vaistai.lt

Raminamųjų bei migdomųjų vaistų vartojimo grėsmėsDėl nemigos, varginančių nerimo sutrikimo ar panikos atakų gydytojai skiria raminantį  ir migdantį poveikį sukeliančių benzodiazepinų grupės vaistų, vadinamųjų raminamųjų ar migdomųjų. Tačiau svarbu suprasti, kad šie vaistai nėra priemonė, pagerinanti savijautą nerimą keliančių gyvenimo situacijų metu ar padedanti greičiau užmigti bei geriau miegoti.

daugiau

Vaistai ir saulė – ką reikėtų žinoti?Artimiausiomis dienomis sinoptikai pranašauja ypač gerus, saulėtus orus. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai primena, kad vartojant tam tikrus vaistus, reikia vengti buvimo saulėje,  kad nepasireikštų padidėjusio jautrumo saulės šviesai reakcijų. Saulės spinduliai skleidžia ultravioletinę (UV) spinduliuotę. Tam tikro ilgio UV spinduliai bei matomos saulės šviesos bangos  gali sąveikauti su vietiškai vartojamais bei sisteminio poveikio (t. y. išgertais, suleistais) vaistais ir sukelti padidėjusio jautrumo saulės šviesai reakcijas, pasireiškiančias odos pažeidimu.

daugiau

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikėtų atsiminti apie galimus apsinuodijimus vasarąValstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus specialistai primena, kokiomis medžiagomis vasarą apsinuodijama dažniausiai.

daugiau

Nuo pavojingos infekcijos apsaugo skiepai: suaugusiesiems revakcinacija nemokama kas 10 metųDaugiau nei 200 tūkst. gyvybių – tiek jų kasmet visame pasaulyje nusineša stabligė. Liga, kuria susirgti tikimybė svariai išauga šiltuoju metu laiku, kai dirbant ar poilsiaujant gamtoje, nepavyksta išvengti vienokių at kitokių sužalojimų. Būtent per pažeistą odą dažniausiai į žmogaus organizmą ir patenka šią sunkią infekciją sukeliančios bakterijos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad stabligė skiriasi nuo kitų infekcijų, valdomų vakcinomis, kadangi ji neplinta nuo žmogaus žmogui. 

daugiau

Kodėl negalima atidėlioti vizito pas urologą?Žmogaus gyvenime atsitinka įvairių nutikimų, kurių jis nenori ir tikrai mieliau jų išvengtų. Tačiau gyvenimas yra gyvenimas ir kartais reikia daryti dalykus, kurie mums neatrodo tokie smagūs, jaučiamės blogai ir nenorime atlikti tam tikrų reikalų. Ypač jei tai yra susiję su žmogaus sveikata. Jei žmogui reikia apsilankyti pas urologą, dažniausiai jis kenčia, bando gydytis pats, skaito internete straipsnius, būna pats sau daktaru.

 

daugiau

Dar viena pandemijos ir karantino pasekmė – nemigaNemiga arba prasta miego kokybė – prabudinėjimas naktį, sudėtingas kėlimasis ryte, jausmas, kad miego metu nepavyko pailsėti, yra vieni dažniausių pacientų nusiskundimų. Jie dar labiau padažnėjo pandemijos ir karantino metu. Vaistininkės Robertos Janulytės teigimu, dažniausiai žmonės nėra linkę nemigos sureikšminti ir tikisi, kad ji praeis savaime. Į vaistinę gyventojai ateina ieškoti pagalbos, kai jau pradeda jausti pirmąsias nemigos pasekmes – išsekimą, sumažėjusį darbingumą bei irzlumą.

daugiau

 patarimai: ką daryti sunegalavus kelionėjeGydytoja nefrologė Kastė Mateikaitė domisi kelionių medicina, yra baigusi tarptautinius kalnų medicinos kursus ir keliautojus konsultuoja įvairiais kelionių, kalnų medicinos ir asmeninės vaistinėlės klausimais, veda pirmosios medicininės pagalbos kalnuose mokymus. Atėjus atostogų sezonui gydytoja papasakojo, kokie negalavimai dažniausiai užklumpa atostogauti į gamtą, miestus ar tolimus kraštus išsiruošusius žmones.

daugiau

Naujos onkologinės diagnostikos galimybės Kauno klinikoseKauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta sarginio limfmazgio, esančio pažasties srityje, biopsija, panaudojant intraoperacinę išplėstosios realybės (angl. Augmented reality) navigacinę sistemą. Iki šiol sarginio limfmazgio, kuriame gali būti išplitusios navikinės ląstelės, biopsijos buvo atliekamos remiantis anksčiau užfiksuotais radiologiniais vaizdais ir intraoperacinio daviklio garsinio signalo intensyvumu.


daugiau

Gera savijauta sergant inkstų vėžiu – sėkmingo sveikimo prielaidaVisame pasaulyje gydant inkstų vėžį didžiausias dėmesys kreipiamas į fizinę sveikatą, tačiau vis dažniau sužinome, kokia svarbi yra psichikos sveikata, kad žmogus ištvertų gydymą ir sparčiau sveiktų. Pasaulinę inkstų vėžio dieną specialistai mokė pacientus, kaip, padedant dailės, šokio ir vilnos vėlimo terapijai, neužsisklęsti savyje, išlaikyti ryšius su aplinkiniais.

daugiau

Britai žengė nauju donorystės keliu. Ar pasuks juo Lietuva?Jau metus laiko britai gyvena vadovaudamiesi vadinamuoju Makso ir Keiros įstatymu (organų donorystės numanomo sutikimo įstatymu), pagal kurį šalis perėjo prie organų donorystės atsisakymo sistemos. Tai reiškia, kad žmonės Didžiojoje Britanijoje laikomi pasiryžusiais aukoti savo organus, nebent jie to atsisakė, yra vienoje iš ypatingų grupių arba pasakę savo šeimai, kad jie nenori aukoti.


daugiau
191 - 200 iš 4578 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos