vaistai.lt

Mėlynųjų erdvių poveikis visuomenės sveikataiNatūrali aplinka ir žaliosios bei mėlynosios erdvės turi tiesioginę ir netiesioginę įtaką visuomenės sveikatai ir gerovei. Jos gali sušvelninti klimato kaitos poveikį, suteikti galimybę žmonėms atsipalaiduoti ir kuriam laikui pamiršti kasdienį stresą. Mėlynosios erdvės – tai natūralūs vandens telkiniai, tokie kaip vandenynai, upės, ežerai ir netgi miesto vandens objektai – fontanai ir tvenkiniai. Konkretus jų poveikis sveikatai gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių ir aplinkybių. Nors mėlynosios erdvės teikia potencialios naudos, jomis reikia mėgautis atsakingai, atsižvelgiant į saugos priemones, aplinkos tausojimą ir vietinius reglamentus bei gaires. Miestų ypatumai, jų užstatymas, gamtinė aplinka bei įvairios miestų apylinkių ypatybės gali turėti įtakos žmonių psichinei sveikatai.

daugiau

Liepos mėnessio pirmos pusės maudyklų vandens kokybėHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad liepos mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 120 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų (nustatytų mikrobiologinių parametrų) Paežerių ežero Vilkaviškio r. ir Šventosios upės Anykščiuose paplūdimių maudyklose.

daugiau

Kaip pasiruošti evakuacijai? Sąrašas daiktų, kuriuos būtina pasiimtiEkstremalios situacijos apie save iš anksto nepraneša, todėl ekspertai ragina šalies gyventojus namie turėti specialius krepšius, skirtus evakuacijos atvejui. Tarp svarbiausių daiktų – medikamentai, drabužiai ir ilgai galiojantys maisto produktai. Tam gali praversti ir senos automobilio vaistinėlės.

daugiau

VMVT stabdo 70% acto rūgšties pardavimą maisto produktų parduotuvėseŠią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) sulaukė pasipiktinusių vartotojų informacijos, kad prekybos vietose, maisto produktų lentynose bei elektroninėje prekyboje vartotojams yra siūloma įsigyti vieno gamintojo ,,Maistinės acto rūgšties 70%" produktus. 

daugiau

Neįstojęs į mediciną Augustas nusprendė pasukti kiek kita kryptimi: šiandien kuria biomedicininės elektronikos prietaisusKaunietis Augustas nuo vaikystės svajojo būti gydytoju. Visgi šiai jo svajonei nebuvo lemta išsipildyti: dėl labai aukšto stojamojo balo, kurio pasiekti nepavyko, į trokštamas studijas vaikinas neįstojo. Kadangi slauga ar veterinarija jo nedomino, Augustas nenukabino nosies ir nusprendė studijuoti biomedicininę elektroniką KTU. „Tai kaip medicina, tik kad gydyti jau ne žmones reikia, o medicininę įrangą“, – sako A. Sonda.

daugiau

Vasaros karščiai gyvūnams gali būti mirtinai pavojingiGyvūnų sveikatai didelė kaitra, drėgmė ar ypač tvankūs orai pavojingi. Vasarą gyvūnams būtina skirti dar didesnį dėmesį, ypač su jais keliaujant ar pervežant, laikant uždarose patalpose ar šiems būnant lauke, todėl gyvūnų savininkams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad užtikrinant gyvūnų sveikatą ir jų gerovę, jie turi būti tinkamai apsaugoti ir prižiūrimi.

daugiau

KTU Biomedicininės elektronikos studentas: ateityje kraujo spaudimą galėsime matuoti apyrankeAr galėtumėte įsivaizduoti kraujo tyrimą be adatos, ar spaudimo matuoklį, kuris atrodytų lyg apyrankė? 21 amžiuje biomedicininė elektronika iš esmės keičia diagnostiką, gydymą, prevenciją ir bendrą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą. KTU Biomedicininės elektronikos bakalauras Emilis Vitkauskas mano, jog jeigu jo bakalauro darbe analizuoti metodai būtų patvirtinti kliniškai ir pradėti taikyti plačiai, jais būtų galima pakeisti šiuo metu naudojamus kraujospūdžio vertinimo prietaisus.

daugiau

Maudyklų vandens kokybę birželio mėnesio pirmoje pusėjeHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 115 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Ne visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

daugiau

NVSC: ką būtina žinoti apie cheminį užterštumą?Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) reaguodamas į tai, kad sulaukia pavėluotų pranešimų apie cheminį užterštumą gyvenamosios ar visuomeninės paskirties patalpose, ragina asmenis, kai randamas įtartinas radinys, išsilieja ar kitaip pasklinda cheminės medžiagos, nedelsti ir apie užterštumą pranešti Bendrojo pagalbos centro telefonu Nr. 112.

daugiau

Vaikų poilsio stovykla: kaip užtikrinti saugų laisvalaikį?Artėjant vaikų vasaros atostogoms, tėveliai suka galvas, kaip ir kur vaikams ne tik linksmai, bet ir saugiai praleisti laisvalaikį. Stovyklos – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Kad įspūdžiai išliktų geri, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja pasidomėti stovyklos organizatorių siūloma edukacine programa, gyvenimo sąlygomis, aplinka, o stovyklų organizatoriams – saugiai pasitikti poilsiautojus. Kokie pagrindiniai higienos ir saugos reikalavimai taikomi vaikų poilsio stovyklose, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ne tik stovyklų organizatoriams, bet ir tėvams, paliekantiems savo atžalas atostogauti, toliau skaitykite pranešime.

daugiau
31 - 40 iš 3310 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos