vaistai.lt

Virškinimo sutrikimai gali byloti ir rimtesnes ligas: gydytoja ragina pasitikrintiVirškinimo sutrikimai – vieni dažniausių sveikatos sutrikimų sąraše. Streikuojant virškinimo procesui, ilgainiui gali išsivystyti įvairūs negalavimai ir ligos, susijusios su skrandžiu, žarnynu ar kitais virškinamojo trakto organais. Virškinimo sutrikimus gali lemti netinkama mityba, stresas ir nerimas bei per mažas ar per didelis fizinis krūvis, tačiau kartais sutrikęs virškinimas gali slėpti ir rimtesnes sveikatos problemas.

 

daugiau

Visa tiesa apie protezavimą: ar dantų protezai aktualūs tik senjorams?Dantų protezavimas yra išties gelbstinti odontologinė procedūra. Deja, ji iki šiol apipinta įvairiais klaidingais įsitikinimais. Dažnai manoma, kad protezai yra nepatogūs, neestetiški ir netinka jaunesnio amžiaus pacientams... O kaip yra iš tiesų? Klinikos „32:Balti“ specialistai paneigia labiausiai paplitusius mitus apie dantų protezavimą.


daugiau

Kodėl svarbu reguliariai tikrintis akių būklę?COVID-19 pandemija apribojo žmonių judėjimą, bet nesustabdė ligų progresavimo. Šiuo laikotarpiu ypač išryškėjo problemos, susijusios su padidėjusiu krūviu regos organams ir su pavėluotu lėtinių akių ligų gydymu. Pastebima, kad pacientai vis dažniau kreipiasi dėl užleistų akių ligų, kai jau ne visada galima sugrąžinti prarastas regėjimo funkcijas. Viena iš tokių ligų – glaukoma. Apie šią ligą ir jos gydymo galimybes kalbiname Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovę prof. Ingridą Janulevičienę.


daugiau

Nijolė Goštautaitė Midttun: „Ant verslo svarstyklių – jaunų žmonių gyvenimai“Visuomenės sveikatos srityje dirbančios valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos, medikai, jaunimas ir ekspertai ragina nepalaikyti verslo brukamų alkoholio ribojimų atlaisvinimų. Apie galimas tokių pasiūlymų pasekmes sutiko pasikalbėti Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentė Nijolė Goštautaitė Midttun.

daugiau

Praėjusią savaitę gripas diagnozuotas trijose apskrityseNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius sumažėjo, gripo – padidėjo. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 59,4 atvejo 10 tūkst. šalies gyventojų (ankstesnę savaitę jis siekė 62 atvejus 10 tūkst. gyventojų). Sausio 10–16 d. daugiausia sergančiųjų buvo užregistruota Kauno apskrityje, mažiausia – Marijampolės apskrityje.

daugiau

Širdies ūžesių diagnozė – ankstyvoje vaikystėje: kada reikėtų sunerimti? Įprastai širdies ligomis serga vyresnio amžiaus žmonės, tačiau jos neaplenkia ir pačių mažiausiųjų. Širdies ūžesiai yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių mažieji pacientai atvyksta pas vaikų kardiologą. Nors pats ūžesys ir nėra liga, tačiau jo buvimas gali būti požymis, įspėjantis apie rimtesnę širdies ligą. Širdies ūžesiai, pagal jų kilmę skirstomi į dvi rūšis – fiziologinius ir patologinius. Fiziologiniai ūžesiai dažniausiai nereiškia jokios rimtesnės ligos, tuo tarpu patologiniai ūžesiai gali parodyti ir įgimtą širdies ydą.

daugiau

Tik kas trečias vaistus geria reguliariai, o kas penktas praleidžia sąmoningaiNetinkamas ir neatsakingas paskirtų vaistų vartojimas yra viena dažniausių problemų gydant aukštą kraujospūdį – hipertenziją. Neretai pacientai, pasijutę geriau, nutraukia gydymą, o kraujospūdžiui nešokinėjant, sugalvoja, kad galima pakoreguoti dozę savo nuožiūra. Pirmiausiai netinkamas vaistų vartojimas siejamas su tuo, kad ne visi kraujospūdžio problemų turintys gyventojai stebi savo sveikatos rodiklius. Remiantis „Norstat LT“ tyrimo duomenimis, tik pusė (55 proc.) asmenų, kuriems skirti vaistai kraujospūdžiui mažinti, tikrina kraujospūdį reguliariai: kasdien – 28 proc. arba bent kartą per savaitę – 27 proc. Tuo tarpu 39 proc. pacientų pasitikrina kraujospūdį tik pajutę simptomus.


daugiau

Sausis - gimdos kaklelio vėžio prevencijos mėnuoUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai tėvams ir globėjams  primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Lietuvoje nuo ŽPV infekcijos 11 metų mergaitės pradėtos nemokamai skiepyti 2016 m.  Įgyvendinant Nacionalinę imunoprofilaktikos programą Lietuvoje mergaitės yra skiepijamos dvivalente „Cervarix“ vakcina, kuri apsaugo nuo 16 ir 18 žmogaus papilomos viruso tipų ir yra skirtas gimdos kaklelio vėžio profilaktikai.

daugiau

Operacinės slaugytojo padėjėja: "Be mūsų operacija neįvyktų"Operacinė – ypatinga vieta, kurioje kiekvieno operacinės komandos nario indėlis ir funkcijos yra svarbūs, o vieno iš narių trūkstant, operacija vykti negali. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje operacinės slaugytojo padėjėja dirbanti Gražina Kurec sako, kad jai, kaip ir bet kuriam kitam operacinės komandos nariui, svarbiausia yra pacientų saugumas ir sveikata.

daugiau

Vėjaraupių vakcina saugo nuo dviejų ligųŠaltuoju metų laiku padaugėja susirgimų vėjaraupiais. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)  prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad tai nėra vien vaikų liga. Ši Varicella zoster viruso sukeliama infekcija suaugusiesiems gali sukelti rimtų komplikacijų.

daugiau
1 - 10 iš 4636 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos