vaistai.lt

Savaitgalis prie vandens telkinio: kaip saugotis infekcijųVasaros dienomis tesinori gulėti ant ežero ar jūros kranto ir nuolat maudytis. Bet jei neužtikrinsime tinkamos intymios higienos, vandens pramogos gali pasibaigti ir nemaloniomis infekcijomis ar uždegimais. Kaip užkirsti kelią nepageidaujamoms ligoms bei saugiai džiaugtis maudynių sezonu?

daugiau

Vandens organizme trūkumas gali sukelti ir hemorojųAtšilus orams dauguma skuba naudotis visais lauko malonumais. Tiesa, gydytojai pastebi, kad aktyviai leidžiant laisvalaikį, svarbu nepamiršti gerti vandenį. Jo trūkumas gali sukelti sveikatos problemų. Viena iš tokių – vandens stygius gali prisidėti prie vidurių užkietėjimo, o tai yra viena iš dažniausių aplinkybių, skatinančių stenėjimą tuštinimosi metu. Nuolatinis stenėjimas tuštinantis gali būti viena iš hemorojaus priežasčių, – pranešime žiniasklaidai sako gydytojas koloproktologas dr. Saulius Švagždys.

daugiau

Gydytojas kardiologas: kodėl svarbu reguliariai matuoti kraujo spaudimąHipertenzija, arba padidėjęs kraujospūdis, – viena dažniausių sveikatos problemų ir pagrindinis kardiovaskulinių ligų rizikos veiksnys tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje. Jeigu hipertenzija yra nediagnozuota ir neužtikrinta tinkama jos kontrolė, ji gali nulemti daugybės pavojingų būklių išsivystymą. Tuo tarpu daugelio šalių patirtis rodo, kad gerėjant arterinio kraujospūdžio kontrolei, mažėja sergamumas ir mirtingumas nuo galvos smegenų insulto, miokardo infarkto ir kitų širdies bei kraujagyslių ligų. Todėl labai svarbu žinoti savo kraujospūdį, reguliariai jį matuoti, o pastebėjus jo padidėjimą, nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Plačiau apie hipertenziją ir ją suvaldyti padedančias priemones pranešime žiniasklaidai pasakoja klinikos „Nefrida“ gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis.

daugiau

Už nuolatinio knarkimo gali slypėti sunki būklėKnarkimas – gana dažna problema, nesirenkanti nei lyties, nei amžiaus. Tačiau svarbu suprasti, kad tai nėra tik nemalonus garsas. Stiprus nuolatinis knarkimas gali signalizuoti apie netinkamą kvėpavimo takų anatomiją ir kitas rimtas sveikatos problemas, tokias kaip obstrukcinė miego apnėja ar įvairios alergijos. Net ketvirtadalis nuolatinį knarkimą patiriančių žmonių jaučia pasikartojančius kvėpavimo sustojimo epizodus miego metu. O tai – rimta problema, turinti neigiamą poveikį fizinei sveikatai ir emocinei būklei.

daugiau

Kardiologė perspėja: vasarą paūmėja širdies ligosKaršti, vasariški orai džiugina ir didelius, ir mažus pramogomis gamtoje ar prie vandens telkinių. Tačiau jei žmonės nėra fiziškai aktyvūs ištisus metus, kūnas nepratęs prie didesnių temperatūros pokyčių, vasaros karščiai gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų.

daugiau

Jei pučia pilvą, priežastis gali būti ne tik maistasPilvo pūtimas, pilnumo, tempimo jausmas pažįstamas daugeliui. Kartais šiuos pojūčius lemia aiškios priežastys, pavyzdžiui, persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Sveikatos specialistai sako, kad pilvo pūtimą, arba meteorizmą, gali sukelti, atrodytų, patys netikėčiausi dalykai – pradedant netinkamu maisto kramtymu, baigiant tam tikrais vartojamais vaistais.

daugiau

Gastroenterologė įspėja: apie storosios žarnos vėžį signalizuoja du simptomaiStorosios žarnos vėžys – liga, kuria sergantys asmenys dažnai nė neįtaria turintys kokių nors sveikatos sutrikimų. Ypač sudėtinga tai, jog neretai ši liga yra diagnozuojama jau pažengusi, kai gydymo galimybės tampa ribotos. Svarbu nepamiršti, kad tam tikri veiksmai padeda sumažinti šio onkologinio susirgimo grėsmę, o susirgus išvengti skaudžios baigties.

daugiau

Karštų dienų iššūkiai: kaip pasirūpinti savimi nėštumo metuNėštumas vasarą gali kelti tam tikrų iššūkių, tačiau laikantis keleto patarimų, galima sumažinti diskomfortą ir užtikrinti saugų bei sveiką nėštumo laikotarpį. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skubiosios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Navickienė pranešime žiniasklaidai teigia, kad kiekviena nėštumo akimirka yra ypatinga, tad tinkamai pasirūpinus savimi, galima mėgautis šiuo nuostabiu gyvenimo etapu bei vasara. 

daugiau

Pažangių procedūrų dėka kūdikio gali susilaukti net ir praradusieji viltįNevaisingumas – nuolat didėjanti problema, su kuria susiduria net ketvirtadalis visų vaisingo amžiaus porų. Preliminariais duomenimis, Lietuvoje ji aktuali apie 50 tūkstančių porų. Gydytojas urologas Marius Anglickis pranešime žiniasklaidai sako, kad šios problemos mastą suvokė neseniai apsilankęs keliuose didžiausiuose Stambulo vaisingumo centruose, kur kartu su pasaulyje pripažintais ekspertais tobulino savo kvalifikaciją atliekant chrurgines vyrų nevaisingumo gydymo procedūras. Sėdėdamas ir laukdamas kolegų, jis kas rytą laukiamajame matydavo apie 50 sunerimusių porų, kurioms jau ilgą laiką nepavyksta susilaukti vaikų.

daugiau

Sutriko mėnesinių ciklas? Dažna to priežastis – policistinių kiaušidžių sindromasMėnesinių ciklo sutrikimai yra viena dažniausių problemų, dėl kurios jaunos moterys kreipiasi į gydytoją ginekologą. Tam tikrais atvejais šie pasikeitimai gali signalizuoti apie itin rimtas sveikatos problemas, pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromą (PKS). Kokių simptomų svarbu neignoruoti ir kokį poveikį moterų organizmui daro šis sindromas?

daugiau
1 - 10 iš 5642 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos