vaistai.lt

KTU mokslininkė A. Zabulionė apie mėsos analogą iš musių lervų: liežuvį apgauti lengviausiaAtsisakančiųjų mėsos gretoms augant milžinišku tempu, tobulėja ir sprendimai, keičiantys vartotojų valgymo įpročius. Mėsos analogai – anokia naujovė, bet ar teko girdėti apie mėsą iš musių lervų? Kauno technologijos universiteto Maisto instituto (KTU MI) mokslininkė Aelita Zabulionė atskleidžia, jog musių lervos itin vertingos kuriant mėsos analogus – jos praturtintos baltymais, labai greitai auga ir ilgai negenda.

daugiau

[Žinios trumpai] Rusijos gynybos ministerija: Ukraina su JAV sukūrė tokį biologinį ginklą, kuris jau puola RusijąRusija vėl prisiminė „biologinę grėsmę“. Šį kartą Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad JAV Ukrainoje atliko eksperimentus su iksodidinėmis erkėmis, kurios yra pavojingų infekcijų plitimo šaltinis. Informacija apie tai aktyviai platinama Rusijos žiniasklaidoje ir visuomenėje, įskaitant propagandinį kanalą „RIA Novosti“.

daugiau

[Žinios trumpai] Su vitaminais atsargiai! Vyras vėmė kelis mėnesius po to, kai išgėrė beveik 400 kartų didesnę nei rekomenduojamą vitamino D dozęGydytojai perspėjo, kad ne tik įmanoma perdozuoti vitamino D, bet tai dar yra ir labai pavojinga. Vienas britas buvo paguldytas į ligoninę dėl to, kad suvartojo beveik 400 kartų didesnę nei rekomenduojamą vitamino D paros dozę. Nors dažnai užsimenama apie vitamino D naudą organizmui, hipervitaminozė D arba apsinuodijimas vitaminu D yra dažnėjančios problemos.

daugiau

[Žinios trumpai] Europoje didžiulis chaosas dėl naujo COVID-19 protrūkio: kai kurie ekspertai laukia naftos kainų žlugimoŠiandien Europoje vėl pradėta kalbėti apie Covid-19 sugrįžimą. Naujas ligos protrūkis užregistruotas Italijoje, Anglijoje ir Prancūzijoje. Gali būti, kad per kelias ateinančias dienas bus paveiktos ir kitos ES šalys. Naftos kainos iš karto sureagavo į nerimą keliančias naujienas. WTI naftos kaina smarkiai krito, 10 procentų, ir dabar yra mažesnė nei 100 dolerių už barelį.

daugiau

KTU tyrėja A. Zabulionė: mėsos analogai – toli gražu ne naujas išradimasVeganizmas, vegetarizmas, protarpinis badavimas, keto mityba – vos keletas pastaruoju metu pasaulyje populiarių dietų. Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Aelita Zabulionė pastebi, kad vis daugiau gamintojų atsižvelgia į atsirandančius naujus mitybos įpročius ir stengiasi atliepti specialiuosius žmonių poreikius. „Tarkime, mėsos analogai atsirado kaip sprendimas, ieškantiems tvaresnių alternatyvų mėsai“, – sako mokslininkė.

daugiau

Kai kur birželio pabaigoje nustatyta maudyklų vandens taršaHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio antrojoje pusėje gauta informacija apie 104 iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę: kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. 

daugiau

Atliekų deginimas. Griauname mitusAtliekų deginimas – kompleksiška ir sudėtinga tema, sąmokslo teoretikų ir suinteresuotų grupių dažnai naudojama kaip bauginimo priemonė visuomenei, siekiant savo tikslų. Šioje ES griežtai reglamentuojamoje ir prižiūrimoje srityje veikia daugybė saugiklių, o patikimi tyrimų rezultatai gaunami tik remiantis nešališkais moksliniais rezultatais.

daugiau

Tikras karvių pienas, tik be karvių: laboratorijose gaminami pieno produktai jau realybėPienas, kiaušiniai ir kiti gyvuliniai produktai dabar gali būti gaminami laboratorijose, naudojant panašius fermentacijos procesus, tad, reguliatoriams reikia apsispręsti, kas iš tiesų yra „pienas“ ar „sūris“. 2014 metais įvyko demoralizuojantis bioinžinierius Ryan Pandya susidūrimas su riestainiu. Ne tiek su pačiu riestiniu, kiek su jo įdaru, „beskone ir takia“ substancija iš sojos, kuri turėjo priminti grietinėlės sūrį. Pandya buvo neseniai atsivertęs į veganizmą ir pieno produktų atsisakymas kėlė sunkumų. Bet gyvenimui pateikus prastą grietinėlės sūrį, jis pagamino ledus.

daugiau

Keičiasi reikalavimai maisto produktams, kurių sudėtyje yra monakolinųNuo šiandien Europos Sąjungoje (ES) keičiasi reikalavimai (Komisijos Reglamentas (ES) 2022/860) maisto produktams, kurių sudėtyje yra monakolinų, gautų iš raudonosiomis mielėmis fermentuotų ryžių. Tokiu būdu gauta sudedamoji dalis dažniausiai naudojama maisto papildų gamybai. Monakolinai pasižymi savybe, padedančia palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.

daugiau

Unikalus pasiekimas: vos viena injekcija ir ŽIV išgydytas — tai pirmasis vaistas, galintis evoliucionuoti žmogaus organizmeSujungę CRISPR su virusiniais nešėjais, tyrėjai pasiekė, kad leukocitai savarankiškai ir nuolatos gamintų ŽIV antikūnus. Ikiklinikiniai modeliai parodė, kad ŽIV išgydymas viena injekcija gali būti visiškai reali perspektyva. B tipo ląstelės yra leukocitų tipas, atsakantis už virusų antikūnų gamybą. Šios ląstelės susidaro kaulų čiulpuose ir lig šiol nedaugeliui mokslininkų pavyko sukurti juos už organizmo ribų. Dabar tyrėjai iš Izraelio ir JAV pirmą kartą įgyvendino tai organizme ir privertė B-ląsteles gaminti ŽIV antikūnus, rašo EurekAlert.

daugiau
81 - 90 iš 3233 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos