vaistai.lt
Jau galime savo namuose turėti pirmą tamsoje šviečiantį augaląDaugelis žmonių, norėdami sukurti romantišką atmosferą, užsidega žvakes, tačiau nuo šiol pasimatymams jie galės naudoti genetiškai modifikuotus švytinčius augalus. Šviesą gaminantys augalai pavadinimu „Starlight Avatar“ buvo išrasti JAV bioinžinierių. Jie sujungė vazoninio augalo ir bioluminescencinės bakterijos genus, kad sukurtų pirmąjį sodinuką, kuris tamsoje būtų naudojamas kaip lempa.
daugiau
Dėmesio verti daktaro Hauso žodžiaiVienas mėgstamiausių serialų herojų pasaulyje yra daktaras Hausas. Šis televizijos personažas populiarumą pelnė ne tik dėl puikaus talento išgydyti beviltiškus ligonius, bet ir dėl kandaus humoro jausmo, retkarčiais peržengiančio padorumo ribas... Nors serialas „Daktaras Hausas“, deja, jau nebefilmuojamas, tai nereiškia, kad iš jo nėra ko prisiminti. Vien jau ko vertos daktaro Hauso citatos!.. Taigi, pasitinkant savaitgalį, jūsų dėmesiui – šiek tiek hausiškos filosofijos.
daugiau
Nauji chirurgijos garsaiNuo smegenų iki prostatos, koncentruotos garso bangos gali pasiekti vietas, kurių nepasiekia skalpelis, ir supurtyti visą chirurgiją.Phyllisei atliekama smegenų operacija. Bet ji išlieka budri. Nėra jokių skalpelių ar kraujo, perpjauto kūno, neboluoja kaulai. Vietoje to chirurgas Phyllisei ant viršugalvio atsargiai uždeda dangtelį ir paspaudžia jungiklį. Giliai jos smegenyse, mažas audinio gabalėlis įkaista ir ima degti, tuo tarpu aplinkiniai audiniai lieka nepaliesti. Vėliau tą dieną Phyllisė gali eiti namo, išvaduota nuo neurologinio sutrikimo, dėl kurio pastaruosius 30 metų jos dešinioji ranka smarkiai drebėdavo, vos pabandžius ja naudotis.
daugiau
Medžiotojai įtaria: kiaulių maras jau pasiekė LietuvąGRYNAS.lt parašę medžiotojai pranešė apie Alytaus rajone masiškai krentančius šernus. Jie mano, kad laukinių gyvūnų mirties priežastis – iš kaimyninės Baltarusijos į Lietuvą jau atkeliavęs kiaulių maras. Negana to, valstybines institucijas jie kaltina tyčia slepiant pavojingą kiaulėms ir šernams ligą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) savo ruožtu teigia, kad pavojingas užkratas vis dar nėra nustatytas.
daugiau
„Sudužusias širdis“ gydysime klijais?Medicininiai „superklijai“ buvo sukurti, kaip potencialus širdies defektų pleistras, naudojamas ant operacinio stalo ar kraujavimo sustabdymui mūšio lauke. Ši lipni medžiaga širdies, kraujagyslių ar žarnyno operacijos metu ilgainiui gali pakeisti medicininius siūlus bei kabes. Kaip ir šios priemonės, odos klijai sujungtų žaizdos kraštus, kol ji pradėtų gyti.
daugiau
Testas: optimistė ar pesimistė?Vienos mūsų spinduliuojame gera nuotaika, o kitos, priešingai, esame viskuo nepatenkintos ir niurzgame dėl menkiausių smulkmenų. Kokia esate jūs?

1. Ilgai ruošėtės savo gimimo dienos vakarėliui. Tuoj pradės rinktis svečiai, o jūs padažu išsitepate suknelę. Kol mėginate išvalyti dėmę, pridega pyragas. Paskambina geriausia draugė ir praneša, kad neateis. Kaip reaguojate?

daugiau
Vaikų teisių apsauga: laikas užpildyti labai rimtas spragas„Turime Lietuvoje gal tik vieną gerą žinią – aistros dėl vaikų teisių verda. Gaila, kad be tų aistrų daugiau vaikų teisių srityje nieko reikšmingesnio įgyvendinti nepavyksta. Apie 20 metų mūsų visuomenė snaudė, leisdama gyvuoti demagogijai, kad reikia vaikus mylėti, ypač prieš Kalėdas… Europoje suvokimas jau seniai gerokai pasikeitęs ir mums reikės pripažinti, kad investicijos į sveiką ir saugią vaikystę – būtinieji visos visuomenės sėkmės komponentai“, – sako vaikų ir paauglių psichiatrijos srities vyriausiasis šalies specialistas, buvęs Jungtinių tautų Vaiko teisių komiteto narys, Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas, Vilniaus universiteto profesorius Dainius Pūras.
daugiau
Močiutės patirtis atsispindi mūsų genuoseProtėvių skurdi vaikystė ar nepamirštami nuotykiai gali pakeisti jūsų asmenybę. kadangi polinkis į nerimą ar sugebėjimas greitai atgauti jėgas, keičiantis epigenetinių veiksnių išraiškai smegenyse, yra perduodami palikuonims. Jau nuo 1970-ųjų metų mokslininkai žino, kad kiekvienos ląstelės branduolio DNR iššifravimas reikalauja papildomų elementų. Vienas iš dažniausių struktūrinių branduolio komponentų yra metilo grupė, kuri glūdi šalia geno, tačiau yra atskirta nuo dvigubos DNR spiralės.
daugiau
Priklausomybės nuo cukraus tabuSaldžių šaknų kartūs vaisiai. Kada galime maistą vadinti sukeliančiu priklausomybę? Kai šventės atėjo ir praėjo, metas pažvelgti į veidrodį ir paklausti savęs, „Ar tikrai reikėjo suvalgyti visą dėžutę šokoladinių saldainių?” Jei padarėte tai vienu prisėdimu, galbūt kenčiate nuo Besaikio valgymo sutrikimo, naujai patvirtintos psichiatrinės diagnozės Penktajame Amerikos psichiatrų asociacijos diagnostikos ir statistikos žinyno (Diagnostic and Statistical Manual-V – DSM-V) leidime. Bet netgi jei suvalgėte dėžutę per kelis kartus, jus vis vien gali kankinti kontroversiškesnis tokios diagnozės pusbrolis – Priklausomybė nuo maisto, dar neįtraukta į DSM-V.
daugiau
Pakeistų augalų sėklose – gyvybiškai svarbūs žuvų taukaiPasitrauk, menkių kepenų aliejau. Biodegalų kultūra, gimininga kopūstams, judra, buvo genetiškai modiškiuota, kad gamintų žuvų taukų komponentus, naudingus širdžiai ir kraujagyslėms. Toks žingsnis gali sumažinti vandenynams tenkantį spaudimą. Riebių žuvų, tokių, kaip skumbrės ir lašišos, mėsa, bei baltųjų žuvų, tokių, kaip menkės, kepenys yra geri omega-3 riebiųjų rūgščių šaltiniai. Svarbiausios iš jų yra eikosapentaenoinė rūgštis (EPA) – mažinanti širdies kraujagyslių ligų riziką – ir dokosaheksenoinė rūgštis (DHA) – kurios trūkumas siejamas su regėjimo ir protavimo problemomis.
daugiau
3281 - 3290 iš 3386 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  321 322 323 324 325 326 327 328 329 330  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos