vaistai.lt

Kauno mokslininkų ir partnerių darbas: su DI sprendimais sieks padėti išsaugoti regėjimąDiabetinė retinopatija (DR), sukelianti didžiules rizikas regėjimo praradimui – svarbi problema, didinanti mokslininkų susidomėjimą ir skatinanti ieškoti naujų, inovatyvių sprendimų. Kauno universitetų mokslininkų komanda sieks sukurti diagnostinę sistemą, kuri leis ne tik anksti nustatyti DR požymius, bet ir teiks individualias rekomendacijas pacientams.

daugiau

„TeltoHeart“ apyrankei suteiktas svarbus medicininių prietaisų sertifikatas„Teltonikos“ gaminamos išmanios medicininės paskirties apyrankės „TeltoHeart“ sistemai suteiktas medicininio prietaiso sertifikatas CE MDR (Class IIa). Šis ženklinimas patvirtina, kad produktas atitinka išsamius medicininiams prietaisams taikomus kokybės standartus, o sertifikatas šiam inovatyviam gaminiui atveria naujas rinkas visame pasaulyje.

daugiau

Operacinės slaugytoja: „Esame šiek tiek paslaptingi ir atsiriboję „stop" linijomis“„Operacinės slaugytojas privalo suskaičiuoti instrumentus, tvarsliavą, adatas prieš prasidedant operacijai ir prieš užsiuvant pjūvį, todėl baigiamasis operacijos etapas pradedamas tik jam leidus", – apie savo darbo specifiką pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Operacinio anesteziologijos skyriaus vyriausioji slaugytoja Renata Lesniak-Viršilienė. Ji atskleidžia, kodėl pasirinko šią profesiją, kokių savybių reikia norint dirbti operacinės slaugytoja ir su kokiais iššūkiais susiduria.

daugiau

KTU mokslininkė apie amžinuosius teršalus: nematomas pavojus, slypintis mūsų lėkštėse, namuose ir už jų ribųMaistą gaminate nesvylančios dangos keptuvėje, ruošiate kukurūzų spragėsius mikrobangų krosnelėje, naudojate kontaktinius lęšius, dantų siūlą ar dekoratyvinę kosmetiką? Galite būti tikri – esate veikiami amžinųjų teršalų.

daugiau

KTU psichologė: 10 būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatąEuropos rizikos stebėjimo tarnybos ataskaitos duomenimis, net 50-60 proc. visų atvejų, kai žmonės yra nedarbingi, nulemia darbo aplinkoje patiriamas stresas. Antroji pagal svarbą su darbu susijusi sveikatos problema – įtampa, kurią patiria 22 proc. ES darbuotojų. Nesirūpindami savo protine sveikata rizikuojame patirti perdegimą, taip pat didėja rizika susidurti su psichologiniais sutrikimais.

daugiau

KTU mokslininkų ir partnerių išradimas siekia padėti poroms susilaukti vaikųNet 10 proc. pasaulio porų negali susilaukti vaikų natūraliu būdu. 33 proc. pagalbinio apvaisinimo ciklų baigiasi sveiko kūdikio gimimu. KTU mokslininkai kartu su partneriais siekia padėti poroms susilaukti vaikų, todėl DI pagalba kuria diagnostinę sistemą, kuri leidžia nustatyti, ar gimda yra pasiruošusi priimti mėgintuvėlyje užaugintą embrioną.

daugiau

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmoNacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai (pavyzdžiui, ūkinėje veikloje naudojami šaldymo, vėdinimo įrenginiai ir kt.), dar vadinami stacionariais triukšmo šaltiniais, kurių buvimo vieta yra nekintama.

daugiau

Pasikeitė kosmetikos gaminių reglamentavimas2024 m. kovo 14 d. Europos Komisija priėmė Komisijos reglamentą (ES) 2024/858, kuriuo dėl nanomedžiagų (13) naudojimo kosmetikos gaminiuose iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių.

daugiau

Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europos šalyse, jų paruošimo nesubsidijuoja – šunų įsigijimo, rengimo ir priežiūros išlaidas turi padengti patys asmenys su regos negalia. Anot Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) prezidento Pauliaus Kalvelio, iki šiol šalyje yra manoma, kad šuo vedlys yra prabangos prekė, nors tai būtinybė regos negalią turinčiam valstybės piliečiui.

daugiau

Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimųNors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neįprastų užklausų, ypač – budinčiose vaistinėse, kurios veikia visą parą. Jose dirbantys vaistininkai keistesnių skambučių dažniausiai sulaukia paryčiais, taip pat pilnaties metu, o į vaistines atvykę pacientai kartais teiraujasi su medicina visai nesusijusių prekių – kačių maisto, pėdkelnių arba saldainių su įdaru.

daugiau
21 - 30 iš 3375 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos