vaistai.lt

Maitinimo įstaigų reitingavimas pagal higienos būklę padeda mažinti užkrečiamųjų ligų protrūkiusDaugiau nei prieš dešimtmetį Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) pradėtas higienos sąlygų viešojo maitinimo įstaigose vertinimas bei reitingavimas padėjo ko ne perpus sumažinti užkrečiamųjų ligų protrūkius ir apsinuodijimo maistu atvejus. Kavinės, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos stengiasi gauti kuo aukštesnius higienos būklės vertinimus, nes šitaip pelno didesnį lankytojų pasitikėjimą bei populiarumą. Numatoma, kad toks reitingavimas ateityje bus vykdomas ir ugdymo įstaigų valgyklose, nes čia pasitaiko daugiausia higienos pažeidimų.

daugiau

KTU mokslininkė apie „Žalvario“ gaisrą: į orą galėjo išsiskirti ypatingai pavojingi teršalaiVakar naktį Kaune, bendrovės „Žalvaris“ patalpose, įsiplieskė didelis gaisras, aitrūs dūmai buvo juntami daugelyje Kauno rajonų. Pranešama, kad gaisras kilo bendrovės patalpose, kuriose buvo laikomos popieriaus, polietileno atliekos bei alyvų talpos, o gyventojai girdėjo sprogimus. Veikiausiai, sproginėjo šios alyvų talpos. Panaudotos, atidirbusios alyvos ar tepalai priskiriami pavojingosioms atliekoms.

daugiau

KTU mokslininkų, kauniečių ir verslo sukurta inovacija: išsineštinio maisto pakuotė, neturinti nė gramo plastikoIšsineštinis maistas – tai neatsiejama kasdienybės dalis. Nepaisant tokios paslaugos patogumo, dažnam vartotojui tenka susidurti su nemalonumais: netyčia prateka maisto turinys, patiekalas būna atšalęs, kartais pakuotė netinka pagal maisto dydį. KTU Maisto instituto mokslininkai kartu su Kauno gyventojais, pakavimo ekspertais iš bendrovės „Spaudos departamentas“ ir restoranu „Daugirdas“ bendromis jėgomis sukūrė išsineštinio maisto pakuotę, neturinčią nė gramo plastiko.

daugiau

[Žinios trumpai] Mokslininkai netyčia atrado, kad yra centus kainuojantis vaistas, kuris stabdo plikimą ir veikia labai efektyviaiKai kurie gydytojai teigia, kad mažos veikliosios medžiagos dozės garsiame plaukų slinkimą mažinančiame preparate gali labai pigiai panaikinti nuplikimą, tačiau tik retais atvejais jis skiriamas tokia forma. Kaip praneša „New York Times“, mažos minoksidilio dozės, kuri yra veiklioji nereceptinio plaukų slinkimą mažinančio vaisto „Rogaine“ sudedamoji dalis, veikia geriau, kai yra vartojamos per burną. Įprastai minoksidilis tepamas ant galvos odos. Tiesa, minoksidilis yra vartojamas per burną, bet ne plaukų slinkimui mažinti.

daugiau

Kodėl egzistuoja virusai?Virusai gali apversti pasaulį aukštyn kojomis – ir sėkmingai tai daro. Bet jie taip pat pavertė mus tuo, kuo esame. Virusai pastaruoju metu įkyrėjo iki kaklo – noromis nenoromis kyla klausimas – ar yra iš jų kokia nors, nesikeikiant, nauda? Tapo smalsu, kodėl virusai egzistuoja iš viso, ir iš kur jie radosi. Tad, skirkime kelias minutes pakalbėti apie virusus. Ne liūdnai pagarsėjusį SARS-CoV-2 pastaruosius porą metų jaukiantį mūsų gyvenimus, o virusus kaip agentus, egzistuojančius mūsų planetos gyvybės fone.

daugiau

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja apie maudyklų vandens kokybę Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad keletoje maudyklų buvo nustatyta trumpalaikė tarša. Gauti 104 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatai. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų reikalavimų...

daugiau

Lietuvos mokslininkų kuriama IT naujovė leis efektyviau aptikti balso patologijasBalso praradimas ar pakitimas po sunkaus peršalimo ar mėgstamo atlikėjo koncerto yra kamavęs, tikriausiai, ne vieną. Bet ar kada susimastėme, kas būtų, jeigu balsas pakistų amžiams? Siekdama pagerinti pacientų gyvenimo kokybę po gerklų pašalinimo operacijos, KTU ir LSMU mokslininkų komanda atliko tyrimą, kurio metu, naudodamiesi dirbtiniu intelektu (DI), ieškojo patologijų pacientų balsuose.  KTU tyrėjams vadovavo prof. Rytis  Maskeliūnas, o LSMU – prof. Virgilijaus Ulozas.

daugiau

Viešojo maitinimo įstaigose vis dar pasitaiko pažeidimųValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pirmąjį šių metų pusmetį atliktos patikros parodė, kad dalis viešojo maitinimo veiklą vykdančiųjų nesilaiko žaliavų kontrolei būtinų maisto saugos sąlygų: nepaiso temperatūros režimų, tinkamumo vartoti terminų ir laikymo sąlygų, nepateikia produktų kilmę ir atsekamumą įrodančių dokumentų, o tai turi tiesioginės įtakos gaminamų patiekalų saugai bei kokybei.

daugiau

Artėjant šaltajam sezonui svarbu pasirūpinti vėdinimuArtėjant rudeniui, kai į mokyklas sugužės vaikai, ir visi daugiau laiko praleisime uždarose patalpose, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad viena iš efektyviausių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo COVID-19 ir kitų oru plintančių užkrečiamųjų ligų plitimo, yra vėdinimas. Specialistai primena, kad uždarose patalpose, pilnose žmonių, sąlygos užkrečiamosioms ligoms plisti yra itin palankios, todėl labai svarbu jas pakankamai ir tinkamai vėdinti, o naudojantiems vėdinimo įrenginius patariama jau dabar įvertinti jų būklę.

daugiau

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja apie maudyklų vandens kokybęHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad liepos 18 d. Neries upės Žirmūnų paplūdimio maudykloje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų.

daugiau
61 - 70 iš 3233 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos