vaistai.lt

Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti karščiui jautriems žmonėmsLietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad liepos 10-os dieną aukščiausia temperatūra daugelyje rytinių rajonų sieks 30–32 °C. Liepos 11-os dieną 30 °C kaitra išliks rytiniame šalies pakraštyje. Liepos 12–14 d. dienomis 30–33 °C kaitra vėl bus daugelyje šalies rajonų.

daugiau

Atopiniu dermatitu sergantis Nerijus: "Nusikasydavau iki žaizdų ir norėjau būti nematomas"Atopinis dermatitas mokslo literatūroje apibrėžiamas kaip lėtinė, uždegiminė odos liga, pasireiškianti niežėjimu, paraudimu, išsausėjimu ir skeldėjimu. Realybėje ši liga gali reikšti nuolatinę niežulio sukeltą nemigą, žaizdotą veidą ir kūną, besilupančią ir nuo menkiausio smūgio plyštančią odą, psichologines problemas – visa tai patyrė sunkia atopinio dermatito forma sergantis Nerijus.

daugiau

Karščiai šią problemą tik išryškino: tyrimas parodė, kad širdies negalavimus jaučia kas antrasLietuvoje įsivyravus vasariškiems orams vis daugiau gyventojų skundžiasi širdies sutrikimais. Tačiau aukšta oro temperatūra tik išryškina problemas, kurios paūmėjo ir per ilgą karantiną sumažėjus galimybėms kreiptis į specialistus. Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė suaugusiųjų reguliariai jaučia įvairius širdies negalavimus ir nepaisant to, nemaža dalis žmonių į pavienius skausmus tiesiog numoja ranka.

daugiau

Donorinio inksto transplantacija iš esmės pakeitė Mindaugo gyvenimąŽmogaus, kuris turėjo nuolat po 4 valandas tris kartus per savaitę dializuotis, gyvenimas po atliktos inksto transplantacijos visiškai pasikeitė. Tokia istorija lydi Lietuvos asociacijai „Gyvastis“ priklausantį 47-erių Mindaugą Vitunskį. Po transplantacijos M. Vitunskiui gyvenimas apsisuko 180 laipsnių kampu, o tai, ką teko jam išgyventi ir kaip viskas pasikeitė, jis papasakojo Nacionaliniam transplantacijos biurui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.


daugiau

Kaip išvengti klaidų, susijusių su vaistais?Klaidos, susijusios su vaistais, medicinoje yra vienos dažniausiai pasitaikančių. Jos gali įvykti dėl įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, paskirtos per mažos arba per didelės medikamento dozės, kelių vaistų tarpusavio sąveikos ar nepageidaujamos ir nenumatytos reakcijos. Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė įsitikinusi, kad kartais klaidingus sprendimus nulemia neteisingi įsitikinimai. „Visi pacientai skirtingi ir jiems reikia skirtingų vaistų, todėl kiekvieną kartą, gydytojui susidūrus su abejonėmis, reikėtų patikrinti, kokie vaistai pacientui skirti, ar tinkama jo dozė“, – sako S. Stankevičiūtė.

daugiau

Anestezistė: „Niekada nežinau, ką atneš nauja darbo diena, todėl esu pasiruošusi viskam“"Net mano močiutė nežinojo, ką aš dirbu, ir kartais paklausdavo, ką veikiu operacinėje“, – šypsosi anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja Valerija Popova ir pripažįsta, kad tikrai ne visi supranta, kokias funkcijas operacinės komandoje ji atlieka. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbanti anestezistė pasakoja, kad ji yra ne tik gydytojo anesteziologo akys, ausys ir rankos, tačiau ir lygiavertis visos komandos narys.

daugiau

Profesorė atsako, kodėl Lietuvą vis dar kamuoja širdies ligosLietuvoje nuolat daugėja sergančiųjų kraujotakos sistemos ligomis. Lietuvos higienos instituto duomenimis, prieš dvidešimtmetį, 2001 m., užregistruota apie 703 tūkst. susirgimų šiomis ligomis, 2020 m. – jau daugiau kaip 1,16 mln. susirgimų. Nors diagnostikos ir gydymo metodai mūsų šalyje prilygsta geriausioms pasaulio praktikoms, gydytojai teigia, kad širdies ir kraujagyslių ligas sukeliantys rizikos veiksniai kontroliuojami dar nepakankamai.


daugiau

Sisteminė sklerozė: nuo pirštų nubalimo iki gyvybei pavojingų pažeidimųVisoje Europoje apie 30 mln. žmonių kenčia nuo įvairių retų ligų, viena tokių – sistemine skleroze dar vadinama skleroderma. Ja Lietuvoje serga apie 300-400 žmonių. Šį mėnesį minint Pasaulinę sklerodermos dieną ypač svarbu atkreipti dėmesį į tuos, kuriems liga tampa didžiuliu iššūkiu atlikti paprastus buities darbus, išvykti ilgesniam laikui iš namų ar mėgautis daugeliui jau įprastais kasdieniais malonumais, teigia medikai.


daugiau

Vyrai rečiau tiriasi dėl prostatos vėžio, ekspertai ragina nedelstiPastaruoju metu vyrai vis vangiau prevenciškai tiriasi dėl prostatos vėžio, ženkliai sumažėjo konsultacijų ir atliekamų biopsijų skaičius. Tai lemia, kad kai kuriais atvejais vis jaunesniems, o kai kuriais - vyresniems vyrams diagnozuojama ši onkologinė liga. Tad Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) ir Nacionalinio vėžio instituto (NVI) medikai ragina vyrus dažniau atverti gydymo įstaigų duris.

daugiau

Sunkiai sergančio jauno vyro gyvenimo planai priklauso nuo kilnių žmonių sprendimoSavarankišką gyvenimą vos pradėjusiam tuomet 21 metų Ruslanui Lyšui, pajutus netikėtus jaunam vyrui ligos simptomus, dar tą pačią savaitę medikai lyg iš giedro dangaus ištarė sunkios plaučių ligos diagnozę. Per dešimt metų jo sveikatos būklė itin pablogėjo ir jis jau penkerius metus gyvena plaučių transplantacijos laukimu ir viltimi, jog gyvenimas po jos grįš į ankstesnes vėžes.

daugiau
181 - 190 iš 4587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos