vaistai.lt

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimaiIšankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja. Pernai jos sudarė 52,7 proc. visų mirties atvejų, o mirtys nuo COVID-19 – 5,2 proc.

daugiau

Kanapių preparatai su kanabidioliu (CBD) – ir Lietuvos vaistinėseSeimui priėmus pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimus, atsisakyta dabartinio apribojimo šiuos augalus auginti tik pluoštui, sėkloms ir sodininkystei. Nuo šiol bus leidžiama produktų gamybai naudoti visą pluoštinės kanapės augalą. Taigi Lietuvoje bus galima legaliai įsigyti ne tik kanapių pluošto virvių, drabužių ar maistui vartojamų kanapių sėklų ir kanapių sėklų aliejaus, bet ir preparatų su kanabidioliu (CBD).

daugiau

Svilinant karščiams, tikėtinas šilumos smūgis: ką pataria specialistai?Lietuvą užklupus alinantiems karščiams, ypač išauga tikimybė patirti šilumos smūgį, kuris gali lemti ne tik rimtas sveikatos komplikacijas, bet ir mirtį. Apie tai kalbantys medikai perspėja – dėl itin aukštos temperatūros pasireiškiantys negalavimai pavojingiausi vyresnio amžiaus, lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms bei vaikams. Savo ruožtu draudikai pranešime žiniasklaidai atkreipia dėmesį – karštą vasarą kyla ir šilumos smūgio, ir kitų sveikatos sutrikimų rizika.

daugiau

Karščio bangos lemia prastą oro kokybę: ką daryti, kad apsaugotume savo sveikatąNacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad pastarosiomis dienomis kai kuriuose Lietuvos miestuose užfiksuota padidėjusi oro tarša. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, liepos 12 d. kietųjų dalelių (KD10) koncentracija Kėdainiuose viršijo nustatytą paros ribinę vertę, o Kaune užfiksuotas ozono (O3) koncentracijos ribinės vertės viršijimas. Liepos 13 d. ozono koncentracijos ribinės vertės viršijimas užfiksuotas Jonavoje ir Panevėžyje.

daugiau

Karštis ir jo poveikis sveikatai. Rekomendacijos, kaip apsisaugoti karščiui jautriems žmonėmsKodėl karščio problema aktuali Lietuvai? Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, lėtinės neinfekcinės ligos yra aktuali visuomenės sveikatos problema, o jų prevencija – vienas svarbiausių sveikatos apsaugos prioritetų. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro išankstiniais duomenimis, Lietuvoje 2015 m. kraujotakos sistemos ligos bei piktybiniai navikai sudarė didžiausią visų mirties priežasčių dalį.  

daugiau

Nemalonūs pojūčiai akyse? Vaistų galite rasti ir pievoseNuotolinis darbas ir mokymasis privertė mus prie kompiuterio praleisti 60–70 proc. daugiau laiko nei anksčiau. Besiilsintis žmogus mirksi 10–15 kartų per minutę, o dirbantis kompiuteriu – vos 4–5 kartus. To pasekmė – nemalonūs pojūčiai akyse. „Paprastai jaunesnio amžiaus pacientams užduodu keletą klausimų, pvz., kada dažniau jie jaučia diskomfortą – ryte ar vakare? Jei ryte, vadinasi, sutrikusi ašarų gamyba ar jų išskyrimas, tada tikrai reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija.

daugiau

Virgilijus Skirkevičius: kodėl senstant virškinimo problemos tampa vis dažnesnėsDaugelis sveikatos problemų, su kuriomis žmogus susiduria bėgant metams — nuo imuninės sistemos susilpnėjimo iki tam tikrų mikroelementų trūkumo — gali būti tiesiogiai siejamos su vienu svarbiu veiksniu: suprastėjusia virškinimo sistemos veikla. Daugelis tyrimų atskleidė, kad būtent vyresnio amžiaus žmonės dažniau kenčia ir nuo gastroezofaginio refliukso, vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo.

daugiau

Ką byloja staiga ištinkantis nepakeliamas skausmas šone„Aštrus skausmas šone, nugaros juosmens srityje, besitęsiantis net iki kirkšnies. Jei staiga užklupo toks simptomas, tikėtina, kad inkstuose buvo susidariusių akmenų, kurie pradėjo leistis šlapimtakiu ir jame užstrigo“, – pranešime žiniasklaidai sako gydytojas urologas Ignas Lukošius.

daugiau

Pradinukų mityba: kaip suformuoti sveikos mitybos įpročius visam gyvenimui?Ką daryti, jei vaikai nevalgo pusryčių, o dieną, užuot suvalgę subalansuotą pietų porciją, jie laižo ledus, triauškina traškučius? Kaip suformuoti vaikui sveikos mitybos įpročius, kad jie išliktų visą gyvenimą?

daugiau

Onkologiniai pacientai prašo nepriimti skubotų sprendimų dėl Nacionalinio vėžio institutoBeveik 30 onkologinius pacientus vienijančių organizacijų ir bendruomenių kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, Seimo Sveikatos reikalų komitetą, Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijas (ŠMSM), prašydami nepriimti skubotų sprendimų dėl Nacionalinio vėžio instituto (NVI) pertvarkos nuo šių metų rugpjūčio 1 d. Organizacijos vieningai sutaria - dėl to labiausiai nukentėtų onkologiniai pacientai, prastėtų jų gydymo kokybė.

daugiau
161 - 170 iš 4578 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos