vaistai.lt

Liaudiški receptai nuo rėmens gali padaryti meškos paslaugąSuvalgę obuolį ar pomidorą vieni žmonės pajunta rėmenį, o kiti – nieko. Jei yra sutrikusi skrandžio rūgštingumo pusiausvyra, kiekvienas kąsnis gali tapti kančia. Tačiau pernelyg mažas druskos rūgšties kiekis gresia mažakraujyste, vitaminų trūkumu. Gydytoja dietologė medicinos mokslų daktarė Rūta Petereit pasakoja, kad norėdami sau padėti žmonės stengiasi mažinti druskos rūgšties kiekį skrandyje, nors tai gali būti nenaudinga.

daugiau

Netinkamai prižiūrimi lęšiai gali tapti akių bakterijoms daugintis palankia terpeKontaktiniai lęšiai gali itin palengvinti žmogaus gyvenimą, tačiau tik tuomet, kai jais tinkamai pasirūpinama. Kai kuriais atvejais specialistai net rekomenduoja geriau lęšių nenešioti nei daryti tai netinkamai. „Gydytojai oftalmologai dažnai įspėja pacientus dėl netinkamo kontaktinių lęšių nešiojimo. Dažnai su jais yra patogu, tačiau tik tol, kol viskas gerai, bet jei atsiranda problemų – jos būna itin sudėtingos.

daugiau

Vaistai nuo skausmo visada kenkia skrandžiui: tiesa ar mitas?Pilvo skausmas yra vienas dažniausių daugelį bent kartą kamavusių negalavimų. Nors visi nemalonūs pojūčiai pilvo srityje paprastai įvardijami kaip pilvo skausmas, sveikatos specialistai teigia, jog svarbu atpažinti, kurią konkrečiai pilvo dalį skauda. Nuo to priklausys, kas padės geriausiai – vaistai nuo pilvo skausmo, papildai virškinimui ar mitybos korekcija.

daugiau

Lietuva be hepatito C viruso: ar tai įmanoma?Prieš penkerius metus Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė ambicingą tikslą – iki 2030 m. eliminuoti hepatito C virusą, taip išgelbėjant apie 7 mln. gyvybių. Šį mėnesį minint Pasaulinę hepatito C dieną, svarbu atkreipti dėmesį į esamą situaciją ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Nors mūsų šalyje vis dar yra apie 25-30 tūkst. šiuo virusu sergančių žmonių, Lietuvoje iškelto tikslo įgyvendinimas atrodo vis realesnis.

daugiau

Akių traumos: kaip sau padėti nepakenkiant?Akys yra ne tik labai svarbios suvokiant mus supantį pasaulį, bet ir itin jautrus organas – net ir nedidelė akies trauma gali sukelti ilgalaikių pažeidimų. Pavyzdžiui, trūkusi kraujagyslė akyje gali tapti ir glaukomos vystymosi priežastimi, o laiku iš akies neišplautas svetimkūnis – pragraužti rageną ar sukelti uždegimą, pareikalausiantį ilgo gydymo.

daugiau

„Sidabrinės linijos“ pašnekovų tyrimas išmatavo bendravimo poveikįKuo didesnius sunkumus patiria senjorai, tuo jų bendravimas tampa intensyvesnis, o geresne savijauta pasižymi tie, kas turi galimybę ilgiau ir nepertraukiamai bendrauti. Tokias Lietuvos senjorų savijautos ir bendravimo „Sidabrinėje linijoje“ intensyvumo sąsajas atskleidė šių metų kovo–birželio mėnesiais atliktas tyrimas, kurį inicijavo M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Taikomosios psichologijos laboratorijos mokslininkais.


daugiau

„Tyliaisiais žudikais“ praminti virusiniai hepatitai: ką būtina žinoti?Dažnai nepasireiškia jokie simptomai, todėl diagnozuojami per vėlai, kai liga jau būna svariai pažengusi – taip 21-ojo amžiaus „tyliaisiais žudikais“ pramintus virusinius hepatitus apibūdina specialistai. Todėl, pasak jų, prevenciškai pasitikrinti būtina tiems, kurie, vertinama, turi didesnę riziką susirgti.

daugiau

Bus pažymima Pasaulinė hepatitų dienaKiekvienais metais liepos 28 - ąja minima Pasaulinė hepatitų diena, skirta informuoti visuomenę apie virusinius hepatitus, t.y. kepenų uždegimą, galintį sukelti sunkią kepenų ligą ir kepenų ląstelių vėžį. Kaip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), šių metų pasaulinės kampanijos tema - „Hepatitai negali laukti“ ir tai, pasauliniu mastu reikštų, jog iki 2030 m. siekiama kuo skubiau eliminuoti hepatitus kaip grėsmę visuomenės sveikatai.

 

daugiau

Kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomusAukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės.


daugiau

Dauguma onkologinių pacientų negali pasinaudoti medicinine reabilitacijaOnkologinėmis ligomis sergantiems pacientams tampa vis sudėtingiau pasinaudoti medicininės reabilitacijos paslaugomis dėl pernelyg trumpų siuntimo terminų. Dėl to nukenčia ne tik pacientai, bet ir medikai, kurie turi tuos pačius dokumentus pildyti po kelis kartus, kad pacientai vėl galėtų kreiptis į reabilitacijos įstaigas. Tad prašoma ilginti siuntimų galiojimo laiką ir nustatyti, kad jie galiotų iki tol, kol žmogus yra užregistruojamas šioms paslaugoms.

daugiau
151 - 160 iš 4587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos