vaistai.lt

KTU absolventė: medicinos fizikai atlieka atsakingus ir svarbius darbusOnkologinėmis ligomis sergantiems pacientams gydymas dažnai prasideda nuo radioterapijos – didelės energijos jonizuojančiosios spinduliuotės, kuria siekiama pažeisti vėžinių ląstelių DNR. Šio gydymo procesas yra ne tik pacientų ar gydytojų, bet ir medicinos fizikų kasdienybė.

daugiau

KTU mokslininkų sukurta DI paremta sistema padės žmonėms po insultoStatistika byloja, jog Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 10 tūkst. naujų insulto atvejų. Vienas iš šios ligos sunkiausių padarinių – negalia, kurią palengvinti gali tinkama reabilitacija. Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) tyrėjo Ryčio Maskeliūno ir Lietuvos mokslininkų jungtinio tyrimo pagrindu kuriama dirbtiniu intelektu (DI) paremta sistema, kurios tikslas palengvinti reabilitacijos procesą.

daugiau

 Keletoje maudyklų liepos antroje pusėje − nustatyta trumpalaikė tarša ir melsvabakterių gausaHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad liepos mėnesio antroje pusėje gauta informacija apie 119 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų (nustatytų mikrobiologinių parametrų) Kauno marių I-ojo, Kuršių marių ties Kintais, Žeimenos upės Pabradėje ir Salotės ežero paplūdimių maudyklose. Liepos 24 d. Kauno marių I ir Kauno marių II paplūdimių maudyklose, atlikus melsvabakterių tyrimus, nustatyta didelis kiekis melsvabakterių mililitre vandens, todėl Kauno marių I paplūdimio maudykloje rekomenduojama nesimaudyti, o Kauno marių II paplūdimio maudykloje draudžiama maudytis.

daugiau

KTU doktoranto profesinis kelias: nuo kardiogramų karvėms iki onkologinių ligų gydymoIš Zarasų rajone esančio Dusetų miestelio kilęs Mantvydas Merkis sveikatos mokslų keliu pasuko prieš bene 10 metų. Tiesa, Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantas saugoti pacientų sveikatą pasirinko tobulindamas įvairias technologijas: „Tai labai plati ir įdomi sritis, nuo paprasčiausių instrumentų iki spindulinės terapijos“.

daugiau

5G ryšys – koks jo poveikis sveikatai?Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad norėdami mažinti elektromagnetinio lauko poveikį savo sveikatai, turime atsakingai naudotis mobiliaisiais telefonais. Šie prietaisai yra arčiausiai mūsų kūno, o jų poveikis sveikatai vis dar tiriamas. Rekomenduojama stengtis išlaikyti kuo didesnį telefono atstumą nuo kūno, riboti naudojimosi laiką, ypač vaikams. 

daugiau

Mėlynųjų erdvių poveikis visuomenės sveikataiNatūrali aplinka ir žaliosios bei mėlynosios erdvės turi tiesioginę ir netiesioginę įtaką visuomenės sveikatai ir gerovei. Jos gali sušvelninti klimato kaitos poveikį, suteikti galimybę žmonėms atsipalaiduoti ir kuriam laikui pamiršti kasdienį stresą. Mėlynosios erdvės – tai natūralūs vandens telkiniai, tokie kaip vandenynai, upės, ežerai ir netgi miesto vandens objektai – fontanai ir tvenkiniai. Konkretus jų poveikis sveikatai gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių ir aplinkybių. Nors mėlynosios erdvės teikia potencialios naudos, jomis reikia mėgautis atsakingai, atsižvelgiant į saugos priemones, aplinkos tausojimą ir vietinius reglamentus bei gaires. Miestų ypatumai, jų užstatymas, gamtinė aplinka bei įvairios miestų apylinkių ypatybės gali turėti įtakos žmonių psichinei sveikatai.

daugiau

Liepos mėnessio pirmos pusės maudyklų vandens kokybėHigienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad liepos mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 120 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų (nustatytų mikrobiologinių parametrų) Paežerių ežero Vilkaviškio r. ir Šventosios upės Anykščiuose paplūdimių maudyklose.

daugiau

Kaip pasiruošti evakuacijai? Sąrašas daiktų, kuriuos būtina pasiimtiEkstremalios situacijos apie save iš anksto nepraneša, todėl ekspertai ragina šalies gyventojus namie turėti specialius krepšius, skirtus evakuacijos atvejui. Tarp svarbiausių daiktų – medikamentai, drabužiai ir ilgai galiojantys maisto produktai. Tam gali praversti ir senos automobilio vaistinėlės.

daugiau

VMVT stabdo 70% acto rūgšties pardavimą maisto produktų parduotuvėseŠią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) sulaukė pasipiktinusių vartotojų informacijos, kad prekybos vietose, maisto produktų lentynose bei elektroninėje prekyboje vartotojams yra siūloma įsigyti vieno gamintojo ,,Maistinės acto rūgšties 70%" produktus. 

daugiau

Neįstojęs į mediciną Augustas nusprendė pasukti kiek kita kryptimi: šiandien kuria biomedicininės elektronikos prietaisusKaunietis Augustas nuo vaikystės svajojo būti gydytoju. Visgi šiai jo svajonei nebuvo lemta išsipildyti: dėl labai aukšto stojamojo balo, kurio pasiekti nepavyko, į trokštamas studijas vaikinas neįstojo. Kadangi slauga ar veterinarija jo nedomino, Augustas nenukabino nosies ir nusprendė studijuoti biomedicininę elektroniką KTU. „Tai kaip medicina, tik kad gydyti jau ne žmones reikia, o medicininę įrangą“, – sako A. Sonda.

daugiau
81 - 90 iš 3365 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos