vaistai.lt
Matrica: supergydančios regeneracijos paslaptisAnksčiau laikyta vien karkasu, mūsų viduje esanti matrica gali pasiūlyti neregėtas regeneracijos galimybes – nuo organų ir kau­lų iki smegenų. „Tai prasidėjo kaip mažas skauduliukas šalia kelio, tikriausiai nuo uodo įkandimo,“ pasakoja Elizabetha Loboa. Bet antibiotikų tepalas nepadėjo ir per dvi savaites iš vienos žaizdos pasidarė trys. Iš žaizdos vaizdo jos gydytojas įtarė supermikrobų MRSA infekciją ir paskyrė galingus naujausius geriamus antibiotikus. Čia pagunda pasidarė tiesiog nebepakeliama. „Užuot juos gėrusi, nusprendžiau išbandyti savo kuriamą gydymą su savimi,“ prisimena ji.
daugiau

Ar svarbi maisto spalva?Labai – spalva turi ne mažesnę reikšmę nei skonis su visais vitaminais, mineralais ir kalorijomis. Dietologai teigia, kad tarp naudingų produktų savybių ir jų spalvos yra tiesioginis ryšys.
Pavyzdžiui, balti produktai: pienas, ryžiai, česnakas, žiediniai kopūstai ir t. t. turi raminantį poveikį, todėl juos patartina vartoti į agresiją linkusiems, dirgliems ir nervingiems žmonėms. Balti produktai taip pat valo organizmą nuo susikaupusių toksinų.
Mėlyni produktai: vynuogės, mėlynės, slyvos turi savybių, kurios itin naudingos regėjimui, taip pat saugo kraujagysles nuo kalkėjimo. 

daugiau
Skylių baimė: keista fobija, apie kurią nėra tekę girdėtiIšties keista ir sunkiai suprantama fobija: jos kamuojamus žmones panika ištinka išvydus skylę. Tripofobijos slegiami žmonės siaubingai sutrinka ir išsigąsta pamatę muilo burbulus, porėtą šokoladą, kempinę-plaušinę ar bet kokį kitą daiktą, kuris turi skylučių. Galbūt ir skrudinimo duonos riekelę ar gabalėlį fermentinio sūrio. Išvydus baimės objektą, tripofobus gali apimti migrena, panikos priepuoliai, išpilti prakaitas. Naujo tyrimo rezultatai nušvietė galimas šio sutrikimo priežastis. Medikai aiškina, kad šios baimės objektai gali būti įvairūs – pradedant vizualiai skyles primenančiais objektais, baigiant nuodingais gyvūnais.
daugiau
Šios kartos vyrai mažiau linkę į nuotykius ir ekstremalias patirtisJauni vyrai yra mažiau linkę į nuotykius, nei praėjusi karta, teigia šv. Andriaus universiteto mokslininkai. Pasak jų, taip yra todėl, jog šios kartos jaunimas yra mažiau motyvuotas ir prastesnio fizinio pasiruošimo. Profesorė Kate Cross kartu su Škotijos psichologijos ir neuromokslų specialistais atliko tyrimą, kuris skelbiamas žurnale „Scientific Reports“. Tyrimas rėmėsi studija, atlikta dar 1978 metais. Tuomet pasirodė, jog 48 procentai apklaustų vyrų į jaudinančius nuotykius buvo linkę labiau, nei moterys. Tačiau laikai pasikeitė.
daugiau
Per 100 m. ženkliai pasikeitė Europos vyrų ūgisŽurnalas „Oxford Economics Papers“ skelbia, kad per pastarąjį šimtmetį smarkiai pakito vyrų europiečių ūgis. Žinoma, į padebesių pusę. Pasirodo, nuo XIX a. vidurio iki 1980 m. Europos vyrai paaugo vidutiniškai 11 cm. Taigi, maždaug visa galva. Esekso universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrėjas Timotis Hetonas 15 Europos valstybių maždaug 21-erių metų amžiaus vyrų ūgio vidurkio duomenis, surinktus nuo 1870 m. iki 1980 m. Paaiškėjo, kad ūgio vidurkis per tą laikotarpį, nepaisant dviejų pasaulinių karų ir Didžiosios ekonominės depresijos, pastebimai išaugo.
daugiau
Pažintis su modernia žiniuoneBendraujant su Olga Nefedova suvoki, kad turi turėti daugiau tikėjimo nei konsultuojantis dėl sveikatos su bet kokiu kitu sveikatos specialistu. Daugelį gyvenimo reiškinių – mūsų santykius, ligas, užvaldančias mintis ir jausmus – ji vertina operuodama labai nematerialiomis kategorijomis. Klasikinį medicininį išsilavinimą turinti moteris fizinių ligų priežasčių ieško mūsų emocijose, biolauko pažeidimuose ir net praeituose gyvenimuose. Psichologės išsilavinimas ir liaudies medicinos žinios paverčia ja modernia „močiute“, pas kurią seniau eidavo pasitarti visas kaimas.
daugiau
Kodėl metus rūkyti priaugama svorio? Dauguma rūkalių, metę savo įprotį, priauga keletą kilogramų. Pasirodo, tai, greičiausiai, nėra dėl padidėjusio kalorijų suvartojimo, tačiau dėl pakitusios žarnyno mikrofloros. Taip teigia Ciuricho universitetinės ligoninės mokslininkai, kurių tyrimą rėmė nacionalinis Šveicarijos mokslo fondas. Net 80 procentų rūkalių, numetę paskutinę savo nuorūką, priauga vidutiniškai 7 kilogramus. Šis svoris priauga net jei metus rūkyti suvartojamų kalorijų kiekis nepasikeičia, ar net dar sumažėja.
daugiau
Maistas smegenims. Kokie produktai didina IQ?Dažnai išgirstame, kad nuo to, ką valgome, priklauso ne tik mūsų savijauta, bet ir išvaizda. Žinia, atitinkamas maistas mums padeda paspartinti medžiagų apykaitą, suteikia daugiau energijos, o netinkamas, atvirkščiai – apsunkina organizmą ir netgi sendina. Įdomu, o kokie produktai padeda mūsų smegenims? Siūlome ne tik pasidomėti, bet ir įtraukti juos į savo mitybos racioną!
daugiau
Naujas tyrimas: kompiuteriniai žaidimai iš tiesų gerina smegenų veiklą Kai kurie kompiuteriniai žaidimai gali padėti lavinti smegenis: tobulinti strateginį mąstymą bei mąstymo žvitrumą, – teigia Karalienės Marijos koledžo ir Londono universitetinio koledžo mokslininkai. Tyrimo autoriai surado 72 savanorius ir patikrino jų „kognityvinį lankstumą“ – gebėjimą pritaikyti mąstymą prie įvairių situacijų, derinti užduočių atlikimą, spręsti skirtingas problemas vienu metu. Savanoriai buvo padalinti į tris grupes, žaidžiančias skirtingas realaus laiko strategijas. Dvejoms grupėms teko greito mąstymo reikalaujantis žaidimas „StarCraft“, kuriame žaidėjai privalo burti ir valdyti armijas, siekdami nugalėti priešą.
daugiau
Kas būtų, jeigu... valgytume vien mėsą?"Visų pirma, rizikuotumėte susirgti skorbutu – kaip koks piratas, - perspėja Ajovos valstijos universiteto mitybos biochemikas Donaldas Beicas (Donald Beitz). – Keptoje ar virtoje mėsoje labai mažai vitamino C. Be jo jus išbertų, pradėtų irti jūsų dantenos, ką ir kalbėti apie klaikų kvapą iš burnos. Maža to, kadangi mėsoje stinga skaidulų, užkietėtų viduriai. Suma sumarum, sveikas nebūtumėt, o ir jaustumėtės prastai." Tačiau kai kurios žmonių grupės (pvz., eskimai) valgo tik mėsą ir tai daro ne vieną tūkstantmetį. Kaip jiems pavyksta išsisukti nuo skorbuto, puvėkų ir jų dvoko burnoje, vidurių užkietėjimo?
daugiau
3311 - 3320 iš 3327 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos