vaistai.lt

Vyriškos krūtinės padidėjimo kaltininkas – nebūtinai antsvorisProblema, kurios vyrams nepavyksta nei visiškai užmaskuoti, nei ,,išsportuoti“ – vyriškos krūtinės padidėjimas –  sukelia ir fizinį, ir psichologinį diskomfortą. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad dažniausias to kaltininkas yra padidėjęs svoris, vis dėlto ginekomastijos pasekmes kenčia ir visai neturintys antsvorio vyrai.

daugiau

Gydytoja atskleidė dažniausiai pasitaikančias vaikų traumas: kaip elgtis susižalojus?Vaikai – itin pažeidžiama visuomenės dalis, tad traumos ir nelaimingi atsitikimai jų tarpe pasitaiko kur kas dažniau. Ne laiku pastebėtas arba netinkamai sutvarstytas sužalojimas gali pasibaigti net mirtimi. Gyvybės draudimo įmonės „SB draudimas“ duomenimis, dažniausiai patiriamos traumos vaikų tarpe yra kaulų lūžiai ir minkštųjų audinių sužalojimai. Šeimos gydytoja Justė Zeidotaitė pasakoja, kaip išvengti ir tinkamai pasirūpinti vaikų traumomis. 

daugiau

Apie gimdos kaklelio pakitimus dėl žmogaus papilomos viruso ir konizacijąGimdos kaklelio vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Kasmet mūsų šalyje ši liga diagnozuojama daugiau nei 400 moterų, net apie 200 moterų nuo šios ligos miršta. Bet kurie gimdos kaklelio pokyčiai gali progresuoti ir pereiti į vėžį, todėl labai svarbu laiku juos pastebėti ir gydyti.

daugiau

Sergamumo kreivė kas savaitę kopia aukštynNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje padidėjo. Lapkričio 28 d. – gruodžio 4 d. bendras sergamumo rodiklis siekė 1169,9 atvejo 100 tūkst. gyv., ankstesniąją savaitę (lapkričio 21–27 d.) jis buvo mažesnis – 900,9 atvejo 100 tūkst. gyv.

daugiau

Moters intymios problemos: asimetrija, sausumas, diskomfortas – kaip sau padėti?Moterims lytinių lūpų asimetrija reiškia kur kas daugiau nei vien estetinę problemą. Dažniausiai su fiziologiniais pokyčiais bei sausumu, jautrumo sumažėjimu intymių santykių metu moterys susiduria po gimdymo arba prasidėjus menopauzei. Tai sutrikdo ne tik pasitikėjimą savimi, bet sukelia ir nemalonius pojūčius.

daugiau

Pėdos ligų ateityje tik daugės, nes vis rečiau pakylame nuo sofosNeseniai Edinburge vykusiame Europos pėdos ir čiurnos chirurgų kongrese Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas ortopedas traumatologas dr. Aleksas Makulavičius buvo išrinktas į Europos pėdos ir čiurnos draugijos (EFAS) valdybą. Lietuvos pėdos chirurgijos draugijos prezidentas ir asociacijos „AO Trauma LT“ valdybos pirmininkas dr. A. Makulavičius papasakojo apie atsivėrusias naujas galimybes Lietuvai ir ligoninei, pokyčius pėdos chirurgijoje ir perspektyvas pacientams.

daugiau

Pasauliui minint AIDS dieną, specialistai primena: ŽIV gydymas garantuoja kokybišką gyvenimą ir užkerta kelią infekcijos plitimui121 – tiek žmonių Lietuvoje pernai išgirdo diagnozę, jog yra užsikrėtę ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), kone pusė jų – Vilniaus apskrityje, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys. Pasaulyje iš viso pernai patvirtinta per pusantro milijono naujų ŽIV atvejų, o nuo su AIDS (įgyto imunodeficito sindromo), kurį ir sukelia ŽIV, susijusių ligų mirė daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

daugiau

Daugėja susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis: kada skelbiama epidemija?Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad per pastarąsias savaites (palyginus 46-osios ir 47-osios šių metų savaičių duomenis), Lietuvoje išaugo ir gripo, ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI), ir COVID-19 ligos atvejų skaičiai. Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis auga, tačiau situacija atidžiai vertinama ir kol kas nėra jokių rodiklių, kurie verstų sunerimti.

daugiau

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Živilė Bielskienė aiškina galimas to priežastis.

daugiau

Sergančiųjų daugėja: pasirūpinkite patikimiausia apsauga – skiepaisNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje per savaitę dar padidėjo. Pastarąją savaitę bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 900,9 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę (lapkričio 14–20 d.) jis buvo mažesnis – 707,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

daugiau
1 - 10 iš 5002 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos