vaistai.lt

Apvalus užpakaliukas – genetinis privalumas?Vyrai dažnai nužvelgia moters figūrą. Neretai jų žvilgsnis apsistoja ties klubais ir užpakaliuku – išraiškingos formos vilioja akį… Ir ne tik – šiais laikais šioji kūno dalis tai gali tapti ir tyrimu objektu. Paklausite, ką gi gali atskleisti sėdmenų dydis? Bent jau Oksfordo universiteto mokslininkai mano, kad jei moteris natūraliai apvalaina šiose srityse, tai gali lemti daugybę genetinių privalumų, tokių kaip protingesni vaikai ar net apsauga nuo diabeto ir širdies ligų. Tarkime, riebalai pilvo srityje gali atvesti iki nutukimo, įvairių ligų ir jų komplikacijų, su kuo dažniausiai nesusiduria tos moterys, kurių kūno sudėjimas – kriaušės tipo. „Yra daug įrodymų, kurie patvirtins, jog riebalų sankaupos skirtingose kūno vietose – ne tas pats“, - tikina dietologas, mitybos ir nutukimo specialistas Robetas Kushneris. Jo nuomone, pilvo srityje esantys riebalai kur kas aktyvesni, o tai reiškia, kad jie yra kur kas pavojingesni, nei palyginti, sąlyginai stabilūs klubų ir sėdmenų riebalai.

daugiau
Šiek tiek tiesos apie meląNuo ankstyvos vaikystės mus mokė, jog meluoti – negražu ir nedora. Pasakojo, jog privalu būti teisingam ir sąžiningam tiek sau, tiek kitiems. Taip auklėjo ir mūsų tėvus, ir tėvų tėvus, ir taip toliau. Turbūt ir dabar tebemokome to savo vaikus. Deja, melas ir visokios kitokios jo apraiškos giliai įsišaknijo į mūsų kasdienybę. Sumanūs išsisukinėjimai nuo darbinių užduočių ar susitikimų su širdžiai nemielais žmonėmis, pažadų atidėliojimai sau ir kitiems, nenoras veltis į ginčą ir tiesos nutylėjimas dėl „ramių nervų“. O kur dar didžiulis informacinis srautas iš radijo, televizijos, interneto? Autoritetingi politikai diskusijų laidose kalba apie naują gyventojo gerovės paketą, išvaizdi aktorė – apie stebuklingą lieknėjimo piliulę, šaunusis ekonomikos specialistas publikuoja straipsnį apie savo pasirinktą pensijų kaupimo fondą. Atskirti ir suvokti, kiek tiesos yra mus supančiame pasaulyje, tampa vis sunkiau.
daugiau
Nustatyta, koks apšvietimas studentams padeda padaryti mažiau klaidųPer keturis mėnesius trukusį tyrimą, kurio metu buvo aiškintasi, kaip auditorijose geba susikaupti studentai, paaiškėjo, koks apšvietimas jiems padeda padaryti mažiau klaidų ir padidinti mokymosi našumą. Apšviečiant universiteto teritoriją, praktiškas ir efektyvus apšvietimas yra svarbus veiksnys saugumui, universiteto įvaizdžiui, ekonomiškumui, tačiau neseniai paaiškėjo, kad apšvietimas auditorijose turi įtakos ir studentų gebėjimui susikaupti bei jų mokymosi rezultatams. Jungtinėje Karalystėje tiriant auditorijose besimokančių 17-20 m. studentų gebėjimą susikaupti, paaiškėjo, kad trečdaliu mažiau klaidų padarė ir našiau dirbo tie studentai, kurių auditorijos buvo apšviestos imituojant dienos šviesą. Šį keturių mėnesių trukmės tyrimą atliko Vokietijos Neurologijos ir mokymosi perkėlimo centras, bendradarbiaudamas su apšvietimo įrangos gamintoja „Osram“.
daugiau
Mokslininkų išvada – laimė šeimoje priklauso nuo motersVyrai ir moterys – iš skirtingų planetų, tačiau, susieję savo gyvenimą kartu, jie turi stengtis taikytis vienas prie kito įgeidžių. Ir nors skyrybų atveju poros dažniausiai mėgsta kaltinti viena kitą, mokslininkai mano, kad už šeimyninę laimę atsakingesnės visgi yra... moterys! Taigi naujasis tyrimas teigia, kad santaika santuokoje – tai moters reikalas, tiksliau sakant, po audringo kivirčo pirmiausia nusiraminti turėtų moteris. Berklio ir Stanfordo universitetų mokslininkai atrado, kad tuo metu, kai abu sutuoktiniai pykstasi ir konfliktuoja vienodai, santuokos tai nepriveda prie gero, nes vyrai ir moterys su savo emocijomis susitvarko labai skirtingai. „Kai reikalas pakrypsta negatyvių emocijų valdymo link, žmonos būna daug svarbesnės“, – mano tyrimo autorė ir psichologė Lian Bloch.
daugiau
Intymusis moters tvarkaraštisTikslus kaip laikrodis menstruacijų ciklas – geros sveikatos požymis. Jei jis sutrinka arba pradeda varginti kokie nors nemalonūs pojūčiai, verčiau ne keikti moteriškąją prigimtį, o skubėti pas gydytoją.

25 METAI
Laimingas metas – pati jaunystė, normaliomis aplinkybėmis sveikata turėtų būti gera, jokių sutrikimų. Sveikų šio amžiaus moterų mėnesinių ciklas turėtų būti tikslus, galite tiksliai žinoti, kada bus kita „raudonoji“ kalendoriaus diena. Beje, įprotis pasižymėti menstruacijų pirmąją dieną labai sveikintinas – šios informacijos gali prireikti gydytojui, be to, ir pačiai geriau iš anksto tikėtis, kada užklups tos dienos.

daugiau
Moterų krūtys sensta greičiau, nei likęs kūnasKrūtys paprastai sensta greičiau, nei likęs moters kūnas. Taip ro­do sistema, galinti tapti tiksliausiu žmogaus amžiaus nustatymo iš kraujo ar audinio pavyzdžio būdu. Senstant keičiasi mūsų DNR cheminiai žymenys. Kiekvienas genas tampa daugiau ar mažiau metilintas, tai yra, prie jų prisijungia ar nuo jų pašalinamos metilo cheminės grupės. Bendru atveju tai sustiprina arba prislopina geno raišką. Visas procesas vadinamas epigenetika. Steve'as Horvathas iš Kalifornijos universiteto Los Andžele su kolegomis panaudojo šiuos pokyčius nustatydami žmonių amžių. Tam jie pirmiausia atliko detalią 7844 asmenų, 51 audinio tipo metilinimo modelio statistinę analizę. Audiniai apėmė labai platų amžiaus tarpsnį – nuo vaisiaus iki 101 metų amžiaus žmogaus.
daugiau
Vedų išmintis: kaip numirti be skausmo ir savigailos„Tikroji Vėlinių prasmė būtų dar kartą pasimelsti už savo visus išėjusius artimuosius. Pasimelsti iš visos širdies, apmąstant ir savo gyvenimo trapumą. Dvasinė energija, sukurta maldos metu, ištrauktų mirusįjį net iš pragaro“, – senovės Vedų išmintį primena šio mokymo populiarintojas Lietuvoje bhakti jogas Anantara Das.

Ką Vedos kalba apie mirties momentą – ar žmogus savo gyvenimu gali daryti įtaką tam, kad mirtis būtų kuo lengvesnė, nekeltų skausmo?
Vedos sako, kad mirtis – tai viso gyvenimo egzaminas. Todėl žmogus visą gyvenimą turi ruoštis tam egzaminui. Kad nebijotum mirti, reikia dorybingai gyventi. Žmonės bijo mirties dėl vienintelės priežasties – dėl nuodėmingo savo gyvenimo.

daugiau
Geriausi vyrai atitenka gražuolėms, bet laimingiausios išlieka ne josGreičiausiai karjeros laiptais pakyla patrauklūs žmonės, o gražios merginos išsirenka pačius šauniausius, turtingiausius vyrus. Galime su tuo nesutikti, galime tuo piktintis ir aukštinti dvasines vertybes, bet yra kaip yra. Apie tai praėjusį penktadienį uostamiestyje vykusioje parodoje „Grožis 2013“ kalbėjo „Vakarų Lietuvos medicinos“ konsultantė psichologė Viktorija Gončarova.

Gražuoliai kelia pasitikėjimą
„Mokslo yra įrodyta, kad gražiems žmonės labiau sekasi, – kalbėjo Viktorija Gončarova. – Tai įrodo atlikti moksliniai tyrimai. Jeigu žmogus gražus, išvaizdus, jis įgyja kitų pasitikėjimą, atvirumą. Žmonės linkę labiau pasitikėti dailių veido bruožų, tvarkingu žmogumi. Įrodyta, kad ir įvairios paslaugas teikiančios įmonės, kurių darbuotojai patrauklūs, sulaukia daugiau užsakymų, o pastarieji gauna daugiau arbatpinigių nei ne tokie simpatiški kolegos.

daugiau
Ar šuo terapeutas gali padėti pasijusti laimingu?Viename šilčiausių ir tikroviškiausių filmų apie šuns ir žmogaus gyvenimą kartu „Marlis ir aš“ nuskambėjo daugelį žmonių abejingais nepalikusi frazė, kad šuniui nusispjauti į gražias mašinas, pinigus, didelius namus. Šuniui vis vien, ar tu esi turtingas ar vargšas. Protingas ar kvailas. Atiduok jam savo širdį ir jis tau atiduos savąją. O ar apie daugelį žmonių galėtum tai pasakyti? Ar su daugeliu jaučiamės reikalingi, mylimi, vieninteliai? Ar su daugeliu jaučiamės laimingi?

Apie tai, kiek žmogui laimės gali suteikti šuo terapeutas, kaip jis gali padėti vaikui, psichologinių problemų turinčiam suaugusiam ar iš gyvenimo jau išeinančiam senyvo amžiaus žmogui kalbamės su „Kaniterapijos asociacijos“ nare, „Quattro Delicatezza“ produkto vadove Iveta Šikšniuviene.

daugiau
Psichologė Laura Bratikaitė: mieli senjorai, nebūkite sau priešaiŠis rašinys yra skirtas senjorams arba, kaip mėgsta sakyti psichologė Laura Bratikaitė, patyrusio amžiaus žmonėms. Vyresnio amžiaus žmonių dienai paminėti skirtame renginyje, kuris vyko Kaune, „Girstos“ bendruomenėje, psichologė Laura Bratikaitė kalbėjo apie minčių įtaką savijautai. Nepaisant patirties ir gyvenimiškos išminties kartais senjorai pavirsta patys sau priešais. Ir tokio priešiškumo sau yra net keturi savotiški vaidmenys.

Draugas ar priešas
„Skaitydama paskaitas patyrusio amžiaus žmonėms aš jaučiuosi pakiliai, nes jaučiu tam tikrą energiją suvokdama, kad kiekvienas čia sėdintis žmogus yra atskira istorija, tam tikras patirties lobynas. Todėl norisi, kad kuo ilgiau mus džiugintumėte, kad jaustumėtės gerai. O jūsų mintys tiesiogiai veikia jūsų savijautą. Daug ko gyvenime mes negalime paveikti, kai ką galime.

daugiau
3271 - 3280 iš 3327 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  321 322 323 324 325 326 327 328 329 330  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos