vaistai.lt

Tarptautinę žmonių su negalia dieną – kvietimas rūpintis neįgaliųjų sveikatos stiprinimu1992 m. Jungtinių Tautų Organizacija gruodžio 3-iąją paskelbė Tarptautine žmonių su negalia diena, kurią minime kiekvienais metais. Šią dieną reikia priminti apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, nedalomumą bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis.

daugiau

Negydomas diabetinės pėdos sindromas gali baigtis kojų amputacija„Tenka apgailestauti, kad dėl diabetinės pėdos sindromo kenčiantys pacientai dažnai į medikus kreipiasi per vėlai, kuomet belieka vienintelė išeitis – galūnių amputacija“, – sako kraujagyslių chirurgė Urtė Builytė. Oksfordo universiteto Johno Radcliffe‘o klinikose patirties įgijusi ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbanti gydytoja ragina atidžiai stebėti kojų būklę, o vos pasirodžius pirmiesiems simptomams kreiptis į medikus.


daugiau

ImageGruodžio pirmąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

daugiau

Nugaros skausmo pinklėse: kaip neperdozuoti vaistų?Nugaros skausmų yra tiek pat daug, kiek ir jo gydymo būdų. Kiekvieno žmogaus skausmo intensyvumas skiriasi, pavyzdžiui, vienas, gali jausti nepakeliamą skausmą, o kitas – tiesiog lengvą dilgčiojimą. Ką kiekvienas skausmas reiškia ir kas už jo slypi – atsako vaistininkė. „Nugaros skausmas gali būti apgaulingas, pavyzdžiui, tam tikromis sąlygomis paūmėti, bet greitai praeiti, tačiau po kelių savaičių ar mėnesių vėl užsidegti ir palaipsniui vis stiprėti“, – pranešime žiniasklaidai komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė.

daugiau

Bus pažymima Pasaulinė AIDS dienaŠią savaitę, gruodžio pirmąją (trečiadienį), bus pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti šalių dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus.

daugiau

Tarp naujų ŽIV infekcijos atvejų – ir užsikrėtęs naujagimisMinėdamas Pasaulinę AIDS dieną Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad preliminariais duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje buvo diagnozuotas 81 ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso) infekcijos atvejis. Užsikrėtė 63 vyrai ir 18 moterų.

daugiau

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šiųmetinis gripas gali būti ypač sunkusEuropos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) skelbia, kad šiuo metu Europoje vyraujančio gripo tipu neproporcingai dažnai serga vyresnio amžiaus žmonės, tad artėjantis gripo sezonas jiems bei silpno imuniteto žmonėms gali būti ypač sunkus. Daugumoje Europos šalių bendras gripo atvejų skaičius vis dar yra nedidelis, tačiau Kroatijoje gripo atvejai viršijo sezoninę ribą neįprastai anksti.


 

daugiau

Kaip planuoti skiepijimąsi nuo COVID-19, gripo ir erkinio encefalitoNauja izoliacijos tvarka po kontakto su sergančiu COVID-19 ir paankstintas stiprinančios dozes skyrimo terminas beveik dvigubai išaugino norinčių pasiskiepyti nuo COVID-19 skaičių. Tačiau žmonės kartais nežino, kaip imunitetą stiprinančią dozę derinti su skiepais nuo gripo ir erkinio encefalito.

 

daugiau

Nepakankamai termiškai apdorota kiauliena ir šerniena, pagrindinis trichineliozės rizikos veiksnys, pranešė ECDCNaujausioje Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ataskaitoje pažymėta, jog nepakankamai termiškai apdorotos ir netirtos kiaulių ar sumedžiotų šernų mėsos valgymas yra pagrindinis trichineliozės rizikos veiksnys. Pasak šį ketvirtadienį ECDC išplatintos ataskaitos apie sergamumą trichinelioze ES/EEE šalyse, 2019 metais šiose šalyse registruoti 97 patvirtinti susirgimai trichinelioze ir tai 31 atvejų daugiau nei 2018 metais.

 

daugiau

Daugėja akių operacijų lazeriuRespublikinės Šiaulių ligoninės Akių ligų skyriaus lazerio kabinete pastebimai daugėja pacientų, o moderniais akių ligų gydymo lazeriais daug dažniau operacijos atliekamos akių šviesą prarandantiems pacientams. Dažnas pripažįsta, kad procedūrą, padedančią sustabdyti ligos progresavimą ir atgauti regėjimą, vis atidėliojo, nes baiminosi koronaviruso.

 

daugiau
1 - 10 iš 4587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos