vaistai.lt
Apie mikrobangų krosneles ir sveikatąVienareikšmiškai atsakyti – kenkia mikrobangų krosnelės sveikatai ar  ne, – būtų sunku. Galbūt todėl, kad atsakymas priklauso nuo to, ar mes mokame  šiuo prietaisu naudotis. Ir ar laikomės visų gamintojo rekomendacijų.

Mikrobangų krosnelės „gimimas“
Mikrobangų krosnelė buvo išrasta visai atsitiktinai Antrojo pasaulinio karo laikais. Vienos didelės korporacijos inžinierius tyrinėjo naująjį specializuotą prietaisą – lempą magnetroną. 

daugiau
Dar kartą apie grybų radioaktyvumąRadiacinės saugos centras kasmet sulaukia gyventojų klausimų apie Lietuvos miškuose augančių grybų radioaktyvumą. Gyventojai teiraujasi, koks yra valgomų grybų užterštumas radioaktyviomis medžiagomis, kuriuose miškuose ir kokiose grybų rūšyse jis yra didesnis. Primename, kad radioaktyviąsias medžiagas į mūsų šalies teritoriją atnešė atmosferos srautai po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje. Daugiau nukentėjo pietvakarinė ir vakarinė Lietuvos teritorijos dalys. Po avarijos praėjus metams, trumpaamžiai radionuklidai suskilo, tačiau kitų radionuklidų savitasis aktyvumas miško paklotėje liko nepakitęs. Lietuvos teritorija daugiausiai buvo užteršta cezio–137 radioaktyviuoju izotopu, kurio pusėjimo trukmė yra 30 metų. 
daugiau
Jodo trūkumas įsčiose silpnina vaikų intelektąNet ir nedidelis jodo trūkumas besilaukiant kūdikio vėliau silpnina vaikų intelektą, nustatė Jungtinės Karalystės mokslininkai. Daugiausia su pieno ir jūros produktais gaunamas jodas yra itin svarbus mikroelementas skydliaukei sintetinant hormonus, kurie turi tiesioginės įtakos vaisiaus smegenų formavimuisi. Pasaulyje ryškus jodo trūkumas yra pagrindinė smegenų pažeidimų, kurių galima išvengti, priežastis, tačiau nedidelio jodo nepakankamumo poveikis iki šiol nebuvo ištirtas. Grupė Surrey ir Bristolio universiteto mokslininkų tyrė 1040 būsimųjų mamų, pirmąjį nėštumo trimestrą matuodami jodo koncentraciją šlapime.
daugiau
Mokslininkai: Naršymas internete kenkia atminčiaiLeisdami laiką internete, galite naikinti savo gebėjimą įsiminti vertingą informaciją. Taip teigia Stokholmo Karališkojo technologijų instituto mokslininkas Erikas Fransenas. Net vienas ilgesnis prisėdimas prie Facebook jau padaro neigiamą poveikį atminčiai – žmogaus smegenys gali būti perpildytos informacijos, matomos kompiuterio ekrane. Švedijos tyrėjai telkė dėmesį ties žmogaus trumpąją atmintimi, siekdami išsiaiškinti, kaip galima atgaivinti pažeistus neuronus. Pasak E. Franseno, informacijos pertekliumi sujaukti smegenis galima per vieną įprastinį socialinių tinklalapių panaršymą. Naršymo efektas toks, jog vis mažiau informacijos iš trumpalaikės atminties persikelia į ilgalaikę atmintį.
daugiau
Vaikų miegas. Lengvai išsprendžiama tėvelių problemaKaip padaryti, kad vaiko auginimas būtų džiaugsmingiausias laikotarpis jūsų gyvenime? Šitą laikotarpį labai dažnai užtemdo tokie dalykai kaip vaiko miego sutrikimai, tėvų bemiegės naktys, laiko sau neturėjimas, nevalgantis vaikas. Tų smulkmenų galėtų ir nebūti. Giedrė Veličkienė, vaikų priežiūros specialistė, „Sąmoningų mamų“ bendruomenės įkūrėja, aromaterapijos ir masažo specialistė, sako, kad jei kiekviena mama vadovautųsi bioritmų sistema, vaikų miego klausimas būtų išspręstas visiems laikams.
daugiau

Keisčiausi sindromai medicinos istorijojeMedicinoje egzistuoja daugybė keisčiausių sindromų, apie kuriuos retas kada nors yra girdėjęs. Juos sunku paaiškinti ir suvokti, nepaisant to, kad kai kurie žmonės neišvengia jų. Pasmalsaukime, kokių retų ir neregėtų sindromų esama šiame pasaulyje.

Sprogstančios galvos sindromas
Pirmą kartą jis buvo aprašytas dar 1920 metais gydytojo ir psichiatro Roberto Armstrongo-Joneso. Jis šį sindromą apibūdino kaip miego sutrikimą, tiksliau tariant, pacientai, prieš užmigdami arba miego metu, patirdavo nemalonių išgyvenimų, t. y. juos pažadindavo sprogimą, šūvius iš ginklo, vandenyno, skalaujančio uolas, žmonių balsus primenantys garsai. 

daugiau
Geriausias draugas ir geriausias gydytojas. Kas?Koks gydytojas gali gydyti tik prisilietimu, vien savo pasirodymu sukelti šypseną? Jis supratingai žiūrės į akis ir fiksuos mažiausius vaiko judesius, nors tas vaikas yra autistas ir dažnai vengia akių kontakto. Tas gydytojas su žmogumi buvo dar akmens amžiaus laikais. Paskui jis tapo geriausiu draugu. Nuo mums įprasto gydytojo jis skiriasi tuo, kad, padirbęs 3 valandas, paskui 12 valandų miega. Nes jo darbo kodeksas neleidžia jam dirbti daugiau kaip 12 valandų per savaitę. Taip, tai šuo.
daugiau

Cinamonas. 9 būdai jį panaudotiŠis kvapus prieskonis idealiai tinka ne tik įvairiems kepiniams gardinti. Jis nepaprastai naudingas ir mūsų sveikatai bei grožiui. Tiesa, vertėtų paminėti, kad cinamono yra ne viena rūšis ir kad padauginti jo nereikėtų. Kodėl? Jame yra kenksmingos medžiagos kumarino, kuris gali pakenkti vidaus organams (kepenims, inkstams). Todėl tarp sveikos mitybos žinovų labiausiai vertinamas Ceilono cinamonas, kuriame kumarino, palyginti su kitomis rūšimis, išties yra nedaug. Tačiau  atskirti jį iš daugybės yra gana sudėtinga. Norint įsigyti tikrai kokybišką cinamoną, geriausiai pirkti jį ekologiškų prekių parduotuvėje. 

daugiau
Gilios komos ištiktose smegenyse Kanados neurofiziologai atrado nežinomą aktyvumo formąMokslininkai patvirtino mirusiomis laikomose galvos smegenyse egzistuojant neįprastas aktyvumo formas. Monrealio universiteto (Kanada) neurofiziologai atrado, kad nervinės ląstelės išsaugo kai kurias nežinomas aktyvumo formas ir toliau keičiasi neuroimpulsais net ir tada, kai smegenys laikomos negrįžtamai mirusiomis – kai jų mirtį liudija tiesi elektroencefalogramos linija. Tyrimo rezultatai publikuoti žurnale "PLoS One." 
daugiau
Kodėl vieni žmonės pamena savo sapnus, o kiti ne?Miegodami sapnuojame mes visi, tačiau toli gražu ne visi pabudę atsimename regėtus vaizdinius. Mokslininkai nėra tikri, kodėl taip yra. Norėdami tai išsiaiškinti, jie į pagalbą pasitelkė elektroencefalografiją smegenų aktyvumui stebėti. Paaiškėjo, jog sapnus prisimenančių žmonių smegenys aktyviau reaguoja į išorinius dirgiklius – tai gali būti raktas į mįslę. Buvo tiriami 36 savanoriai, kurie per ausines klausėsi foninių garsų, kartais pertraukiamų ištariamų vardų – tarp jų ir tiriamojo žmogaus. Smegenų aktyvumas šiomis sąlygomis buvo tiriamas tiek savanoriams miegant, tiek būnant budriems. 
daugiau
3361 - 3370 iš 3390 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos