vaistai.lt

Kaip yra prižiūrima kokie nauji maisto produktai patenka ant vartotojų stalo?Europos Komisija (toliau – EK) reaguodama į išaugusį vartotojų susidomėjimą naujuoju maistu – vabzdžiais ir jų miltais, parengė pranešimą, kuriame pateikia atsakymus į dažniausiai vartotojų užduotus klausimus daugelyje Europos šalių. „Vartotojai patys sprendžia ką valgyti, kuriuos maisto produktus įsigyti. Tačiau labai svarbu, kad vartotojai žinotų, jog tai, ką jie valgo, yra saugu. Reglamentu dėl naujų maisto produktų EK užtikrina, kad nauji maisto produktai, pavyzdžiui, vabzdžiai, yra saugūs vartotojams ir yra tinkamai paženklinti. 

daugiau

Ligoninės vaistininkei į darbą tenka skubėti ir naktį„Priemonė, kurios ligoninėje sunaudojama daugiausiai, – pirštinės. Jų kiekvieną mėnesį išduodame apie pusę milijono, kitaip tariant, 250 tūkstančių porų. O štai chirurgai per mėnesį sunaudoja net 400 km chirurginių siūlų“, – pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) vaistinės vedėjo pavaduotoja Kristina Indriūnienė. Ji atskleidžia ligoninės ir visuomenės vaistinių skirtumus, įdomius faktus ir kasdienius darbe laukiančius iššūkius.

daugiau

Pakitusi kalba gali būti pirmasis Parkinsono ligos požymisParkinsono ligos diagnozė yra sukrėtusi ne vieno lietuvio gyvenimą. Kasmet Lietuvoje patvirtinama daugiau nei 1,5 tūkst. naujų susirgimų. Gydymo ši liga neturi, bet anksti pastebėjus simptomus, ją galima kontroliuoti. Kartu su kitais simptomais, progresuojant Parkinsono ligai, keičiasi ir kalba.

daugiau

KTU mokslininkė Aelita Zabulionė: apie diskusijas keliantį svirplių ir iš jų pagamintų produktų vartojimą bei kodėl ateityje tai – neišvengiamaSocialiniai tinklai šiuo metu mirga nuo žinios apie naują sausio 3 d. Europos Komisija priimtą reglamentą. Jame nurodoma, kad nuo sausio pabaigos bus leidžiama pateikti rinkai užšaldytus, džiovintus ir miltelių pavidalo naminius svirplius (Acheta domesticus) kaip naują maisto produktą. Ką tai reiškia? Ar žmonės turi dėl ko nerimauti?

daugiau

NVSC priminimas: kaip saugiai teikti pirties paslaugasKai už lango žiema, norisi pasimėgauti šiluma, todėl žmonės dažnai renkasi laisvalaikį praleisti pirtyje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena pagrindinius reikalavimus, kurie būtini norint teikti saugias pirties paslaugas, ir į ką turi atkreipti dėmesį patys pirties lankytojai, kad buvimas pirtyje būtų saugus ir teiktų naudą sveikatai.

daugiau

Tai gali būti tikras išsigelbėjimas knarkiantiems: dar neregėtas būdas kaip naktį atsikratyti knarkimoKnarkimas yra rimta problema, ypač miegantiems kartu. Bet kaip pagalvė gali tai išspręsti? Nauja pagalvė, vadinama „Motion Pillow“ bandys sustabdyti knarkimo koncertą pačiame jo įkarštyje. „Motion Pillow“ kūrėjai teigia, kad pagalvė naudoja dirbtinio intelekto algoritmą, kuris analizuoja garsus ir atpažįsta knarkimą. 

daugiau

Holistinis maistas: sveika ne tik žmogui, bet ir augintiniui?Šiandien apie holistinę mitybą kalbama vis dažniau, tad nieko keisto, kad gyvūnų augintojai pasvarsto apie galimybę rinktis būtent tokį pašaro tipą. Naudinga žinoti, kad holistinis šunų maistas gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas ir pagerinti augintinio bendrą savijautą. Priežasčių, kodėl verta rinktis holistinį pašarą, yra tikrai nemažai: netrukus aptarsime svarbiausias tokio maisto savybes.

daugiau

Fejerverkai Naujųjų metų naktį – planetos ir žmonių gerovė prieš keletą minučių grožioŠventinių fejerverkų garsai ir šviesos naujametinę naktį džiugina ne kiekvieną gyventoją. Ne paslaptis, jog pirotechnikos garsas kelia didžiulį stresą ne tik naminiams gyvūnams, miesto paukščiams, bet ir jautresniems gyventojams. Artėjant Naujųjų Metų nakčiai vis intensyvėja diskusijos – ar mums reikia fejerverkų?

daugiau

KTU mokslininkai kuria interaktyvius įrankius vaikų fiziniam aktyvumui skatintiDabar vaikai auga apsupti įvairių technologinių galimybių – mobiliųjų telefonų, kompiuterių, interaktyvių mokymo priemonių, interneto – tad ir įprastas informacinis laukas – nebeįdomus. Paprasti paveikslėliai, pasakojimai ir mintinas informacijos kartojimąsis dėmesio nebeišlaiko ir nebėra patrauklu. Vaikams reikia individualiai pritaikytos informacijos ir priemonių jai pasiekti – jie nori pamatyti, išgirsti, veikti ir kurti realioje aplinkoje.

daugiau

Koks turi būti apšvietimas namuoseVienas svarbiausių aplinkos veiksnių, darančių įtaką žmogaus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, yra šviesa. Ji reguliuoja kūno funkcijas, vaidina svarbų vaidmenį nervų ir endokrininės sistemos veikloje, dėl jos trūkumo gali sutrikti miegas, blogėti nuotaika, didėti rizika dažniau sirgti užkrečiamosiomis ligomis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai primena, koks apšvietimas turi būti įrengtas gyvenamosiose patalpose, kad pasistatę savo svajonių būstą jame jaustumėmės sveiki ir saugūs.

daugiau
1 - 10 iš 3233 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos