vaistai.lt

VMVT rekomenduoja žalią pieną vartoti tik virintąValstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) sulaukė vartotojų klausimų ar vartoti žalią (nepasterizuotą) pieną yra saugu. Specialistai primena, kad žalią pieną prieš vartojant reikia pakaitinti iki virimo, nes nepasterizuotas  - žalias pienas, pasikeitus aplinkos temperatūrai ar laikymo sąlygoms, labai greitai rūgsta. O taip pat reikia nepamiršti, kad karvės natūraliai nešioja tam tikras ligas sukeliančias bakterijas, kurios gali patekti į pieną. Bakterijos gali nepakenkti karvei, tačiau žmonės, vartojantys nepasterizuotą pieną, gali užsikrėsti sunkiomis ligomis. Todėl vartotojai turi įsidėmėti, žalio pieno vartoti nevirinto - nerekomenduojama.

daugiau

Mokslininkai sukūrė programėlę, kuri mokys rūpintis asmeniu po insultoStatistika rodo, kad beveik 10 milijonų žmonių Europos Sąjungoje gyvena jausdami sunkias insulto pasekmes. Tai – tokia liga, po kurios pacientas dažniausiai lieka neįgalus, neretai – tokios būklės, kuri reikalauja nuolatinės priežiūros. KTU Informatikos fakulteto mokslininkas Rytis Maskeliūnas kartu su tarptautine komanda sukūrė programėlę, kuri virtualioje aplinkoje mokys rūpintis asmeniu, kurį buvo ištikęs insultas.

daugiau

KTU tyrėjas Florian Rabitz: ar stabdysime globalinį atšilimą užstodami saulę?Kad visuotinis klimato atšilimo lygis nepasiektų pavojingos ribos, reikia užkirsti kelią vidutinės temperatūros kilimui – iki XXI a. pabaigos ji negali padidėti daugiau kaip 1,5℃, lyginant su priešindustriniu laikotarpiu. Šiam tikslui pasiekti reikia itin sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, tačiau tai atrodo vis mažiau realu. Per mažiau nei 7 metus iškastinio kuro ir kitų šaltinių išmetamo anglies dioksido kiekį visame pasaulyje reikėtų sumažinti perpus.

daugiau

Kaip yra prižiūrima kokie nauji maisto produktai patenka ant vartotojų stalo?Europos Komisija (toliau – EK) reaguodama į išaugusį vartotojų susidomėjimą naujuoju maistu – vabzdžiais ir jų miltais, parengė pranešimą, kuriame pateikia atsakymus į dažniausiai vartotojų užduotus klausimus daugelyje Europos šalių. „Vartotojai patys sprendžia ką valgyti, kuriuos maisto produktus įsigyti. Tačiau labai svarbu, kad vartotojai žinotų, jog tai, ką jie valgo, yra saugu. Reglamentu dėl naujų maisto produktų EK užtikrina, kad nauji maisto produktai, pavyzdžiui, vabzdžiai, yra saugūs vartotojams ir yra tinkamai paženklinti. 

daugiau

Ligoninės vaistininkei į darbą tenka skubėti ir naktį„Priemonė, kurios ligoninėje sunaudojama daugiausiai, – pirštinės. Jų kiekvieną mėnesį išduodame apie pusę milijono, kitaip tariant, 250 tūkstančių porų. O štai chirurgai per mėnesį sunaudoja net 400 km chirurginių siūlų“, – pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) vaistinės vedėjo pavaduotoja Kristina Indriūnienė. Ji atskleidžia ligoninės ir visuomenės vaistinių skirtumus, įdomius faktus ir kasdienius darbe laukiančius iššūkius.

daugiau

Pakitusi kalba gali būti pirmasis Parkinsono ligos požymisParkinsono ligos diagnozė yra sukrėtusi ne vieno lietuvio gyvenimą. Kasmet Lietuvoje patvirtinama daugiau nei 1,5 tūkst. naujų susirgimų. Gydymo ši liga neturi, bet anksti pastebėjus simptomus, ją galima kontroliuoti. Kartu su kitais simptomais, progresuojant Parkinsono ligai, keičiasi ir kalba.

daugiau

KTU mokslininkė Aelita Zabulionė: apie diskusijas keliantį svirplių ir iš jų pagamintų produktų vartojimą bei kodėl ateityje tai – neišvengiamaSocialiniai tinklai šiuo metu mirga nuo žinios apie naują sausio 3 d. Europos Komisija priimtą reglamentą. Jame nurodoma, kad nuo sausio pabaigos bus leidžiama pateikti rinkai užšaldytus, džiovintus ir miltelių pavidalo naminius svirplius (Acheta domesticus) kaip naują maisto produktą. Ką tai reiškia? Ar žmonės turi dėl ko nerimauti?

daugiau

NVSC priminimas: kaip saugiai teikti pirties paslaugasKai už lango žiema, norisi pasimėgauti šiluma, todėl žmonės dažnai renkasi laisvalaikį praleisti pirtyje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena pagrindinius reikalavimus, kurie būtini norint teikti saugias pirties paslaugas, ir į ką turi atkreipti dėmesį patys pirties lankytojai, kad buvimas pirtyje būtų saugus ir teiktų naudą sveikatai.

daugiau

Tai gali būti tikras išsigelbėjimas knarkiantiems: dar neregėtas būdas kaip naktį atsikratyti knarkimoKnarkimas yra rimta problema, ypač miegantiems kartu. Bet kaip pagalvė gali tai išspręsti? Nauja pagalvė, vadinama „Motion Pillow“ bandys sustabdyti knarkimo koncertą pačiame jo įkarštyje. „Motion Pillow“ kūrėjai teigia, kad pagalvė naudoja dirbtinio intelekto algoritmą, kuris analizuoja garsus ir atpažįsta knarkimą. 

daugiau

Holistinis maistas: sveika ne tik žmogui, bet ir augintiniui?Šiandien apie holistinę mitybą kalbama vis dažniau, tad nieko keisto, kad gyvūnų augintojai pasvarsto apie galimybę rinktis būtent tokį pašaro tipą. Naudinga žinoti, kad holistinis šunų maistas gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas ir pagerinti augintinio bendrą savijautą. Priežasčių, kodėl verta rinktis holistinį pašarą, yra tikrai nemažai: netrukus aptarsime svarbiausias tokio maisto savybes.

daugiau
91 - 100 iš 3326 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos