vaistai.lt

Įkvėpimas iš gamtos - iš gyvatės nuodų mokslininkai sukūrė kraujavimą stabdančius superklijusCentrinėje ir Pietų Amerikoje gyvenančios kaisakos - nuodingos angių šeimos gyvatės. Ir jūs nenorėtumėte jų sutikti gamtoje, toli nuo ligoninės ir priešnuodžių. Tačiau mokslininkus šios gyvatės žavi ir jie išmoko panaudoti jų nuodus. Batroksobinas - gyvačių nuodų fermentas, skatina kraujo krešėjimą. Tiesą sakant, tai yra vienas iš būdų kaip kaisakos žudo savo aukas - jų kraujas tiesiog stingsta venose. Žinoma, mokslininkai gali sugalvoti, kaip panaudoti tokią efektyvią medžiagą - ji gali padėti stabdyti kraujavimą.

daugiau

Liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), įvertinęs gautus liepos mėnesio maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad vienoje maudykloje buvo nustatyta trumpalaikė tarša. Gauti 111 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatai. Liepos 2 d. vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų reikalavimų Baldžio ežero II paplūdimio maudykloje.

daugiau

Jeilio universiteto mokslininkai: net ir viena psilocibino dozė stimuliuoja naujų neuronų jungčių augimąMokslininkai užfiksavo, kad netgi viena psichodeliko dozė sukelia greitą ir ilgalaikį rezultatą. Jau daug metų tiriamos psilocibino galimybės gydyti depresiją, tačiau mokslininkai ligšiol nežino visų pagerėjimą sukeliančių mechanizmų. Kaip žinia, lėtinis stresas ir depresija mažina galvos smegenų neuronų jungčių skaičių. Jeilio universiteto mokslininkai nutarė pabandyti dėl nuolatinio streso prarastų neuronų jungčių susidarymą stimuliuoti psilocibinu.

daugiau

JAV mokslininkai teigia, kad senėjimas gali būti sustabdytas - biologinio laikrodžio rodykles galima pasukti atgal?Mokslininkai vis dar diskutuoja, ar senėjimą galima laikyti liga. Nors sutarimo nėra, pastangų išgydyti šį natūralų procesą netrūksta. Štai Kolumbijos universiteto mokslininkai JAV teigia, kad senėjimas gali būti sustabdytas. Iš tikrųjų, šis tyrimas kalba apie žylančius plaukus, bet nemanykite, kad kalbama tik apie kosmetinę žmogaus išvaizdą - tuoj pereisime prie senėjimo.

daugiau

Skiepijimas nuo COVID-19 šioje šalyje pereina į naują etapą - tai matysime visurIzraelis nuo pat COVID-19 vakcinų pasirodymo buvo viena iš aktyviausiai skiepijančių šalių. Taigi, nieko keisto, kad COVID-19 vakcinacijos programa šioje šalyje pereina į naują etapą, kurio tikrai galime tikėtis ir čia. Izraelis tapo pirmąja šalimi, kurioje skiriamas trečiasis COVID-19 skiepas. Kaip žinote, „Pfizer“, „Moderna“ ir „Astrazeneca“ vakcinos įprastai yra skiriamos dviem dozėmis.

daugiau

JAV Specialiųjų operacijų pajėgos greitai bandys vaistus nuo senėjimo - kam tokios galimybės kariams?JAV Specialiųjų operacijų pajėgos pradeda įdomių vaistų bandymus - šios tabletės gali stabdyti senėjimą. Tik kam jos kariams? Na, šie vaistai galės lėtinti senėjimą, bet kariams jie reikalingi tikrai ne dėl to. Jie turėtų pagerinti karių fizinę būklę - pagreitinti traumų gijimą, pagerina ištvermę ir jėgą.

daugiau

Pirmuosius bandymų dalyvius pasiekė labai svarbi vakcinaDaugiau nei prieš šešis dešimtmečius pasaulyje pradėjo plisti nauja liga. Iš pradžių ji neatrodė labai baisi ir nesuvaldoma, tačiau su laiku ji tapo rimtu iššūkių pasaulio gydytojams ir mokslininkams. Tik 1986 metais ji gavo vardą, kurio ir dabar savo sveikatos istorijoje niekas nenori matyti.

daugiau

Billas Gatesas norėtų, kad jūs valgytumėte dar neregėtą mėsą: ar išdrįstumėte paragauti?Billas Gatesas, Jeffas Bezosas ir Alas Goreas investavo į kompaniją, kuri ketina auginti mėsą iš vulkaninių Jeloustono parko bakterijų. Mėsos gamyba siejama su klimato kaitą skatinančiomis emisijomis. Tai yra susiję su netvariu ūkininkų darbu, kurį, žinoma, būtų galima tobulinti ir tobulinti. Tačiau mokslininkai ieško ir alternatyvų, kaip švariai pamaitinti augančią Žemės populiaciją. Laboratorijoje užauginta ar dirbtinė mėsa, atrodo, yra ateities baltymų šaltinis. Tik būdų ją gaminti yra ne vienas.

daugiau

Šokoladas pusryčiams - sveika? Naujas tyrimas pateikė stebinančius rezultatusPieniško šokolado valgymas vos pabudus atrodo kaip prasta mintis ir tiesus kelias į nemalonų svorio augimą. Tačiau naujas Ispanijos ir Jungtinės Karalystės mokslininkų tyrimas, kad bent jau kai kuriems žmonėms šokoladiniai pusryčiai gali padėti efektyviau deginti riebalus ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

daugiau

Netikėtas atradimas: pasirodo, kad žmonės nuo koronavirusų kentėjo dar prieš 20 000 metų - šiame regione jis siautėjo net kelis tūkstančius metų!COVID-19 pandemija kuriam laikui sustabdė pasaulį, bet koronavirusų epidemijos toli gražu nėra naujiena. Mokslininkai išsiaiškino, kad Rytų Azijos gyventojai nuo koronaviruso kentėjo dar prieš 20 tūkstančių metų. Žinoma, kas nors ims skėsčioti rankomis - juk manėme, kad koronavirusas yra naujas! SARS-CoV-2 yra naujas, koronavirusai - labai seni.

daugiau
1 - 10 iš 2941 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos