vaistai.lt

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras
Jaunimo tinklalapis – www.sveikatostinklas.lt
Ar jaučiate, kad jums trūksta patikimos ir aktualios informacijos apie sveikatą? Ar esate jaunas žmogus nuo 14 iki 29 metų? Jei taip, portalas www.sveikatostinklas.lt yra puikus resursas, galintis jums padėti.

www.sveikatostinklas.lt – tai vieta, skirta jaunimui, kuris siekia rūpintis savo sveikata. Mūsų svetainėje rasite naujausią, patikimą ir jaunimui aktualią informaciją apie mitybą, lytinius santykius, psichinę sveikatą ir daug kitų svarbių sveikatos temų. Visi straipsniai ir informacija yra pateikiami suprantama ir jaunimui patrauklia kalba.

daugiau

Pirmosios „Gerumo lenktynės“ – iššūkį viena kitai metė dvi aviacijos įmonėsMinint kovo 18 dieną, dar kitaip žinomą kaip Raudonos nosies dieną, dvi aviacijos įmonės – antžeminio orlaivių aptarnavimo įmonė „Litcargus” ir orlaivių nuomos bei užsakomųjų skrydžių oro linijų bendrovė „GetJet Airlines” – pradėjo dvi savaites trukusias „Gerumo lenktynes“. Šio iššūkio tikslas – parduoti kuo daugiau juoką ir džiaugsmą simbolizuojančių raudonų klouno nosių – „Humorinų“. Tai pirmos tokios organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ organizuotos lenktynės. 

daugiau

Bendra KTU, LSMU mokslininkų ir verslo inovacija – odontologinė įranga, naikinanti virususPrieš daugiau nei trejus metus prasidėjusi COVID-19 pandemija ypač paveikė sveikatos priežiūros specialistų kasdienybę, kurie dėl didelės rizikos užsikrėsti pacientus konsultavo nuotoliniu būdu, o daliai jų, kaip antai odontologams, buvo net draudžiama dirbti. Naujas KTU, LSMU mokslininkų ir verslo išradimas leis teikti sveikatos priežiūros paslaugas bei užtikrins specialistų saugumą siaučiant įvairioms užkrečiamoms ligoms.

daugiau

Neakivaizdžios viso naujagimių genomo nuskaitymo pasekmėsAr reikėtų nuskaityti visą jūsų kūdikio genomą? Pirmas tokio tipo tyrimas, kuriame, nuskaitant visą naujagimio genomą, prognozuojama būsima naujagimio sveikata, ima rodyti, kokias pasekmes tai lemia visai šeimai per septynis metus. Alyssa Carter buvo ką tik pagimdžiusi, kai gydytojas paklausė, ar ji norėtų daugiau sužinoti apie savo kūdikio genus. Iš kelių kraujo lašelių tyrėjai nuskaitytų visą jos sūnaus genomą. 

daugiau

Ne visuose Klaipėdos apskrities baseinuose teikiamos saugios paslaugosKovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Vanduo turi didžiulę ir visapusišką reikšmę mūsų namų ūkiams, maistui, kultūrai, sveikatai, švietimui, ekonomikai ir natūralios aplinkos vientisumui. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Klaipėdos departamentas, minėdamas šią dieną, atkreipia dėmesį į baseinų vandens kokybę ir priežiūrą.

daugiau

Apie trečdalio tirtų šulinių vanduo netinkamas vartoti maistuiNacionalinis visuomenės sveikatos centras kasmet organizuoja šulinių, kurių vandenį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, vandens tyrimus. Praėjusių metų tyrimų rezultatai rodo, kad maždaug trečdalio šulinių vandenyje nustatyta nitritų ir nitratų koncentracija viršija normas, todėl toks vanduo nėra saugus vartoti. Specialistai primena, kuo pavojingos šios cheminės medžiagos, kaip jos vandenyje atsiranda ir ką daryti nustačius vandens taršą.  

daugiau

Pasaulinę vandens dieną VMVT ragina atkreipti dėmesį į vandens ir sanitarijos krizęValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pasaulinės vandens dienos proga kviečia atkreipti dėmesį į tarptautines iniciatyvas bei aktyviai pilietiškai prisidėti prie globalių problemų sprendimo. Jungtinės Tautos (JT) kovo 22 dieną pradeda pasaulinę vandens konferenciją ir plačią visuomenės įtraukimo bei viešinimo kampaniją, skirtas suvienyti valstybių, organizacijų ir piliečių pastangas, sprendžiant pasaulį ištinkančią vandens bei sanitarijos krizę.  

daugiau

Daugiau žalos ar naudos: naujausi tyrimai apie spinduliuotę ir „Wi-Fi“Įdėmiau pasižiūrėkime į faktus, ar „Wi-Fi“ yra saugus, ar visgi kenksmingas.

* „Wi-Fi“ yra visur aplink mus ir čia buvo daugelį dešimtmečių.

* Mokslininkai sutaria, kad „Wi-Fi“ yra visiškai saugus, tačiau mokslas niekada nėra galutinai apspręstas.

* Sutariama, kad „Wi-Fi“ teikiama nauda gerokai viršija bet kokią galimą riziką.

daugiau

Daugiausia skundų – dėl grožio paslaugųEuropos Sąjungoje kovo 15-ąją minima Pasaulinė vartotojų teisių diena. Vienas iš pagrindinių šios dienos tikslų yra šviesti ir informuoti vartotojus apie jų teises bei jų gynimo būdus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) saugo visuomenės sveikatą ir gina vartotojų teises valdydamas riziką, susijusią su užkrečiamosiomis ligomis, aplinkos veiksniais, vartotojams teikiamomis paslaugomis bei gaminiais. Minėdami šią dieną primename apie paslaugų saugą, veiklos vykdytojų pareigas bei vartotojų teisę gauti saugias paslaugas.

daugiau

Pluoštinių kanapių augintojų ir gamintojų dėmesiui: Europos Komisija nustatė didžiausias leidžiamas THC koncentracijas kanapių sėklose ir iš jų pagamintuose produktuoseSparčiai populiarėjant ir plečiantis pluošinių kanapių produktų asortimentui bei siekiant užtikrinti aukštą žmonių sveikatos apsaugos lygį, Europos Komisija 2022 m. rugpjūčio 11 d. Komisijos reglamente (ES) 2022/1393 (toliau – Reglamentas 2022/1393) nustatė didžiausias leidžiamas THC koncentracijas kanapių sėklose ir iš kanapių sėklų pagamintuose maisto produktuose. Šis reglamentas įsigaliojo nuo 2023-01-01.

daugiau
61 - 70 iš 3311 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos