vaistai.lt

Labai geros žinios - vėžys tampa vis labiau įveikiamasGalbūt jums pastaruoju metu atrodo, kad gerų medicinos mokslo naujienų nėra daug. Tačiau ši tikrai tokia yra. Amerikos vėžio draugija paskelbė savo metinę statistikos analizę, kuri atskleidė, kad per tris dešimtmečius vėžio mirtingumas krito 32 %. Ir taip - daugiau žmonių serga vėžiu. Tačiau šiais laikais vėžio diagnozė yra, sakykime, trečdaliu mažiau baisi nei buvo anksčiau.

daugiau

Užmiršimas – visai ne klaida? Nauja teorija tvirtina, kad tai mums naudinga smegenų gudrybėRemiantis nauja tyrėjų iš Airijos teorija, užmarštis naudinga organizmui, nes tada jis gali situaciją įvertinti naujai ir susidaryti geresnį aplinkos vaizdą. Tuo tarpu smegenys prisiminimus vis viena saugo, tiesiog neleidžia jų pasiekti. Trinty koledžo mokslininkai pristatė teoriją, kurioje užmiršimas gali būti ne klaida, o funkcine smegenų savybė, padedanti joms dinamiškai sąveikauti su aplinka.

daugiau

Elektra skaudančiuose keliuose - kodėl mokslininkai į sąnarius siūlo implantuoti mažyčius generatorius?Išardę žiebtuvėlį tikriausiai kadaise esate žaidę su pjezoelektriniu generatoriumi. Tai - mažas prietaisas, kuris pjezokristalo pagalba mechaninę energiją paverčia elektrine. Mokslininkai norėtų panašius generatorius implantuoti į žmogaus kelius. Tyrimai rodo, kad elektrostimuliacija gali paskatinti ląstelių augimą. Tiesa, anksčiau tai buvo pastebėta tik minkštuosiuose audiniuose, o dabar mokslininkai teigia, kad elektros impulsai gali padėti atsistatyti ir kremzliniam audiniui.

daugiau

Mokslininkai paliktiems ir vienišiems vyrams turi prastų žiniųDaugybė žmonių kenčia nuo vienatvės. Kai kurie tai renkasi patys, o kiti tiesiog yra paliekami. Naujas tyrimas turi prastų naujienų vidutinio amžiaus vyrams, kurie yra geri vienatvės draugai. Vidutinio amžiaus vyrai, kurie išgyveno kelis išsiskyrimus ir daug metų gyveno vieni susiduria su didesne sisteminio uždegimo rizika. Tiesa, išmatuojamas uždegimo lygis visiems vyrams yra santykinai žemas, bet net ir šiek tiek rimtesni uždegiminiai procesai, besitęsiantys daug metų, gali turėti išmatuojamą neigiamą įtaką žmogaus sveikatai.

daugiau

Šviesa tunelio gale? Billas Gatesas pasakė, kada COVID-19 bus tarsi gripasBillas Gatesas yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių. Kadaise kaip programinės įrangos kūrėjas išgarsėjęs ir praturtėjęs Gatesas dabar užsiima filantropija. Ir dažnai girdi klausimų apie COVID-19 pandemiją. Omicron COVID-19 atmaina stipriai padidino užsikrėtimų skaičių visame pasaulyje. Statistika sparčiai blogėja, nors ši atmaina ir nesukelia tokios sunkios ligos kaip ankstesnės. Billas Gatesas „Twitter“ tinkle pavadino Omicron atmainos plitimą blogiausiu pandemijos etapu.

daugiau

Kas yra įsižeminimas? Ar žinojote, kad jūsų kūno energiniai laukai yra atskirti nuo žemės ir todėl turėtumėte nusimauti batus? Skamba kaip nesąmonė? Palaukite. Socialiniuose tinkluose, žinoma, nieko naujo. Tačiau pastaruoju metu vėl ėmė plisti mintys apie įsižeminimą. Mūsų protėviai kadaise dažnai vaikščiojo basi. Jei laiko juosta atgal eisime pakankamai ilgai, prieisime laikus, kai batai apskritai neegzistavo.

daugiau

Pamokos prasideda per anksti? Pandemija leido mokiniams išsimiegotiMiego svarba augančiam ir bręstančiam organizmui yra labai gerai žinoma. Tai - mokslinis faktas ir dėl to jus tėvai versdavo eiti miegoti anksčiau. Tačiau pamokos mokykloje vis tiek prasideda anksti. Pamokos prasideda anksti dėl to, kad tėvai galėtų eiti į darbą per daug nesibaimindami dėl kažin ką veikiančių vaikų. O darbas taip anksti prasideda todėl, kad praeito amžiaus pradžioje žmonės dirbdavo po 10-16 valandų per dieną.

daugiau

Keistas pastebėjimas - pacientės moterys yra žymiai saugesnės chirurgių moterų rankoseGydytojo profesija yra viena gerbiamiausių. Ir ne vienas iš mūsų į chirurgų rankas vienu ar kitu gyvenimo momentu turėsime patikėti savo gyvybę. Ir dėl to tikimasi profesionalumo, bet Kanados mokslininkai pastebėjo, kad moterys yra saugesnės, kai skalpelį laiko moterys. Mokslininkai išanalizavo 1,3 milijonų pacientų, kuriems Ontarijuje 2007-2019 metais buvo atliktos operacijos, duomenis. Tai - pirmas toks tyrimas apimantis daugiau nei milijono žmonių duomenis. Mokslininkus domino paciento ir chirurgo lytis, komplikacijos ir mirčių statistika.


daugiau

Mokslininkai griauna populiarų mitą apie rūkymą - šis privalumas yra įsivaizduojamasDaugelis žmonių žino, kokią žalą sveikatai sukelia rūkymas. Tačiau dažnai šalia to pabrėžiamas ir vienas tabako rūkymo privalumas. Tik ar jis nėra įsivaizduojamas? Rūkantieji dažnai sako, kad tai daro dėl socialinės tabako funkcijos. Šalia biurų pastatų besisukiojantys žmonės dažnai traukia cigaretes ir tabako dūmuose apsvarsto kai kurias su darbu susijusias detales.


daugiau

Mokslininkai įdarbino garsiąją „genų žirklių“ technologiją: japoniški pomidorai leis nusiramintiPomidoruose yra vitaminų C ir K, folio rūgšties, skaidulų ir kalio. Pomidorai gali sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti širdies veiklą ir net sumažinti vėžio riziką. Tuo tarpu ypatingi Japonijoje parduodami pomidorai dar gali sumažinti kraujo spaudimą, nerimą ir pagerinti miegą. Tokijuje įsikūrusi kompanija „Sanatech Seed“ teigia, kad jos modifikuoti pomidorai gali sumažinti kraujo spaudimą ir padėti atsipalaiduoti. Ir tai sako ne dėl kokių nors sodininkystės pasiekimų, o dėl to, kad tuos pomidorus modifikavo genetiškai, naudodami vadinamąsias genų žirkles „CRISPR–Cas9“. Modifikuodami pomidoro genus jie privertė augalą išskirti daugiau gama-amino sviesto rūgšties (GABA), kuri yra neurotransmiteris.


daugiau
1 - 10 iš 3076 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos