vaistai.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybaValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat atlieka prekybos maistu vietų kontrolę. Nereti atvejai, kuomet VMVT identifikuoja nelegalius gamintojus ir prekiautojus. Patikrų metu didelis dėmesys skiriamas produktų ženklinimui, atsekamumui, kokybės, saugos ir higienos sąlygų užtikrinimui, tačiau itin svarbus ir pačių vartotojų požiūris.

 

daugiau

Ar ledo kubelių kramtymas yra žalingas dantims? Tai kur kas didesnė problema, nei numanėteNe vienam skaitytojui tai bus naujiena, bet daugybė žmonių mėgsta kramtyti ledą. Jiems patinka traškūs ledo kubeliai, kurių kristalinė struktūrą jiems suteikia malonią dantimis jaučiamą tekstūrą. Šis pomėgis, kuris dabar šiurpina skaitytojus su jautriais dantimis, yra populiaresnis nei galite pamanyti, bet ar jis saugus?

daugiau

„Dar po vieną“. Ar alkoholio „mikrodozingas“ daro kūrybingesniu ir efektyvesniu darbe?Nėra progos nesužinoti, ką apie tai mano mokslininkai. Prieš kelis metus tarp Silicio slėnio vyr. vadybininkų buvo madingas psichodelikų „mikrodozingas“, konkrečiai, LSD. Manyta, kad jis didina kūrybingumą, gerina darbingumą, nes padeda susikoncentruoti ir bendrai savijautą. Moksliniai šio klausimo tyrimai ir empirinė vartotojų patirtis prie kokios nors vienareikšmiškos išvados neprivedė.

daugiau

„Shinrin Yoku“ – japonų itin praktikuojamas „miško maudynes“ verta išbandyti kiekvienam (Video)„Shinrin Yoku“ arba „miško maudynės“ yra japonų menas leisti laiką miške. Japonai šiuo ištobulintu būdu pasisemia jėgų ir tokias SPA procedūras pradėjo atrasti ir Vakarų šalių gyventojai. Kas gi yra „Shinrin Yoku“, kokia to nauda ir kaip mėgautis „miško maudynėmis“?

daugiau

Palikite kapų priežiūrą specialistams: 5 naudosKuo dažniau atsimenate žmogų, kuris yra kitame gyvenime, tuo jis yra laimingesnis. Ir svarbiausia yra ne kuo dažniau lankyti kapą, tačiau galvoti apie artimąjį gerus dalykus. Žinoma, amžinojo poilsio vieta, net jeigu lankome retai - vis tiek reikalauja dėmesio. Jeigu neturite laiko - kapų tvarkymas turėtų būti paliekamas tiems, kurie dirba šioje sferoje.

daugiau

Ausims tai tikra kančia: pagrindinės priežastys, kodėl Jūsų ausys nemėgsta į jas įstatomų ausinių2020 metais vien „Apple“ pardavė daugiau nei 100 milijonų į ausis įstatomų belaidžių ausinių. Jos turi daugybę privalumų - jos beveik neužima vietos, yra labai lengvos, o ir patogumu daugelis nesiskundžia. Na, išskyrus jūsų ausis.

daugiau

Keistas COVID-19 palikimas - persirgęs vyras dabar kenčia nuo neramios išangėsNeramių kojų sindromas - tai lėtina jutiminė-motorinė liga, pasireiškianti noru judinti kojas. Šis sindromas nėra labai retas, nors dažnai kojų judinimas sėdint yra tik įprotis. Neramios kojos erzina, bet ar galite įsivaizduoti neramią išangę? 77 metų japonas į ligoninę Tokijuje atvyko su įprastais COVID-19 simptomais. Jis karščiavo, kosėjo, gydytojai nustatė ir nestiprų plaučių uždegimą. 10 dienų jam teko gydytis ligoninėje, bet jo atvejis nebuvo labai sunkus - deguonies terapija jam taikyta nebuvo.

daugiau

Mokslininkai rado būdą pasakyti, kurie COVID-19 pacientai greičiausiai mirsJei COVID-19 padėtis vėl pablogės ir ligoninės vėl bus perpildytos, gydytojams teks tvarkytis su milžinišku krūviu. Labai sunku padalinti savo dėmesį visiems pacientams. Kaip žinoti, kuriam pagalbos reikia daugiau? Dabar mokslininkai Niujorke rado ženklus, kurie padeda nustatyti COVID-19 paciento mirties riziką.

daugiau

Europa džiaugiasi sumažėjusia aplinkos oro taršaSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad Europos aplinkos agentūra (toliau – EAA) Oro kokybės Europoje 2020 m. ataskaitoje pažymi, jog daugelyje Europos šalių dėl 2020 m. pavasarį įvesto karantino tam tikrų oro teršalų kiekis sumažėjo iki 60 proc. Sumažėję oro taršos rodikliai fiksuojami ir Lietuvoje. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, 2020 m. didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune – oro kokybė buvo geresnė, palyginti su 2019-aisiais. Sumažėjo kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5, azoto dioksido, anglies monoksido, kai kurių sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių koncentracija aplinkos ore. Viena iš sumažėjusios oro taršos priežasčių – gyventojų mobilumo pokyčiai dėl pandemijos metu įvesto karantino.

daugiau

„Tesla“ sugalvojo, kaip paskatinti darbuotojus skiepytisCOVID-19 sustabdė pasaulį ir virto ne tik pasauline sveikatos, bet ir ekonomikos problema. Įmonės yra suinteresuotos darbuotojų sveikata ne tik dėl geros valios, bet ir tiesiog dėl to, kad nenori užsidaryti tapusios ligos židiniu. Taigi, skatinamas skiepijimas. Bet kaip tai daro „Tesla“?

daugiau
1 - 10 iš 3007 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos