vaistai.lt

Kovą su cholesteroliu prilygina karui Ukrainoje: turėdami ginklų, pasiektume pergalęHigienos instituto duomenimis, kraujotakos sistemos ligų pernai Lietuvoje vėl padaugėjo, o ir daug metų iš eilės jos yra pagrindinė šalies gyventojų mirtingumo priežastis, sudaranti beveik pusę mirties atvejų. Todėl medikai perspėja: privalu rūpintis šių ligų prevencija ir ypač mažinti padidėjusią cholesterolio koncentraciją – vieną didžiausių tokių sveikatos negalavimų rizikos veiksnių. Tai padaryti galima vartojant ezetimibą – patikimą, efektyvų ir saugų vaistą, drauge su statinais itin veiksmingai užkertantį kelią širdies ir kraujagyslių ligoms vystytis. Tačiau ekspertai atviri – šio medikamento kompensavimo tvarka šalyje neleidžia jo skirti platesniam pacientų ratui, dėl to medikai ragina imtis pokyčių, kurie pastebimai sumažintų gyventojų mirtingumą ir pagerintų žmonių sveikatą.

daugiau

Pagrindiniai radiologiniai tyrimai: kaip jiems pasiruošti?Radiologiniai tyrimai suteikia galimybę pamatyti tai, kas nematoma plika akimi – kaulus, kraujagysles, minkštuosius audinius, vidaus organus. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Radiologijos skyriaus vedėja Raminta Šydeikienė sako, kad be gydytojų radiologų ir technologų ligoninės veikla ir pacientų gydymas neįsivaizduojamas. O štai pacientai dažnai painioja įvairius radiologinius tyrimus, jų vengia dėl apšvitos ar nežino, kaip pasiruošti. Gydytoja radiologė papasakojo svarbiausią informaciją, kurią pravartu žinoti prieš skirtingus radiologinius tyrimus.

daugiau

Kodėl pilvo aortos aneurizmą svarbu diagnozuoti laiku?Siekiant paminėti Pasaulinę aortos dieną ir atkreipti visuomenės dėmesį į klastingą ligą, Kauno klinikų specialistai Vytauto Didžiojo karo muziejuje surengė akciją, kurios metu kiekvienas norintis galėjo pasitikrinti, ar neserga pilvo aortos aneurizma. Renginio metu buvo pasitikrino net 400 žmonių.

daugiau

Nerimaujantiems dėl smegenų aneurizmos: pas intervencinius radiologus patekti paprasčiauSmegenyse rasta aneurizma ir dabar reikia priimti sprendimą, kokį gydymo būdą – stebėjimą, aneurizmos embolizaciją ar neurochirurginę operaciją – rinktis? Pasaulinė praktika rodo, jog tokioje situacijoje labai svarbu išgirsti dviejų skirtingų specialistų nuomones: neurochirurgo ir intervencinio radiologo. Iki šiol pas pastarąjį Lietuvoje patekti būdavo beveik neįmanoma.

daugiau

Paveldima angioedema – gyvybei pavojingas tinimasPaveldima angioedema – laikinas giliųjų odos sluoksnių ir poodžio ar pogleivio patinimas, reta liga, kankina apie 30 mūsų šalies žmonių. Kadangi paveldėtoji angioedema yra reta liga ir jos simptomai panašūs į kitų ligų, dažnai ji nediagnozuojama, o pacientai, kuriems liga nustatyta, neretai susiduria su gydymo problemomis. Apie tai kalbėta pacientams skirtame seminare „Paveldima angioedema – pacientų seminaras“.

daugiau

Vaiko nuovargis – signalas tėvams: rudenį gali trūkti svarbių vitaminųSu grįžimu į mokyklas ir darželius bei su besikeičiančiais orais siejamas rudens laikotarpis neretai tampa iššūkiu tėvams. Prastas miegas, neracionali mityba, nepakankama higiena turi neigiamos įtakos vaikų sveikatai. O rudenį vaikų pradedamas jausti nuovargis gali byloti apie svarbių vitaminų ir mikroelementų trūkumą bei būtinybę pagalvoti apie vaikų imuniteto stiprinimą.

daugiau

Mirtiną aneurizmą dažniausiai turi vyresni nei 65 m. rūkantys vyrai – gydytojai kviečia nemokamai pasitikrintiPasaulinė aortos diena Lietuvoje šiais metais minima rugsėjo 17 dieną. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, o šiais metais ir Panevėžyje – kraujagyslių chirurgai organizuoja aortos aneurizmos prevencijai skirtą akciją. Šia proga visi norintieji galės nemokamai išsitirti aortą echoskopu ir gyvai konsultuotis su gydytojais apie gyvybei pavojingą ligą.

daugiau

Gyvenimas po miokardo infarkto: kaip sustiprinti širdį?Miokardo infarktas, dar kitaip vadinamas širdies smūgiu, gali kardinaliai pakeisti žmogaus gyvenimą. Vis dėlto neretai po širdies smūgio žmonės nedrįsta užsiimti aktyvia fizine veikla bei susiduria su nežinomybės baime, kaip užkirsti kelią širdies problemoms ateityje.

daugiau

Gydytoja įspėja apie dažnėjančias vaikų ligas: kodėl reikalinga kasmetinė patikra?Gera vaiko savijauta – tėvų prioritetas. Siekiant stebėti atžalos vystymąsi bei užkirsti kelią galimoms ligoms, mokslo metų pradžią lydi privaloma vaikų sveikatos patikra. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Rasita Kybartienė teigia, jog kasmetinės patikros esmė ne vertinti peršalimo ligas, dėl kurių šaltuoju sezonu kreipiamasi dažniausiai, o bendrą vaiko būklę.

daugiau

Graužikai gali platinti pavojingas užkrečiamąsias ligasNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad pasibaigus vasarai ir atvėsus orams namuose galime sulaukti neprašytų svečių, ieškančių maisto atsargų – pelių ir žiurkių. O jie – užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai bei platintojai, kurie gali formuoti gamtinius užkrečiamųjų ligų židinius, todėl labai svarbu graužikus naikinti ir tinkamai prižiūrėti pastatus bei aplinką.

daugiau
11 - 20 iš 4924 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos