vaistai.lt

KTU aplinkosaugininkė: karo poveikis aplinkai vyksta jam dar net neprasidėjusKaras daro itin didelį poveikį: ginkluoti konfliktai žalingi visuomenės socialinei aplinkai, dažnai sustabdo ekonomikos vystymąsi, eikvoja išteklius, be to, tiesiogiai niokojama natūrali aplinka. Išpuoliai sukelia oro, vandens bei dirvožemio užteršimą, ištisi miestai tampa statybinių atliekų sankaupomis. Karo veiksmai išskiria daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Visa tai, mokslininkų teigimu, stipriai prisideda prie klimato kaitos.


daugiau

[Žinios trumpai] 8 valandų miego poreikis per naktį yra mitas: labai praktiški ir negirdėti profesionalo patarimai kaip galima išsimiegoti net per karąKaip susigrąžinti gilų miegą karo metu, kai įprasti patarimai nepadeda – pasakojo miego treneris Nickas Littehalesas. Miego trūkumas yra problema numeris 1, kurį paaštrino karas Ukrainoje. Atkurkite jį pasitelkę miego trenerio Nicko Littehaleso, padėjusio Cristianui Ronaldui atgauti gilų miegą, įžvalgomis. Ekspertui pavyko sugrąžinti miegą daugeliui krepšininkų iš NBA, taip pat garsiems tenisininkams ir Anglijos futbolo „Premier“ lygos sportininkams. Jo patarimais pasidalino Ukrainos Aukščiausiosios Rados švietimo centro „Telegram“ kanalas.

daugiau

[Žinios trumpai] Billas Gatesas pateikė niūrias prognozes: pandemija grįžta! Bus kur kas blogiau, nei iki šiolKoronaviruso pandemija dar nesibaigė, perspėjo Billas Gatesas ir pridūrė, kad gali būti, jog baisiausias pandemijos pasireiškimas bus ateityje, rašoma „Financial Times“. „Blogiausia dar laukia“, – „Financial Times“ kalbėjo „Microsoft“ įkūrėjas ir filantropas. Billas Gatesas  perspėja, kad labiau užkrečiamo viruso rizika tikėtina „gerokai daugiau nei 5 proc“.

daugiau

[Žinios trumpai] Kinijoje užfiksuoti vaizdai kaip iš siaubo filmo – kilometrus besitęsiančios „Covid koncentracijos stovyklos“ (Video)Dėl nulinės COVID-19 tolerancijos strategijos taikymo šalyje, Kinijoje šiuo metu itin daug „Covid“ karantino stovyklų. Pasirodė filmuota medžiaga apie Kinijos karantino stovyklas, kai visoje šalyje plinta Omicron variantas. Padaugėjus susirgimų atvejų, daugiau nei 25 milijonai gyventojų mėnesiui buvo užrakinti savo namuose. Aplink gyvenamuosius kvartalus ir stovyklas buvo pastatytos tvoros, kad būtų galima kontroliuoti situaciją.

daugiau

Išaiškintas atvejis, kai ne maistui skirtas techninis aliejus naudotas pašaramsValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento inspektoriai kartu su Aplinkos apsaugos departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais po atlikto nuodugnaus tyrimo išaiškino prekybos techninės paskirties sojų aliejumi ir vėliau jo panaudojimo pašarų gamybai schemą. Į šią galimai nelegalią veiklą pateko net kelios Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse veikiančios žemės ūkio bendrovės ir paukštininkystės ūkiai. Kiekvieno iš jų vaidmuo ir padaryto pažeidimo mastas bus nustatytas tyrimo metu.

daugiau

Ko reikia norint tapti vaistininku ir kur ši karjera gali nuvestiArtėjant stojimų į aukštąsias mokyklas metui, dar ne visi abiturientai yra priėmę sprendimą, nulemsiantį jų ateities karjerą. Anksčiau Farmacinėje grupėje prie Europos Sąjungos (PGEU), o dabar su nereceptinių vaistinės prekių gamintojais dirbanti Jūrate Švarcaitė atskleidžia, ko reikia norint tapti vaistininku ir kokie karjeros keliai laukia pasirinkus šią profesiją.

daugiau

Muskas apie kolonistų skrydį į Marsą: „Grįžimas negarantuojamas“ (Video)Marse šalta ir nyku, bet kada tokie sunkumai ką nors sustabdė? Nekalbant jau apie tokius nutrūktgalvius. SpaceX vadovas ir pagrindinis Marso kolonizavimo entuziastas dar pernai įspėjo, kad kolonizatorių laukia pavojai, ir dalis jų tikriausiai žus. Neseniai vykusioje TED konferencijoje Elonas Muskas dar kartą pabrėžė, kad pirmiesiems persikėlėliams teks įveikti nemenkus sunkumus, kuriuos galima palyginti su tekusiais XX amžiaus pradžios Arkties ir Antarkties tyrinėtojams.

daugiau

[Žinios trumpai] Lenkijai jau gana: atsisako naujų COVID-19 vakcinų pristatymo, nors tai pažeidžia milijardinės vertės sutartis ir sukels didelį teisinį konfliktąLenkija atsisako priimti ir apmokėti naujus COVID-19 vakcinų pristatymus, antradienį TVN24 sakė sveikatos ministras ir pridūrė, kad šalyje yra 25 mln. nepanaudotų dozių, o užsakyta dar iki 70 mln. dozių. „Praėjusios savaitės pabaigoje pasinaudojau force majeure išlyga ir informavau tiek Europos Komisiją, tiek pagrindinį vakcinų gamintoją („Pfizer“), kad atsisakome gauti šias vakcinas ir atsisakome mokėti“, – Adamas Niedzielskis pasakojo „Agerpres“.

 

daugiau

Mokslas prieš pseudomokslą: KTU fizikas demaskuoja magiškų aparatų ligoms diagnozuoti apgaulęKažkas yra pasakęs: „išgyvenam pavojingus laikus, kai idiotai gavo tribūną“. Gryna tiesa. Ir viešojoje erdvėje gausu informacijos, kuria yra manipuliuojama, siekiant vienokios ar kitokios naudos. Viena iš tokių manipuliacijų – įvairūs medicininiai „tyrimai“, kai naudojamasi žmonių patiklumu, kartais žinių spragomis, o blogiausia – neviltimi ir silpnumu. Žiniasklaidoje dar 2010–2015 m. laikotarpiu buvo (ir vis dar galima) rasti straipsnių, kuriuose atskleidžiami atvejai, kuomet naudojant visokius „biorezonansus“, „kvantinius magnetinius rezonansus“, „iridologijas“ diagnozuojamos ligos.


daugiau

KTU mokslininkų modelis, aptinkantis Alzheimerio ligą, artėja praktinio pritaikymo linkKauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai patobulino algoritmą, aptinkantį Alzheimerio ligą iš magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo (MRT) nuotraukų. Buvo pasiektas daugiau nei 98 procentų tikslumas nustatant ligą iš platesnio nei ankstesniame tyrime duomenų rinkinio, taikant kitą dirbtinio intelekto metodą. Naujasis modelis jau artėja praktinio pritaikymo link.

daugiau
91 - 100 iš 3220 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos