vaistai.lt

[Žinios trumpai] Mokslininkai netyčia atrado, kad yra centus kainuojantis vaistas, kuris stabdo plikimą ir veikia labai efektyviaiKai kurie gydytojai teigia, kad mažos veikliosios medžiagos dozės garsiame plaukų slinkimą mažinančiame preparate gali labai pigiai panaikinti nuplikimą, tačiau tik retais atvejais jis skiriamas tokia forma. Kaip praneša „New York Times“, mažos minoksidilio dozės, kuri yra veiklioji nereceptinio plaukų slinkimą mažinančio vaisto „Rogaine“ sudedamoji dalis, veikia geriau, kai yra vartojamos per burną. Įprastai minoksidilis tepamas ant galvos odos. Tiesa, minoksidilis yra vartojamas per burną, bet ne plaukų slinkimui mažinti.

daugiau

Kodėl egzistuoja virusai?Virusai gali apversti pasaulį aukštyn kojomis – ir sėkmingai tai daro. Bet jie taip pat pavertė mus tuo, kuo esame. Virusai pastaruoju metu įkyrėjo iki kaklo – noromis nenoromis kyla klausimas – ar yra iš jų kokia nors, nesikeikiant, nauda? Tapo smalsu, kodėl virusai egzistuoja iš viso, ir iš kur jie radosi. Tad, skirkime kelias minutes pakalbėti apie virusus. Ne liūdnai pagarsėjusį SARS-CoV-2 pastaruosius porą metų jaukiantį mūsų gyvenimus, o virusus kaip agentus, egzistuojančius mūsų planetos gyvybės fone.

daugiau

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja apie maudyklų vandens kokybę Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad keletoje maudyklų buvo nustatyta trumpalaikė tarša. Gauti 104 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatai. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų reikalavimų...

daugiau

Lietuvos mokslininkų kuriama IT naujovė leis efektyviau aptikti balso patologijasBalso praradimas ar pakitimas po sunkaus peršalimo ar mėgstamo atlikėjo koncerto yra kamavęs, tikriausiai, ne vieną. Bet ar kada susimastėme, kas būtų, jeigu balsas pakistų amžiams? Siekdama pagerinti pacientų gyvenimo kokybę po gerklų pašalinimo operacijos, KTU ir LSMU mokslininkų komanda atliko tyrimą, kurio metu, naudodamiesi dirbtiniu intelektu (DI), ieškojo patologijų pacientų balsuose.  KTU tyrėjams vadovavo prof. Rytis  Maskeliūnas, o LSMU – prof. Virgilijaus Ulozas.

daugiau

Viešojo maitinimo įstaigose vis dar pasitaiko pažeidimųValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pirmąjį šių metų pusmetį atliktos patikros parodė, kad dalis viešojo maitinimo veiklą vykdančiųjų nesilaiko žaliavų kontrolei būtinų maisto saugos sąlygų: nepaiso temperatūros režimų, tinkamumo vartoti terminų ir laikymo sąlygų, nepateikia produktų kilmę ir atsekamumą įrodančių dokumentų, o tai turi tiesioginės įtakos gaminamų patiekalų saugai bei kokybei.

daugiau

Artėjant šaltajam sezonui svarbu pasirūpinti vėdinimuArtėjant rudeniui, kai į mokyklas sugužės vaikai, ir visi daugiau laiko praleisime uždarose patalpose, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad viena iš efektyviausių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo COVID-19 ir kitų oru plintančių užkrečiamųjų ligų plitimo, yra vėdinimas. Specialistai primena, kad uždarose patalpose, pilnose žmonių, sąlygos užkrečiamosioms ligoms plisti yra itin palankios, todėl labai svarbu jas pakankamai ir tinkamai vėdinti, o naudojantiems vėdinimo įrenginius patariama jau dabar įvertinti jų būklę.

daugiau

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja apie maudyklų vandens kokybęHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad liepos 18 d. Neries upės Žirmūnų paplūdimio maudykloje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų.

daugiau

„Vėžio dienos suskaičiuotos. Yra svarios priežastys manyti, kad vaistai nuo jo bus išrasti per kitus 10 metų“Peter Diamandis apie šešias naujausias vėžio gydymo technologijas.

„Vėžio dienos suskaičiuotos. Yra svarios priežastys manyti, kad vaistai nuo jo bus išrasti per kitus 10 metų“, — taip straipsnį savo bloge pradeda garsus verslininkas ir rašytojas (o taip pat X-Prize fondo įkūrėjas ir vadovas, Tarptautinio kosmoso universiteto, aviakompanijos Zero Gravity, pirmosios kosminio turizmo įmonės Space Adventures, pramoninio asteroidų eksploatavimo technologijos kūrimo kompanijos Planetary Resources, medicinos kompanijos Human Longevity ir daugelio kitų projektų, susijusių kosmoso, medicinos ir pažangių technologijų vienas iš įkūrėjų) Peter H. Diamandis.

daugiau

Klausiate – atsakome: Ar afrikinio kiaulių maro virusas pavojingas žmonėms?Afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas nėra pavojingas žmonėms, šiuo virusu serga tik kiaulės ir šernai. AKM yra labai užkrečiama liga, todėl labai svarbu kuo greičiau šią ligą diagnozuoti ir sustabdyti jos plitimą kiaulių ir šernų tarpe, sergančios ir užsikrėtusios kiaulės ar šernai turi būti tinkamai sunaikinti. Įtarus AKM, privaloma kuo greičiau kreiptis į savo vietos veterinarijos gydytoją arba Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) ir imtis reikalingų prevencinių priemonių.

daugiau

[Žinios trumpai] Mokslininkai sukūrė kramtomąją gumą nuo koronaviruso: efektyvumas neįtikėtinas – net 95 proc.Eksperimento metu kramtomoji guma sumažino „Omicron“ ir „Delta“ virusų kiekį seilėse 95 proc.

Britų mokslininkai sukūrė eksperimentinę kramtomąją gumą, kuri, remiantis tyrimo rezultatais, gali sumažinti koronaviruso dalelių, ypač „Omicron“ atmainos, skaičių seilėse.

daugiau
191 - 200 iš 3360 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos