiai, kurie lankėsi Filipinuose.

daugiau

Lietuvoje registruotas mažesnis sergamumas peršalimo ligomisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 45 sav. (lapkričio 3 - 9 d.)  siekė 49,1 atv./10 tūkst. gyventojų. 44-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 46,7 atv./ 10 tūkst. gyventojų.
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 45 savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

daugiau
KSveikatos tyrimai – be baimės ir skausmo?Visi puikiai žino, kad būtina profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, tačiau retas kuris prisiruošia atlikti visus tyrimus. Tik tuomet, kai skausmas tampa nepakeliamas, pacientai užplūsta poliklinikas ir ligonines. Kaip prisiversti pasitikrinti sveikatą? Pasirodo, yra vienas neskausmingas būdas – biofunkcinis tyrimas, kitaip dar vadinamas biorezonansiniu. Kaip šis tyrimas atliekamas ir ar jis nepavojingas, apie visa tai sutiko papasakoti technologas Rimantas Simonavičius.
daugiau
4681 - 4690 iš 5602 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  461 462 463 464 465 466 467 468 469 470  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos