vaistai.lt

Įprasti simptomai gali reikšti naują pasaulyje plintantį virusą: kaip apsisaugoti?Įvairiose pasaulio šalyse vis dažniau plintanti virusinė liga – beždžionių raupai – kelia daugybę klausimų medikams ir baimę žmonėms. Iš Afrikos atkeliavęs susirgimas virto protrūkiu ir Europos valstybėse, tad grėsmė – iš tiesų reali. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ direktorė medicinai ir šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė pasakoja, jog nors Lietuvoje dar nėra užfiksuotas nei vienas šios ligos atvejis, pravartu žinoti, kaip šį virusą atpažinti bei kaip elgtis pastebėjus pirmuosius simptomus.

daugiau

Užkrečiamųjų ligų specialistai: hepatitas A priminė apie savo grėsmęNors hepatitas A – ūminis kepenų uždegimas, dar vadinamas „nešvarių rankų liga“, Lietuvoje pastaruosius kelerius metus diagnozuojamas retai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai šiemet stebi nepalankias tendencijas – vien per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje patvirtinta 14 hepatito A atvejų, iš kurių 13 – Vilniaus apskrityje. Be to, ši infekcinė liga šiemet jau nusinešė ir vieną gyvybę.

daugiau

Reikšmingai padidėjo vaikų skiepijimai nuo meningokokinės infekcijosUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pastaruosius ketverius (2018-2021) metus pilnai nuo meningokokinės infekcijos paskiepytų vaikų skiepijimų aprėptys padidėjo 33 kartus - atitinkamai 2018 m. buvo paskiepyta 2,3 proc., o 2021 m. – 76,1 procentas vaikų.

daugiau

Ką daryti, jei sausos akys? Svarbiausia – laikytis 5 taisykliųJeigu jūsų akys paraudusios, jas niežti, vargina regėjimo sutrikimai, jaučiate skausmą mirkčiojant, patiriate jautrumą ryškiai šviesai, rytais būna sunku atsimerkti, atsiranda išskyros iš akių, o vokai apsunkę – jos išsausėjusios.


daugiau

Prostatos vėžio prevencija: kokių vitaminų ir maisto produktų vyrai turėtų vartoti daugiauGenai ir amžius – vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių prostatos vėžio atsiradimą. „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis teigia, kad taikydamas profilaktines priemones vyras gali nesusirgti ar ilgam atitolinti šios ligos grėsmę. Pradėti rūpintis savimi galima nuo prostatos vėžiui prevencinį poveikį turinčių vitaminų ir veikliųjų medžiagų vartojimo.

daugiau

Vitexinas - gamtos dovana šiuolaikiniam, nerimo ir streso varginamam žmoguiDramblys kambaryje

Šiuolaikiniame pasaulyje nerimas yra neatskiriama visuomenės gyvenimo dalis, plačiai paplitusi emocija, įprasta būsena: ištikus stresinei situacijai, netikėto pykčio, liūdesio akimirkomis, neapibrėžtumo ir nežinomybės dėl ateities situacijose, įtemptais momentais. Tai laikina psichinė būklė, kuri, sugrįžus į įprastą gyvenimo ritmą, paprastai mūsų gyvenimuose neužsibūna. Stabtelėjus persiplanuoti, pergalvoti dienos užduotis ir planus, kartais išėjus pusvalandį pasivaikščioti gryname ore, o dažnai, tiesiog išsimiegojus, nerimas nuslūgsta, mintys stabilizuojasi, sugrįžta vidinis balansas ir ramybė.

daugiau

Gausus prakaitavimas ir jo priežastys: vaistininkė pataria, kaip sumažintiPrakaitavimas – natūralus organizmo procesas, kurį dažniau patiriame užsiimdami aktyviomis fizinėmis veiklomis, taip pat esant aukštesnei lauko temperatūrai ar išgyvenant stresinę situaciją. Visgi, kai kuriems žmonėms gausus prakaitavimas ima trukdyti kasdienybėje ir gali sukelti itin didelį diskomfortą. BENU vaistinės ekspertė Inga Norkienė atskleidžia, kaip išvengti šios opios problemos ir paaiškina, kokie rimti sveikatos sutrikimai gali už to slėptis. 

daugiau

Sutrikęs miegas tiesiogiai susijęs su neurologinėmis ligomisBeveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Galvos smegenyse tiek dienos, tiek nakties metu vyksta aktyvūs procesai. Sutrikdytas miego ir būdravimo ritmas, nekokybiškas ar nepakankamas miegas gali didinti tam tikrų neurologinių ligų išsivystymo riziką arba būti vienas pirmųjų tokių susirgimų, kaip Parkinsono liga ar Alzheimerio demencija, simptomų. Kokie požymiai ir apie kokias neurologines ligas įspėja?

daugiau

Neprižiūrimi augintiniai gali platinti pavojingas ligasNacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad nuo toksokarozės ­–­ gyvūnų parazitinių kirmėlių arba jų lervų sukeliamos ligos – saugo tinkama profilaktika. Svarbus šunų, kačių išmatų surinkimas, smėlio dėžių tinkama priežiūra, t. y. smėlio keitimas kiekvienais metais, perkasimas, įrengimas nesaulėtoje vietoje, namuose laikomų šunų, kačių dehelmintizacija (kirmėlių pašalinimas).

daugiau

Ar Lietuva pajėgs suvaldyti mirtis nuo širdies ir kraujagyslių ligų?Kas dvi valandas nuo širdies ir kraujagyslių ligų mūsų šalyje miršta 5 žmonės. Per metus netenkame net 23 tūkstančių šalies gyventojų. Specialistai teigia, kad iki 2030 m. įmanoma net 50 proc. sumažinti mirčių, kurių galima išvengti, skaičių, o pacientų išgyvenamumą pailginti 20 procentų. Tokie tikslai buvo užsibrėžti šiemet paskelbtoje 2022–2030 m. Sveikatos priežiūros kokybės ir efektyvumo didinimo plėtros programoje.

daugiau
1 - 10 iš 4824 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos