vaistai.lt

Perspėja dėl svoriui mesti vartojamų laisvinamųjų preparatų: jie gali pažeisti kepenisNoras sureguliuoti svorį skatina imtis net ir neįtikėtinų priemonių – vieni apie liekną figūrą svajojantys žmonės ryžtasi vartoti laisvinamuosius preparatus, kiti be saiko vartoja maisto papildus, tikėdamiesi atrasti stebuklingas piliules. Sveikatos specialistai tikina, kad nei vienas, nei kitas kelias nėra teisingi.

daugiau

Dėl pedikuliozės mokinius turi tikrinti ir specialistai, ir tėvaiNacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad ugdymo įstaigų kolektyvuose neretai plinta pedikuliozė. Nors pedikuliozės – užsikrėtimo utėlėmis atvejų per metus Lietuvoje registruojama vos keliolika,  specialistai įspėja, kad statistika neatskleidžia tikrojo užsikrėtimų masto.

daugiau

Širdies infarktą paankstina pokyčiai, kurie nesukelia skausmoSaugojosi koronaviruso, bet neapsigynė nuo infarkto. Širdies ir kraujagyslių ligos tebėra pagrindinė priežastis, dėl kurios Lietuvoje miršta žmonės. Pandemija dar kartą įrodė, kaip svarbu laiku pasitikrinti sveikatą ir vengti rizikos veiksnių, nes širdies ir kraujagyslių ligų prevencija gali išgelbėti nuo ankstyvos mirties.


daugiau

Prof. Sonata Jarmalaitė: "Mokslo pasiekimai pailgina pacientų gyvenimus"Rugsėjo pabaigoje vykusiame didžiausiame Baltijos šalyse gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2021“ diskutavo ir idėjomis dalinosi pasaulinio lygio gyvybės mokslų kūrėjai, inovatoriai ir politikos formuotojai. Renginio metu didelis dėmesys buvo skiriamas personalizuotai medicinai ir jos galimybėms.

daugiau

Kaip pasirūpinti artimaisiais, kuriems reikia slaugos?Sergančiuosius Alzheimerio liga turėtume prisiminti kasdien, nes jie pamiršta patys save. „Jie neprisimena ką darė prieš kelias minutes, jie pamiršta savo artimuosius. Gerai, jeigu šia liga sergantieji turi kas jais pasirūpina. O jeigu toks žmogus gyvena kur nors prie miško, vienkiemyje? Jeigu jis turi šlapimo nelaikymą, aukštą kraujospūdį ir dar kokią nors ligą? Juos aplanko tik socialiniai darbuotojai ir policija. Dėl ligos ir jos sukeltų pasekmių atminties netenkantis žmogus atsiduria visiškam užribyje“, - sako VšĮ „Inkocentras“ Jurga Misevičienė.


daugiau

Nori sau gero, bet išeina dar blogiau: kaip malšinti gerklės skausmą?Vienas iš peršalimo simptomų – gerklės skausmas. Norėdami kuo greičiau pasveikti, sergantieji imasi įvairių skausmo malšinimo būdų, kurie neretai atneša daugiau žalos nei naudos. Vaistininkas dalinasi patarimais, kaip saugiai atsikratyti šiuo negalavimu.


daugiau

Psichologai Aušra ir Antanas Mockai: "Mes palydime, bet depresiją įveikti turi pats žmogus"Lietuvoje vyrauja gana ribotas supratimas apie tai, kas yra depresija ir kaip geriausia ją įveikti, – sako 15 metų dirbantys psichologai Mockai, kurie pastaruosius 5 metus specializuojasi padėdami su depresija susiduriantiems žmonėms. Jų teigimu, depresija yra sudėtingas ir daugialypis reiškinys, todėl nėra ir negali būti vieno aiškaus atsakymo, kodėl ji žmones ištinka. Taip pat neturime ir vieno recepto jai įveikti, tačiau žinome, kad depresijos kamuojamo žmogaus aktyvus dalyvavimas jos įveikimo procese yra būtinas norint pasiekti ilgalaikių ir tvarių rezultatų.


daugiau

Insultą sukeliantis prieširdžių virpėjimas: grėsmė, kurią galima valdytiPrieširdžių virpėjimas (PV) yra viena tų ligų, kuri gali padaryti negrįžtamos žalos žmogaus sveikatai. Skaičiuojama, kad iš 15 mln. insulto atvejų, kurie įvyksta visame pasaulyje, net 20 proc. kyla būtent dėl prieširdžių virpėjimo. Medikų teigimu, šia liga sergantys pacientai turi ypač atidžiai klausyti gydytojų nurodymų ir rūpintis savo sveikata. 


daugiau

Skrandžio uždegimas: gydymas, vaistai ir kaip nebeliesti sodos rūgštingumui mažinti?Kažko ne taip suvalgiau – taip žmonės dažniausiai apibūdina ūmų gastritą. Jo simptomus – skrandžio skausmą, pykinimą ir vėmimą, pilnumo jausmą skrandyje, blogą virškinimą – yra tekę patirti ne vienam. Kaip gydyti skrandžio uždegimą ir kokie efektyviausi vaistai nuo skrandžio uždegimo – tarp dažniausiai girdimų klausimų vaistinėje. 


daugiau

Gimdos polipai gali ir suvėžėti, ir užkirsti kelią pastoti„Gimdos polipai gali būti moters negalėjimo pastoti priežastis. Kita gimdos polipų keliama grėsmė – nešalinami ilgainiui jie gali suvėžėti“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ginekologijos skyriaus vedėja Lina Lenkutytė-Matkevičienė. Anot gydytojos akušerės ginekologės, labai svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą, aptiktus mažus besimptomius gimdos polipus nuolat sekti, o didesnius pašalinti – tam užtenka minimaliai invazyvios operacijos.

 


daugiau
21 - 30 iš 4531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos