vaistai.lt
Kas gali sukelti mėsos švytėjimąPasitaiko atvejų, kai vartotojai sunerimsta dėl nedažnai pasitaikančio reiškinio – mėsos švytėjimo. Tokį mėsos švytėjimą gali sukelti švytinčios (liuminescuojančios) bakterijos Photobacterium phosphoreum, Vibrio phosphoreum. Šios bakterijos gali būti išskiriamos iš jūros vandens (1 ml gali būti iki 100 vnt.) arba jūrinių žuvų, jūrinių vėžiagyvių. Kai kurios liuminescuojančios bakterijos gyvena simbiozėje su jūriniais organizmais. Pavyzdžiui, kai kurios jūrinės žuvys ir sepijos turi švytinčius organus, kuriuose gyvena liuminescuojančios bakterijos. Jos gali skleisti melsvai žalią šviesą. Tiesa, švyti jos tik tada, jei yra gerai aprūpinamos deguonimi.
daugiau
Kas iššvaistė e. sveikatai skirtus 15 mln. litų?Nuo 2005 m. pradėta kurti nacionalinė elektroninės sveikatos sistema turėjo būti sukurta, įdiegta ir veikti jau dabar. Tačiau nutiko „kaip visada“ – pinigai gauti, išleisti, o rezultato  nėra. Už teisingumą ir skaidrumą atsakingos institucijos dėl iššvaistytų milijonų išbarė pagrindinę projekto vykdytoją – Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) ir paragino nubausti kaltininkus. SAM paskelbė kaltųjų medžioklę.

Nacionaliniai finansiniai e. sveikatos ypatumai
Nuo 2005 m. nacionalinei e. sveikatos sistemai SAM išleido 34 milijonus litų, bet per 8 metus sistema taip ir nebuvo sukurta.

daugiau
Kaip cinkas nužudo itin pavojingą bakterijąAustralijos mokslininkai nustatė, kad cinkas gali „numarinti badu“ vieną labiausiai mirtinų pasaulio bakterijų, neleisdamas įsisavinti jai būtino mikroelemento. Adelaidės ir Kvinslendo universitetų mokslininkų atradimas atveria naujas galimybes sukurti priešbakterinius agentus, kurie kovotų su Streptococcus pneumoniae bakterija. Dėl šios bakterijos per metus pasaulyje miršta daugiau kaip milijonas žmonių, daugiausia vaikai, pagyvenę ir kiti lengvai pažeidžiami žmonės, kuriuos palaužia plaučių uždegimas, meningitas ir kitos sunkios užkrečiamosios ligos. Mokslininkai ištyrė, kaip cinkas bakterijoje suvaržo baltymų nešiklį, kad jis negalėtų įsisavinti mangano, kuris Streptococcus pneumoniae bakterijai reikalingas, kad ji žmogaus organizme sukeltų ligas.
daugiau
Nuodai, kurie gydoŠiuolaikinė medicina vis dažniau atsigręžia į senosios medicinos metodus ir gydymo priemones. Tam tikrų ligų ir būklių gydymas gyvūnų ar augalų nuodais – vienas iš tokių metodų, skaičiuojančių tūkstantmečius. Ypatingą dėmesį pastaruoju metu mokslo pasaulis sutelkė į gyvačių ir bičių išskiriamas nuodingąsias medžiagas. Kai kurios gyvačių ar bičių nuodų nuodingosios molekulės jau pritaikytos diagnostikoje, gydyme. Tikimasi, kad ilgametės žinios su patirtimi, inovatyvios technologijos ir kryptingi eksperimentai su minėtais nuodais atvers dar daugiau galimybių sergantiems neurologinėmis ligomis, diabetu, hipertenzija, net vėžiu ar ŽIV.
daugiau
Vakarų šalyse populiarėjantis „sveikas būstas“ Lietuvoje vis dar egzotikaTobulėjant statybų technologijoms, o ekspertams labiau pabrėžiant sveikatos bei ekologijos faktorius, vis dažniau atkreipiamas dėmesys ir į „sveiką būstą“. Daugiau nei trečdalis Vakarų šalių gyventojų jau orientuojasi į sveiką ir energijos požiūriu efektyvų gyvenimo stilių, tačiau Lietuvoje rūpestis būsto efektyvumu ir klimatu dar nėra svarbiausias kriterijus statant ar įsigyjant būstą. Lietuvoje viešėjęs sveikų statybų ekspertas iš Vokietijos Josefas Spritzendorferis, seminare „Energiškai efektyvi statyba ir renovacija. Vokiškos gerosios praktikos projektų Lietuvoje pristatymas“ pabrėžė, kad statinio efektyvumas priklauso nuo paties pirminio veiksmo – būsto projektavimo. „Netinkamai projektuojant, pavyzdžiui, sienų sujungimus, susidaro tarpai – šilumos tiltai, kurie lemia pelijimo proceso pradžią.
daugiau
Insulino atradimasLapkričio 14d. – Pasaulinė diabeto diena, minima per kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienį. Šiemet sukanka 90 metų nuo No­belio premijos įteikimo už vieną svarbiausių medicinos atradimų – insuliną. Iki insulino atradimo diabetas buvo gąsdinanti liga, kuo reiškusi tikrą mirties nuosprendį. Gydytojai žinojo, kad cukrus blogina diabetu sergančiųjų būklę ir kad efektyviausias gydymas buvo itin griežta dieta, kurioje cukraus būdavo kuo mažiau. Geriausiu atveju, toks gydymas galėjo pratęsti paciento gyvenimą keliais metais, bet jis niekada jų neišgelbėdavo. Kai kuriais atvejais dėl griežtos dietos pacientai mirdavo nuo badavimo.
daugiau

Apvalus užpakaliukas – genetinis privalumas?Vyrai dažnai nužvelgia moters figūrą. Neretai jų žvilgsnis apsistoja ties klubais ir užpakaliuku – išraiškingos formos vilioja akį… Ir ne tik – šiais laikais šioji kūno dalis tai gali tapti ir tyrimu objektu. Paklausite, ką gi gali atskleisti sėdmenų dydis? Bent jau Oksfordo universiteto mokslininkai mano, kad jei moteris natūraliai apvalaina šiose srityse, tai gali lemti daugybę genetinių privalumų, tokių kaip protingesni vaikai ar net apsauga nuo diabeto ir širdies ligų. Tarkime, riebalai pilvo srityje gali atvesti iki nutukimo, įvairių ligų ir jų komplikacijų, su kuo dažniausiai nesusiduria tos moterys, kurių kūno sudėjimas – kriaušės tipo. „Yra daug įrodymų, kurie patvirtins, jog riebalų sankaupos skirtingose kūno vietose – ne tas pats“, - tikina dietologas, mitybos ir nutukimo specialistas Robetas Kushneris. Jo nuomone, pilvo srityje esantys riebalai kur kas aktyvesni, o tai reiškia, kad jie yra kur kas pavojingesni, nei palyginti, sąlyginai stabilūs klubų ir sėdmenų riebalai.

daugiau
Šiek tiek tiesos apie meląNuo ankstyvos vaikystės mus mokė, jog meluoti – negražu ir nedora. Pasakojo, jog privalu būti teisingam ir sąžiningam tiek sau, tiek kitiems. Taip auklėjo ir mūsų tėvus, ir tėvų tėvus, ir taip toliau. Turbūt ir dabar tebemokome to savo vaikus. Deja, melas ir visokios kitokios jo apraiškos giliai įsišaknijo į mūsų kasdienybę. Sumanūs išsisukinėjimai nuo darbinių užduočių ar susitikimų su širdžiai nemielais žmonėmis, pažadų atidėliojimai sau ir kitiems, nenoras veltis į ginčą ir tiesos nutylėjimas dėl „ramių nervų“. O kur dar didžiulis informacinis srautas iš radijo, televizijos, interneto? Autoritetingi politikai diskusijų laidose kalba apie naują gyventojo gerovės paketą, išvaizdi aktorė – apie stebuklingą lieknėjimo piliulę, šaunusis ekonomikos specialistas publikuoja straipsnį apie savo pasirinktą pensijų kaupimo fondą. Atskirti ir suvokti, kiek tiesos yra mus supančiame pasaulyje, tampa vis sunkiau.
daugiau
Nustatyta, koks apšvietimas studentams padeda padaryti mažiau klaidųPer keturis mėnesius trukusį tyrimą, kurio metu buvo aiškintasi, kaip auditorijose geba susikaupti studentai, paaiškėjo, koks apšvietimas jiems padeda padaryti mažiau klaidų ir padidinti mokymosi našumą. Apšviečiant universiteto teritoriją, praktiškas ir efektyvus apšvietimas yra svarbus veiksnys saugumui, universiteto įvaizdžiui, ekonomiškumui, tačiau neseniai paaiškėjo, kad apšvietimas auditorijose turi įtakos ir studentų gebėjimui susikaupti bei jų mokymosi rezultatams. Jungtinėje Karalystėje tiriant auditorijose besimokančių 17-20 m. studentų gebėjimą susikaupti, paaiškėjo, kad trečdaliu mažiau klaidų padarė ir našiau dirbo tie studentai, kurių auditorijos buvo apšviestos imituojant dienos šviesą. Šį keturių mėnesių trukmės tyrimą atliko Vokietijos Neurologijos ir mokymosi perkėlimo centras, bendradarbiaudamas su apšvietimo įrangos gamintoja „Osram“.
daugiau
Mokslininkų išvada – laimė šeimoje priklauso nuo motersVyrai ir moterys – iš skirtingų planetų, tačiau, susieję savo gyvenimą kartu, jie turi stengtis taikytis vienas prie kito įgeidžių. Ir nors skyrybų atveju poros dažniausiai mėgsta kaltinti viena kitą, mokslininkai mano, kad už šeimyninę laimę atsakingesnės visgi yra... moterys! Taigi naujasis tyrimas teigia, kad santaika santuokoje – tai moters reikalas, tiksliau sakant, po audringo kivirčo pirmiausia nusiraminti turėtų moteris. Berklio ir Stanfordo universitetų mokslininkai atrado, kad tuo metu, kai abu sutuoktiniai pykstasi ir konfliktuoja vienodai, santuokos tai nepriveda prie gero, nes vyrai ir moterys su savo emocijomis susitvarko labai skirtingai. „Kai reikalas pakrypsta negatyvių emocijų valdymo link, žmonos būna daug svarbesnės“, – mano tyrimo autorė ir psichologė Lian Bloch.
daugiau
3291 - 3300 iš 3353 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  321 322 323 324 325 326 327 328 329 330  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos