vaistai.lt
Priklausomybės nuo cukraus tabuSaldžių šaknų kartūs vaisiai. Kada galime maistą vadinti sukeliančiu priklausomybę? Kai šventės atėjo ir praėjo, metas pažvelgti į veidrodį ir paklausti savęs, „Ar tikrai reikėjo suvalgyti visą dėžutę šokoladinių saldainių?” Jei padarėte tai vienu prisėdimu, galbūt kenčiate nuo Besaikio valgymo sutrikimo, naujai patvirtintos psichiatrinės diagnozės Penktajame Amerikos psichiatrų asociacijos diagnostikos ir statistikos žinyno (Diagnostic and Statistical Manual-V – DSM-V) leidime. Bet netgi jei suvalgėte dėžutę per kelis kartus, jus vis vien gali kankinti kontroversiškesnis tokios diagnozės pusbrolis – Priklausomybė nuo maisto, dar neįtraukta į DSM-V.
daugiau
Pakeistų augalų sėklose – gyvybiškai svarbūs žuvų taukaiPasitrauk, menkių kepenų aliejau. Biodegalų kultūra, gimininga kopūstams, judra, buvo genetiškai modiškiuota, kad gamintų žuvų taukų komponentus, naudingus širdžiai ir kraujagyslėms. Toks žingsnis gali sumažinti vandenynams tenkantį spaudimą. Riebių žuvų, tokių, kaip skumbrės ir lašišos, mėsa, bei baltųjų žuvų, tokių, kaip menkės, kepenys yra geri omega-3 riebiųjų rūgščių šaltiniai. Svarbiausios iš jų yra eikosapentaenoinė rūgštis (EPA) – mažinanti širdies kraujagyslių ligų riziką – ir dokosaheksenoinė rūgštis (DHA) – kurios trūkumas siejamas su regėjimo ir protavimo problemomis.
daugiau
Lietuviškos pirties šeimininkas: jei pilsite alų ant akmenų, uostysite degėsiusNuo seno lietuviams pirtis – dvasinis ritualas, o pirties poreikis, rodos, užkoduotas mūsų tautos genuose. Taip teigia Valdas Rimavičius, Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse įsikūrusios lietuviškos Dvaro pirties šeimininkas. Pirties poreikį ir jos svarbą tokį laisvalaikio praleidimo būdą pamėgusių žmonių gyvenime įrodė neseniai įvykusi tragedija - spalio mėnesį pirtyje kilo gaisras, kurio metu supleškėjo stogas, gausi vantų kolekcija. Tačiau gausaus talkininkų būrio dėka atstatyta pirtis pradėjo veikti dar prieš Kalėdas. GRYNAS.lt kalbėjosi su pirtininku apie lietuvių pirties tradicijas, kintančią pirties kultūrą ir pirties reikšmę senovės lietuvių gyvenime.
daugiau
Palinkėjimas Naujiesiems nuo Pauliaus Naujoko: „Viskas prasideda mūsų galvose“Paulius Naujokas – aktyvistas, visuomenės veikėjas, asmenybės tobulėjimo svetainės „Gyvenimo guru“ įkūrėjas ir pradininkas, taip pat – žaliavalgių kavinės, krautuvėlės ir klubo „Grin Grin“ savininkas. Klaipėdietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

Prasidėjo nuo populiariosios psichologijos
29-erių metų vaikinas pasakoja, jog prieš 6-7 metus įvyko pirmasis lūžis jo gyvenime, privertęs susimąstyti. „Buvo kaip tik populiariosios „popsinės“ psichologijos bumas, o aš tuo metu išgyvenau skaudžias skyrybas ir šis duetas privertė pasiimti į rankas tokias knygas, kurių anksčiau net nebūčiau skaitęs.

daugiau
Mokslininkams paaiškėjo, kodėl motinos pienas kūdikiui prilygsta superherojų žygdarbiamsMotinos piene esantis cukrus apsaugo naujagimio žarnyną nuo bakterijų antpuolių. Stiprus ginklas kovoje prieš ligų sukėlėjus buvo rastas stebėtinai gerai žinomame šaltinyje - kiekvienoje šios planetos motinos krūtyje. Žmogaus pienas - medžiaga, idealiai tinkanti ne tik maitinti, bet ir apsaugoti mus - atrodo, tik dabar atskleidžia mokslininkams vieną didžiausių lobių skrynių. Pasirodo, žmogaus pienas yra tarsi vaistai. "Mes neriam žemyn į vandenynus, kad rastume naujų junginių, kurie galėtų kovoti su ligomis“,- sako mitybos mokslininkas Larsas Bode iš Kalifornijos universiteto San Diege. "Tačiau jei jūs pažvelgtumėte į natūralius junginius esančius motinos piene, būtumėte nustebinti to, ką mes radome."
daugiau
Dar vienas žingsnis į pergalę prieš autoimunines ligasStanfordo-Burnhamo medicininių tyrimų instituto mokslininkų komanda atrado, kaip išsibalansuoja imuninė sistema ir susiformuoja ligos. T limfocitai, arba T ląstelės – kraujo ląstelės, priklausančios leukocitų agranulocitų grupei. T limfocitai organizme lemia ląstelinį imunitetą t. y. naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles, taip pat svarbūs reguliuojant imunitetą. Tačiau tuo pačiu, pernelyg aktyvi jų veikla sukelia autoimunines ligas – imamos naikinti sveikos organizmo ląstelės. Viena iš tokių ligų - žvynelinė, arba psoriazė, dar vadinama T limfocitų sukelta dermatoze, išoriškai matoma kaip odos bėrimai, apaugimas „žvyneliais“.
daugiau
Sveikatos horoskopas 2014 metamsSutikdami Naujuosius apsigaubkime trimis kvapais – keptos duonos, pyragų ar blynų, tegul taip kvepia jūsų namuose, – pataria Valdemara, žinomo rusų astrologo Pavelo Globos mokinė. Ji sako, jog laukia geri metai tų, kurie yra savo kelyje, daro tai, ką moka, kurie stengiasi. Kol viską darysime be noro, tik iš pareigos, tai nebus ir sveikatos, energijos, žvalumo. Tikintiesiems žvaigždžių mokslu astrologė pateikia sveikatos apžvalgą visiems dvylikai Zodiako ženklų.
daugiau
Samojedų kailis virsta gydomųjų savybių turinčiais mezginiaisSamojedų šunys šiemet papuošė šunų parodą „Litexpo“ parodų rūmuose. Ten demonstruoti ne tik šios veislės grynuoliai, bet ir pristatyti iš jų vilnos išdirbti gaminiai – vaikiški megztukai, tapkutės. Lietuvos Samojedų klubo tarybos narė Radvilė Lipskytė pripažįsta, kad samojedų kailis iš tiesų yra itin vertingas, tačiau Lietuvoje dar daug kas nežino, kur jis gali būti panaudotas.

Gelbsti nuo radikulito ir sąnarių skausmų
„Kadangi samojedai šiuo metu sparčiai populiarėja, labai tikėtina, kad ir vilna greitu laiku pasidarys populiaresnė. Kol kas dauguma samojedus auginančių žmonių neišnaudoja šitos galimybės“, - sakė R. Lipskytė. Ji svarsto, kad tai lemia keletas priežasčių. Pirma, nežinojimas, o gal ir patingėjimas tuo užsiimti, nes samojedą iššukavus, jo surinktą kailiuką reikėtų vežti net į Plungę, kur yra karšykla, galinti iš kailio pūko suverpti siūlus, iš kurių vėliau ir galima nusimegzti, ką tik širdis geidžia.

daugiau
Patikrinkite, kiek laiko virškinami kai kurie šventiniai produktaiNe paslaptis, kad per šventes, prisėdus prie gausiai nukrautų stalų, tikimybė prisivalgyti daugiau nei reikia ypač padidėja. Tad siūlome pasidomėti, kiek virškinami kai kurie per šventes ant stalo dažnai dedami maisto produktai. Galbūt ši trumpa atmintinė padės pasirinkti tokį maistą, kuris pernelyg neapkrautų jūsų skrandžio.
  • Vanduo, jei geriama tuščiu skrandžiu, iškart patenka į plonąjį žarnyną. Taigi gurkšnoti jo galite tiek, kiek norite, net ir prie švenčių stalo. O jei ragaujate alkoholio ir nenorite nemalonių pasekmių, vandens gerti tiesiog būtina.
daugiau
Kaip sutikti 2014-uosius – Medinio Žaliojo Arklio – metus2014-ieji, pagal Rytų kalendorių, globojami Žaliojo Medinio Arklio, ir jie prasidės sausio 30 dieną. O kokį energetinį foną laukiantiems Naujųjų sukurs žvaigždės jau gruodžio 31-ąją, portalui VLMEDICINA.LT papasakojo astrologė Violeta Liaugminienė. Ji atkreipia dėmesį, jog paskutinę šių metų dieną iki 22 val. Mėnulis bus Šaulio ženkle. Tuo metu norėsis būti  didelėse patalpose, erdvėse, didelėse kompanijose. Palanku nueiti į koncertą ar spektaklį, dalyvauti šventiniuose pobūviuose.
daugiau
3251 - 3260 iš 3348 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  321 322 323 324 325 326 327 328 329 330  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos