vaistai.lt

Pilvo išvarža ar išsiskyrę tiesieji pilvo raumenys gali būti ir nugaros skausmo priežastimiPilvo sienos išvarža – tai pilvo organų ar jų dalies išsiveržimas į poodį pro pilvo sienos įgimtus arba įgytus defektus. Dažniausiai išvarža atpažįstama iš pilvo srityje atsiradusio gumbo. Pilvo tiesiųjų raumenų išsiskyrimas (diastazė) – tai tarpo tarp raumenų vidurinėje pilvo linijoje atsiradimas, išoriškai pastebimas kaip pailgas iškilimas, išryškėjantis įtempus raumenis, sėdant ar keliantis.


daugiau

Medicinos entomologė: grybų miškuose gausa reiškia, kad juose palanku ir erkėmsSklidinos pintinės baravykų, raudonikių ar sodrių voveraičių – tokie vaizdai iš įvairių Lietuvos miškų pastaruoju metu mirgėte mirga socialiniuose tinkluose. Savo ruožtu, specialistai ragina besimėgaujančius gamta neužmiršti ir apie slypinčius rimtus pavojus – erkes, kurios aktyvios ne tik pavasarį, bet ir rudenį – šiltojo metų sezono pradžioje pasimaitinusios erkės pereina į kitą brandos stadiją ir vėl tampa alkanos.


 

daugiau

Nosies operacijos dažnai padeda pagerinti bendrą savijautąŠiais laikais plastinėmis operacijomis ne tik dailinamos veido formos, bet taip pat gali būti sprendžiamos ir itin svarbios kvėpavimo ligų sukeltos komplikacijos. Plastikos chirurgai dažnai pabrėžia, kad yra skirtumas tarp įprastos nosies operacijos ir  nosies pertvaros operacijos. Tačiau, jos gali būti atliekamos ir kartu. Kam turėtų rūpėti šis gydymas ir ką apskritai apie šias chirurgines procedūras reikėtų žinoti?

daugiau

Akių vokų korekcijos procedūros padės atjauninti jūsų veidąAkių vokų pokyčiai su amžiumi darosi vis akivaizdesni. Atsiradę maišeliai bei tamsios dėmės verčia veidą jaustis ypatingai senu. Dėl šios priežasties, tiek moterys, tiek vyrai vis dažniau linksta link specialių procedūrų. Ne paslaptis, kad vienas dažniausių šios bėdos sprendimo būdų - akių vokų pakėlimas plastinės chirurgijos būdu.

daugiau

Skubiosios medicinos gydytoja: „Sunkiausi mirties atvejai – ilgai galvoji, ką galėjai padaryti geriau“„Akys buvo didelės nuo pacientų gausos, skirtingų problemų ir nuo mūsų, skubiosios medicinos pagalbos specialistų, galimybių visa tai įveikti“, – tokias emocijas apie savo pirmąjį budėjimą prisimena Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus gydytoja Rolanda Kazlauskaitė. Trejus  metus, su trumpa pertrauka, čia dirbanti medikė sako, kad nesvarbu, kiek laiko šiame profesiniame lauke sukiesi – žmonėms nutinkančios nelaimės, sveikatos problemos, netekties atvejai palieka pėdsaką.

daugiau

Depresija ateina lėtai ir nepastebimaiDepresija – sunkus psichikos sutrikimas, kuris paveikia ne tik žmogaus psichologinę, bet ir fizinę būklę. Lietuvoje apie 10 proc. gyventojų serga depresija, o jos epizodą yra patyręs kas 4-as žmogus. Per metus Kauno klinikų Psichiatrijos klinikoje gydoma apie 2 tūkstančius pacientų, sergančių depresija. Pirmieji ligos simptomai yra svarbiausi, į kuriuos nereikėtų numoti ranka, o skubiai kreiptis pagalbos.

 

daugiau

Pas šeimos gydytoją lankosi pusė gyventojų – kodėl to nedaro kiti?Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, per pastaruosius metus pas savo šeimos gydytoją lankėsi kas antras (50 proc.) šalies gyventojas, iš jų daugiau nei pusė (27 proc.) apsiribojo vienu vizitu, likusi dalis (23 proc.) lankėsi dažniau. Likusieji arba nesiskundė jokiais sveikatos sutrikimais, arba vengė vizito pas medikus net negaluodami. To pasekmė – savigyda, apie kurios pavojų perspėja šalies medikai, kviesdami pasirūpinti profilaktiniais sveikatos patikrinimais gydymo įstaigose.

daugiau

Jei mirguliuoja ir žaibuoja akyse – arba pervargote, arba susirgote rimta akių ligaŽaibai, juodos muselės ar spalvoti ratilai – tai vaizdiniai, kuriuos tenka išvysti kai kuriems žmonėms. Pasak sveikatos priežiūros specialistų, kartais už to slepiasi nuovargis bei išsekimas, tačiau neretai ir rimtos akių ligos, tokios kaip tinklainės patempimas ir įplėšimas. „Dažniausiai į vaistininkus kreipiasi žmonės ieškodami vaistų ar vitaminų regėjimui pastiprinti, akių sausumui, jautrumui mažinti, bet kartais pasakomas ir kitas nusiskundimas – mirgėjimas akyse.

daugiau

Kada į gydytojus dėl skausmo kreiptis nedelsiant? Užduokite sau 3 klausimusPasikartojantis ir nuolat jaučiamas skausmas yra vienas dažniausių žmones kamuojančių negalavimų. Norint su tuo veiksmingai kovoti, svarbiausia – nustatyti skausmo priežastis. „Ir nuolatinis, ir pasikartojantis skausmas gali įspėti apie prasidėjusį uždegimą ar kylančią kitų sunkių, ilgo ir varginančio gydymo reikalaujančių negalavimų riziką. Todėl jį reikia laikyti organizmo siunčiamu signalu, raginančiu nedelsiant imtis veiksmų ir nustatyti negalavimo priežastis, nes atsinaujinęs skausmas niekur nedings.

daugiau

Važiavimas elektriniais paspirtukais: nelaimių priežastysŠalyje kasmet daugėja su elektriniais paspirtukais susijusių nelaimingų atsitikimų – per 8 šių metų mėnesius tokių draudiminių įvykių užfiksuota 43 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai ir 85 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Vis dėlto ši statistika negąsdina paspirtukų vairuotojų. Jie ir toliau ignoruoja saugaus eismo taisykles dėl kartais net kurioziškų priežasčių.

daugiau
11 - 20 iš 4495 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos