vaistai.lt

Kada į gydytojus dėl skausmo kreiptis nedelsiant? Užduokite sau 3 klausimusPasikartojantis ir nuolat jaučiamas skausmas yra vienas dažniausių žmones kamuojančių negalavimų. Norint su tuo veiksmingai kovoti, svarbiausia – nustatyti skausmo priežastis. „Ir nuolatinis, ir pasikartojantis skausmas gali įspėti apie prasidėjusį uždegimą ar kylančią kitų sunkių, ilgo ir varginančio gydymo reikalaujančių negalavimų riziką. Todėl jį reikia laikyti organizmo siunčiamu signalu, raginančiu nedelsiant imtis veiksmų ir nustatyti negalavimo priežastis, nes atsinaujinęs skausmas niekur nedings.

daugiau

Važiavimas elektriniais paspirtukais: nelaimių priežastysŠalyje kasmet daugėja su elektriniais paspirtukais susijusių nelaimingų atsitikimų – per 8 šių metų mėnesius tokių draudiminių įvykių užfiksuota 43 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai ir 85 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Vis dėlto ši statistika negąsdina paspirtukų vairuotojų. Jie ir toliau ignoruoja saugaus eismo taisykles dėl kartais net kurioziškų priežasčių.

daugiau

Paaugliai kūprinasi, skundžiasi nuovargiu, prastai miega – jiems trūksta magnioMagnis – žmogui svarbus mineralas, tačiau mūsų organizmas pats jo negamina, todėl turime gauti su maistu ar maisto papildais. Ir nors magnio reikia visiems bei visą gyvenimą, tačiau kai kuriais gyvenimo etapais – po ligos, nėštumo ir žindymo metu bei paauglystėje, kuomet vyksta intensyvus organizmo augimas, – jo prireikia daugiau.


daugiau

ImageCukrinį diabetą ir ypač jo gydymą insulinu supa gausybė mitų ir baimių. Vieni pagrindinių – kad gydymas insulinu reiškia blogą ligos baigtį, kad aplinkiniai besileidžiantįjį vaistus palaikys narkomanu, kad vaistai brangūs, o angliavandenių skaičiavimas – aukštoji matematika. Populiariausius mitus pranešime žiniasklaidai paneigia gydytoja endokrinologė Eglė Kreivaitienė.

daugiau

Žarnyno kolonistai – kodėl svarbu juos kontroliuoti Saugotės mikrobų? O net neįtariate, kad jų trilijonai įsikūrę žmogaus kūno išorėje ir viduje – ypač žarnyne. Šių mikroorganizmų bendruomenė vadinama mikrobiomu arba mikrobiota. Daugėja įrodymų, kad tai – mūsų sveikatos skydas. Žarnyno mikrobų laboratoriniai tyrimai šią vasarą tapo plačiau prieinami ir Lietuvoje.

daugiau

Koncentracijos stoka – ne vien vaikų, bet ir tėvų problema: kaip ją pagerinti?Kiekvieną dieną esame paskendę informacijos sraute. Mus supa įvairios reklamos, naujienos apie COVID-19 infekciją, vakcinaciją, įvykiai iš pasaulio, dėmesį blaško ir nesiliaujantis žinučių socialiniuose tinkluose srautas, tad išlikti susitelkus tampa nelengva. Tėvai dažnai ieško patarimų dėl atžalų, kuriems sunku susikaupti atlikti namų darbus. Ypač tai išryškėjo karantino metu, kai darbas, mokslas ir kitos veiklos vyko namuose.

daugiau

Iš profesionalų lūpų: klausos sutrikimai šiandien – ne nuosprendisGydytojai pastebi: modernus žmogus gyvena kone nuolatiniame triukšme. Deja, netylantis automobilių gaudimas, kurtinantys koncertai ir diskotekos, triukšmingi darbai statybų aikštelėse turi savo pasekmes. Su klausos problemomis susiduria vis daugiau žmonių. Tai lemia negrįžtamus procesus. Negydomas klausos nusilpimas gali tapti ir kitų problemų priežastimi – pradedant socialine atskirtimi, stresu ar nerimu, baigiant depresija ar net demencija. Yra ir gera žinia: šiuolaikinės technologijos siūlo veiksmingą išeitį. Kokia ji?

daugiau

Europietiškas onkologinių paslaugų teikimo modelis turėtų įsitvirtinti ir LietuvojeNamuose ir sienos gydo, vienu balsu kalba sudėtinį vėžio gydymą praėję pacientai. „Mokslo pasiekimų diegimas į kliniką vis labiau leidžia sutrumpinti pacientų hospitalizaciją, daugiau paslaugų teikti negulint ligoninėje, ambulatorinėmis sąlygomis. Taip ne tik patogiau ir pandemijos sąlygomis saugiau pacientui, taip taupomos valstybės lėšos ir medicinos personalo darbo laikas“, – pranešime žiniasklaidai sako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) laikinoji vadovė prof. Sonata Jarmalaitė.

daugiau

Nauja vaizdinė priemonė apie lytiškai plintančias infekcijasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai parengė naują vaizdinę, metodinę priemonę visuomenei apie lytiškai plintančių infekcijų sukeliamus pažeidimus organizme. Plakate galima rasti lytiniu keliu (vaginaliniais, oraliniais ir analiniais santykiais) perduodamų susirgimų sukėlėjus ir sužinoti, kokius organus ir sistemas pažeidžia jų sukeliamos infekcijos.

 

daugiau

Intymi higiena menstruacijų metų: ar nežinojimas gali pakenkti?Moters gyvenimas juda tam tikru ritmu, kurį lemia menstruacinis (lytinis) ciklas. Vidutiniškai jis trunka 28 dienas, tačiau gali svyruoti ir nuo 20 iki 40 dienų. Paprastai moterys kraujuoja 3–7 dienas per ciklą, bet tai – taip pat individualu. Tačiau viena taisyklė galioja – intymia higiena svarbu rūpintis ne tik kasdien, bet ypač menstruacijų metu. Dažnai moterys drovisi šia tema kalbėti garsiai. Jos linkusios atsakymų ieškoti internete, užuot pasitarusios su ginekologu ar vaistininku.


daugiau
111 - 120 iš 4587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos