vaistai.lt

KTU mokslininkų ir partnerių bendras darbas: virtuali realybė padės mokantis chirurgijosVirtuali realybė (VR) vis plačiau integruojama į įvairias veiklos sritis. Jos naudojimas ne tik praturtina mūsų vaizdinius pojūčius, bet ir suteikia galimybę labiau įsigilinti į įvairius procesus bei patirti juos intensyviau. KTU mokslininkų komanda su partneriais šiuo metu vysto naują projektą, kurio pagrindinis tikslas – pritaikyti VR technologiją chirurgijos mokyme.

daugiau

Pasaulinė vandens diena: Lietuvoje geriamojo vandens kokybei keliami aukšti reikalavimaiKasmet, kovo 22 dieną, pasaulyje yra minima Pasaulinė vandens diena, skirta gėlo vandens svarbai pabrėžti. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) teigimu, apie 2,2 mlrd. pasaulyje gyvenančių žmonių neturi prieigos prie švaraus ir tinkamo vartoti geriamojo vandens. Tuo tarpu Lietuvoje viešai tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinama 82 % Lietuvos gyventojų, kurį galima gerti tiesiai iš čiaupo, nevirintą. Likusi dalis gyventojų (18 %) geriamuoju vandeniu apsirūpina individualiai, iš privačių gręžinių, ar šachtinių šulinių.  

daugiau

Vanduo – vienas iš pamatinių saugios aplinkos elementųŠių metų Pasaulinės vandens dienos, minimos kovo 22-ąją, tema – „Vanduo už taiką“ (angl. „Water for Peace“). Taip Jungtinių Tautų Organizacija perduoda žinią, jog šią Pasaulinę vandens dieną visi turime susivienyti dėl vandens ir naudoti vandenį taikos labui, padėdami pamatus stabilesniam ir klestinčiam rytojui. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prisijungia prie šio tikslo ir atkreipia dėmesį į vandens svarbą sveikatai bei į veiksmus, kurių imamasi Lietuvoje ir Europoje, kad būtų užtikrinta teisė į sveiką aplinką ir į sveikatą. 

daugiau

2024 metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo ir taika“Higienos institutas primena, kad kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kurią 1992 metais inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Lietuvoje ji Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000-ųjų. Kasmet išrenkama vis kita šios dienos tema. 2024 metų Pasaulinės vandens dienos tema „Vanduo ir taika“ buvo parinkta atsižvelgiant į pasaulio politinį nestabilumą ir šalių konfrontacijas. Šūkis „Vandens panaudojimas taikai“ parodo vandens išteklių svarbą žmonių egzistencijai.

daugiau

KTU mokslininkų išradimas – gyvenimus keičiančioms operacijomsIki šiol gydytojai susidurdavo su iššūkiu, kad stereotaksinio rėmo tvirtinimas pacientui ant galvos būdavo sudėtingas ir reikalaujantis keturių rankų. KTU mokslininkai atnaujino šią įrangą ir sukūrė prototipą, kurio pagalba rėmą galima uždėti tiksliau ir greičiau – tai prisidėjo prie sumažėjusio pacientų patiriamo streso, o pati procedūra reikalauja mažiau personalo. Šis prototipas jau sėkmingai naudojamas Lietuvoje bei sulaukė tarptautinio susidomėjimo.

daugiau

Bendras Kauno universitetų mokslininkų darbas: neinvazinis būdas greitai sumažinti kraujospūdį ir suaktyvinti dujų apykaitą plaučiuoseKauno universitetų mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė galimybę neinvaziniu būdu sumažinti kraujospūdį ir pagreitinti dujų apykaitą plaučiuose. Išvados pasitvirtino in vivo – per 7 minutes tirtųjų gyvūnų deguonies kiekis kraujyje pagerėjo daugiau kaip 10–15 %, sumažėjo kraujospūdis ir sulėtėjo širdies ritmas.

daugiau

Šuns sveikata: požymiai, kad laikas apsilankyti veterinarijos klinikojeJeigu mylite savo šunį – tokiu atveju ne tik turite jam suteikti geras gyvenimo sąlygas, tačiau taip pat ir sekti organizmo pokyčius, kad būtų galima tinkamai į juos reaguoti. Daugeliui žmonių atrodo, kad šuo su savo sveikatos problemomis turėtų susitvarkyti pats. Tačiau tai nėra tiesa. Apskritai reikia sekti šuns elgsenos pasikeitimus, kadangi jie dažniausiai išduoda, kad kažkas nėra gerai.

daugiau

EFSA: 8 medžiagos naudojamos „dūmo” kvapui ir skoniui maiste išgauti turi būti uždraustosEuropos maisto saugos tarnyba (EFSA) atliko išsamų, pakartotinį aštuonių kvapiųjų rūkymo medžiagų vertinimą ir po jo negalėjo atmesti susirūpinimo dėl jų saugos - genotoksiškumo. Atsižvelgiant į šį vertinimą, visuomenės sveikatą bei teisės aktų reikalavimus, tirtas kvapiąsias rūkymo medžiagas  leidžiama  naudoti  maiste iki 2024-06-01.

daugiau

KTU mokslininkų komanda su partneriais dirbtinio intelekto pagalba sieks diagnozuoti giliųjų venų trombozęKauno technologijos universiteto Biomedicinos inžinerijos institutas (KTU BMII) startuoja su nauju projektu „ThrombUS+“, kurio pagrindinis tikslas – giliųjų venų trombozės nuolatinė stebėsena, galimų rizikų  vertinimas ir prevencija. Projektą vykdys 18 partnerių iš 7 Europos šalių ir JAV, koordinuos tyrimų organizacija „Athina“ (Graikija).

daugiau

NVSC organizuoja patalpų oro tyrimus dėl galimos cheminės taršos Vilniaus agroekologijos mokymo centre, Baltojoje VokėjeNacionalinis visuomenės sveikatos centras, šiandien (kovo 1 d.) gavęs pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro apie tai, kad Baltojoje Vokėje esančiame Vilniaus agroekologijos mokymo centre, kuriame vykdomas ikimokyklinis, bendrojo lavinimo ir profesinis mokymas, jaučiamas stiprus cheminių medžiagų kvapas, organizavo mokyklos patalpų oro tyrimus. 

daugiau
21 - 30 iš 3359 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos