vaistai.lt

Image by FreepikVirškinimo sistema yra itin svarbi mūsų organizmo dalis, kuri atsakinga už maisto perdirbimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Tinkamas virškinimo sistemos funkcionavimas gali turėti įtakos mūsų imunitetui ir bendrai savijautai.

daugiau

KTU mokslininkė apie šventinį stalą be alergenų: ką reikėtų žinoti?Artėjant šventėms ir besiruošiant šventiniam skonių įvairovės maratonui, ne visi šeimos nariai turi galimybę mėgautis visų pamėgtais ir kasmet ruošiamais šventiniais patiekalais. Statistikos duomenimis, daugiau nei 20 milijonų žmonių Europoje kenčia nuo maisto alergijų. Maisto produktams alergiškiems žmonėms šventinis laikotarpis kelia nemažai iššūkių, ypatingai jeigu šventės sutinkamos ne namuose.

daugiau

3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventesVienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, tad per mažiau nei dešimt minučių galima mėgautis išskirtiniais gėrimais, kurie praskaidrins bet kokią žvarbią žiemos dieną.

daugiau

Mandarinai: dietistė atskleidė, kodėl jie turėtų atsidurti žiemos valgiaraštyjeAtėjus žiemai šviežių vaisių įvairovė ir pasirinkimas susiaurėja, tačiau viena grupė – citrusai – sužiba ne tik ryškiausiomis spalvomis, bet ir geriausiomis savo savybėmis. Mandarinai, apelsinai, citrinos, greipfrutai bei kiti citrusų šeimos atstovai, manoma, yra puikus pasirinkimas siaučiant peršalimo ligoms ir gripui. Be to, tai skanus būdas kovoti su antsvoriu, apsisaugoti nuo odos problemų ar net prastos nuotaikos. Vis dėlto, prieš tiesiant ranką link ryškiaspalvio vaisiaus, dera atkreipti dėmesį į keletą svarbių taisyklių.

daugiau

Ne visas cinamonas – tikras: kaip atsirinkti ir panaudoti?Nuo seno žmonių mitybos racione gausu skirtingų prieskonių. Nors įprasta manyti, kad jie patiekalams suteikia papildomų skonių ir aromatų, tačiau patariama nepamiršti ir prieskonių naudų sveikatai. Štai šaltuoju metų laikotarpiu ypač mėgstamas cinamonas pasižymi antivirusiniu, antibakteriniu bei antiuždegiminiu poveikiu.

daugiau

Vaiva Mainelytė: „Kai žmogus išsisako, jam palengvėja“Aktorė Vaiva Mainelytė, filmuodamasi „Sidabrinės linijos“ kampanijoj „Pokalbiai senjorams“, pakartojo ne kartą: reikia būti optimistais. Nors ir pripažino ją kalbinusiai laidų vedėjai Nomedai Marčėnaitei – ne kiekviename gyvenimo etape pačiai buvo lengva tą priesaką išpildyti. Tada ypač padėdavo pokalbiai su galinčiais išklausyti, paguosti ir kartu pasijuokti. Kaip tik tai senjorams siūlo „Sidabrinė linija“.

daugiau

Pirmasis sniegas: pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas nuo šalčioPirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių. Kaip greičiau sušildyti savo rankas ir kojas? 

daugiau

Kaip psichodinaminė terapija padeda priimti pasąmonėje pasislėpusias patirtis?Daugelio žmonių gyvenimuose pasitaiko laikotarpių, kai nebepavyksta suprasti, kas vyksta ne tik su jų kūnu, bet ir siela (lot. Psyche – siela). Pajutus nerimą, susidūrus su nemiga, santykių problemomis, stipriais, nesuprantamais jausmais ar įvairiais kūno pojūčiais, atsiranda poreikis ieškoti pagalbos. Priėmus sprendimą kreiptis į psichikos sveikatos specialistus, gali kilti įvairūs jausmai, kartu ir nejaukumas, kad specialistas pamatys tai, ko patys nematome. 

daugiau

ImageDaug prirašyta ir pasakyta apie gerąsias žmogaus bakterijas. Bet žinių nuolat daugėja ir vis atsiranda naujų temų, kurias reikia aptarti. Šiandien tikrai jau sukaupėme daug mokslinių tyrimų žinių ir klinikinės patirties apie žmogus žarnyno gerųjų bakterijų, t.y. mikrobiotos, poveikius smegenų veiklai ir funkcijoms. Tad apie tai. Bei apie naujus būdus tų gerųjų bakterijų gauti.

daugiau

Kiek plaukų prarasti per dieną yra normalu, o kada dėl jų slinkimo reikėtų susirūpinti?Sveiki ir gražūs plaukai daugeliui žmonių yra pasitikėjimą teikianti puošmena. Jų slinkimas, o ypač šaltuoju metų laiku, yra ne vieną varginanti itin aktuali problema. Kada šis procesas yra normalus, o kada dėl jo jau reikėtų sunerimti? Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Liudmila Jurevič sako, kad tam tikrais atvejais plaukų slinkimas gali būti įvairių ligų požymis, todėl svarbu laiku nustatyti tikslią to priežastį.

daugiau
1 - 10 iš 2764 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos