vaistai.lt

Netinkamai vartojami antibiotikai kelia pavojų visuomenės sveikataiĮvairiose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad antibiotikais gydomas maždaug vienas iš trijų ligoninėse besigydančių pacientų, tačiau apie 50 proc. atvejų antibiotikai yra skiriami neracionaliai. Lapkričio 18–24 dienomis minint Pasaulinę supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėja, laboratorinės medicinos gydytoja dr. Greta Vizujė pasidalino įžvalgomis apie perteklinį antibiotikų vartojimą ir įvardijo dažniausiai žmonių daromas klaidas vartojant šiuos vaistus.

daugiau

Plaučių vėžys – ne tik rūkančiųjų liga: simptomai, į kuriuos negalima numoti rankaLietuvoje kasmet nustatoma apie 1500 naujų plaučių vėžio atvejų. Nors liga daugiausiai diagnozuojama rūkantiems pacientams, ji vis dažniau nustatoma ir šio žalingo įpročio neturintiems asmenims. Pasak gydytojos pulmonologės Neringos Vagulienės, plaučių vėžys – vienas pavojingiausių onkologinių susirgimų, todėl norint pasveikti ankstyva diagnostika yra kritiškai svarbi.

daugiau

Tachikardija – klastinga liga, galinti nepasireikšti jokiais simptomaisAr žinote, jog esant normaliai širdies veiklai, žmogus jos nejaučia? Jos veiklai pakitus, pavyzdžiui, pagreitėjus širdies susitraukimų dažniui, gali pasireikšti nerimas ir sumišimo pojūtis. Šis negalavimas gali signalizuoti apie tachikardiją – pagreitėjusi širdies plakimą, kuris dažniausiai diagnozuojamas tada, kai širdies susitraukimų dažnis viršija 100 kartų per minutę.

daugiau

Minima Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitėAntibiotikai yra vaistai, kurie naikina bakterijas ar sustabdo jų augimą, ir taip gydo infekcijas, kuriomis serga ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, o kartais ir augalai. Atkreipiame dėmesį, kad antibiotikai skirti tik bakterinių infekcijų gydymui. Todėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, minėdamas Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę, lapkričio 18–24 d., ragina užkirsti kelią atsparių bakterijų vystymuisi ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą, kad juos galėtų vartoti ateities kartos, bei kviečia dalyvauti renginiuose.

daugiau

Kalba medikai: žinojimas išsaugo gyvenimąLapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo, per kurį vyrams primenama, kaip svarbu laiku pasirūpinti savo sveikata. Pasak gydytojo urologo doc. dr. Aušvydo Patašiaus, kalbėti apie prostatos vėžį būtina, nes tik taip pavyks paskatinti kuo daugiau vyrų dalyvauti prevencinėje programoje ir sumažinti mirštamumą nuo šios ligos.

daugiau

Plaučių uždegimas – klastinga liga, kuria susirgti gali kiekvienasPlaučių uždegimas yra viena dažniausių komplikacijų, kurią gali patirti gripu ir kitomis virusinėmis, taip pat bakterinėmis ligomis susirgę žmonės. Specialistai pabrėžia, kad plaučių uždegimas labiausiai pavojingas nusilpusiam organizmui, tad siekiant apsisaugoti rekomenduojama grūdintis, gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą, subalansuotai maitintis. Nuo plaučių uždegimo, kurį sukelia pneumokokai, gali apsaugoti ir skiepai.

daugiau

NVSC: kviečiame pasitikrinti dėl ŽIV, hepatitų ir lytiškai plintančių infekcijųNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) prisidėdamas prie Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (angl. ECDC) jau 10 metų inicijuojamos Europos testavimo savaitės, lapkričio 20–27 d. kviečia aktyviai prisijungti prie šios iniciatyvos bei pasitikrinti dėl ŽIV, virusinių hepatitų B ir C bei lytiškai plintančių infekcijų (LPI). NVSC specialistai ragina įvertinti šių infekcijų riziką ir primena apie pasitikrinimo galimybes Lietuvoje ir kam labiausiai rekomenduojama pasitikrinti.

daugiau

Sergančiųjų daugiau nei pernai tuo pačiu metuNacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius dar padidėjo. Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis lapkričio 13–19 d. (46-ąją savaitę) siekė 1183,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, lapkričio 6–12 d. (45-ąją savaitę) – 1061,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu (2022 m. 46-ąją savaitę) bendras sergamumo rodiklis buvo kur kas mažesnis –708,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų. 

daugiau

Užsikrėtus lūpų pūsleline pataria vengti fizinio kontaktoLūpų pūslelinės padariniai itin nemalonūs – deginimas, patinimas, atsiranda mažos ir vandeningos pūslelės. Verta žinoti, kad šia liga užsikrėsti galima ne tik bučiuojantis, kadangi virusas plinta net ir geriant iš to paties puodelio, o kartą užsikrėtęs žmogus tampa viruso nešiotoju visam likusiam gyvenimui.

daugiau

Lietuvoje – pirmieji tymų atvejai, raginame nepamiršti skiepųNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad šiemet Lietuvoje užregistruoti 3 tymų atvejai (Klaipėdos mieste). Visi susirgusieji buvo 4–12 m. amžiaus vaikai, neskiepyti tymų raudonukės ir epideminio parotito (MMR) vakcina.

daugiau
21 - 30 iš 5356 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos