vaistai.lt

Specialistai primena: dirbant iš namų būtina pasirūpinti saugia aplinkaPernai iš namų dirbo beveik 4 kartus daugiau lietuvių, lyginant su 2019 metais, rodo Eurostat duomenys. Tad populiarėjant darbui nuotoliniu būdu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai atkreipia dėmesį, kaip susikurti kuo saugesnę ir sveikatai palankią darbo aplinką namuose.

daugiau

KTU mokslininkė atskleidė, kaip suplanuoti šventes, kad netektų išmesti maistoŠventinės nuotaikos įkvėpti lietuviai stebina savo kūrybiškumu ir vaišių gausa ant stalo. Deja, Kalėdinis laikotarpis dažnai asocijuojasi ne tik su persivalgymo pojūčiu, bet ir maisto švaistymu. KTU mokslininkė pataria, kaip paprastai ir tiksliai apskaičiuoti ką ir kiek gaminti.  

daugiau

Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis saugo jūsų žarnyno mikrobiomasGyvenimo trukmę ir senėjimo kokybę lemia daug mūsų kontrolei nepaklūstančių faktorių, bet atradimas, kad žarnyno mikrobiomas vaidina toli gražu ne menką vaidmenį, reiškia, kad toli gražu ne tas pats, ką valgome. Kodėl senstame? Kol esame jauni, atrodome nepažeidžiami. Karstomės po medžius, vartomės purve ir nerūpestingai taškomės išskyromis. Koledže klestime, vartodami vien greitai paruošiamus makaronus ir alų, galime linksmintis visą naktį ir kitą dieną ramiai laikyti egzaminus. Bet įžengę į ketvirtą dešimtmetį, aprimstame. Darosi sunkiau palaikyti raumenų tonusą ir nesusirgti. Sąnariai ima sopėti ir blankti atmintis. Ir paskui nesidaro geriau.

daugiau

Klausiate - atsakome: ar yra galima įsigyti gyvos žuvies?Veterinarijos reikalavimai draudžia parduoti gyvą, nepaskerstą žuvį. Tačiau prekybos vietose vartotojai gali įsigyti neišdarinėtos ir jau išskrostos, supjaustytos griežinėliais ar iš įvairių rūšių žuvies paruoštos filė, kuri yra niekaip neapdorota, tik atšaldyta.

daugiau

Ką turėtume žinoti eidami į baseinąAtvėsus orams vandens pramogos iš lauko persikelia į baseinus, todėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, į ką reikėtų atkreipti dėmesį nusprendusiems pasinaudoti baseino paslaugomis.

daugiau

KTU ekspertė: kuo pavojinga lipni juostelė pakuojant Kalėdines dovanas?Apie kalėdines dovanas artimiesiems dažnas žmogus ima galvoti dar pirmajam sniegui neiškritus, tačiau net išrinkus tinkamiausią, neapleidžia klausimas – kaip ją supakuoti? Šventiniais simboliais papuoštas popierius, maišeliai ar dėžutės, slepiančios parinktą dovaną, atitarnauja vos keletą sekundžių ir keliauja į šiukšliadėžę, taip didindamos per šventes išmetamų daiktų kiekį.

daugiau

Netinkamas patalpų mikroklimatas gali pakenkti žmogaus sveikataiNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad žiemą, kai didžiąją laiko dalį žmonės praleidžia uždarose patalpose, svarbu, kad mus supanti vidinė aplinka būtų tinkama poilsiui ir darbui. Vidaus patalpų oro tarša laikoma vienu iš svarbiausių sveikatos rizikos veiksnių, todėl gyventojai turėtų pasirūpinti tinkamu mikroklimatu gyvenamosiose patalpose.

daugiau

Praėjusiais metais Lietuvoje pagamintų nesaugių produktų atvejų nustatyta mažiauValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, praėjusiais metais per Europos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF paskelbta 160 pranešimai apie nesaugius negyvūninės kilmės maisto produktus Lietuvoje. Nuolat vykdydama importuojamų bei rinkai tiekiamų maisto produktų ir pašarų kontrolę, VMVT pastebi, kad pranešimų apie nesaugius produktus iš Lietuvos atvejų mažėja, lyginant su ankstesniais metais, o jų pobūdis išlieka panašus.

daugiau

Atskleidė gudrybių, kaip išmesti mažiau maisto: ir aplinką tausosite, ir piniginė padėkosMaisto švaistymas viena didžiausių ir aktualiausių šio amžiaus problemų. Tai ne tik kenkia aplinkai, bet ir gerokai padidina gyventojų išlaidas. Visgi yra keletas dalykų, ką kiekvienas galime padaryti, kad sumažintume išmetamo maisto kiekį. Vien Europoje kasmet išmetama beveik 88 tonų maisto, o beveik pusės šio kiekio kaltininkai – namų ūkiai. Suformavus kelis įpročius ir pasitelkus išmanias programėles kiekvienas gali prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo ir taip net koreguoti savo išlaidas maistui. 

daugiau

Uždrausta tiekti rinkai kosmetikos gaminįNacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento sprendimu UAB „Grožio logika“ (į. k. 300007058, registracijos adresas Kęstučio g. 47 A-6, LT-44307 Kaunas) laikinai uždrausta tiekti rinkai raminamąjį losjoną Jeu'Demeure AC Control (prekės brūkšninis kodas 8809481701169, kilmės šalis P. Korėja, CPNP nuorodos Nr. 2611387). Šis gaminys pagrįstai įtariamas, kad gali būti pavojingas, kadangi neatitinka reikalavimų, nustatytų 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių (OL 2009 L 342, p.59) (toliau – Reglamentas).   

daugiau
11 - 20 iš 3233 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos