vaistai.lt

Kaip atpažinti pagrindinius apsinuodijimo simptomus psichotropinėmis medžiagomis?Paskutiniuoju metu viešoje erdvėje vis dažniau tenka girdėti apie nepilnamečių asmenų apsinuodijimą įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis. Atsižvelgiant į tai, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus gydytojai toksikologai primena, kaip atpažinti pagrindinius apsinuodijimo simptomus ir pataria, kaip reikėtų elgtis tėvams bei pedagogams.

daugiau

Senjorų gerove rūpintis būtina: kaip išvengti gresiančių sveikatos sutrikimų?Žmones paveikia senėjimas, natūraliai atsirandantis dėl tam tikros molekulinės ir ląstelinės pažaidos, susikaupusios per ilgesnį laikotarpį. Tai lemia sumažėjusias fizines bei psichines galimybes ir augančią įvairių ligų riziką. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytojas Julius Šimulis sako, kad siekiant sulėtinti šiuos biologinius procesus ir išvengti kai kurių ligų patartina tikslingai rūpintis sveikata, atliekant reikalingus tyrimus bei nuolat konsultuotis su medikais.

daugiau

Išvenkime antimikrobinio atsparumo kartuKasmet lapkričio 18–24 d. minima Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė, kurios šių metų šūkis – „Išvenkime antimikrobinio atsparumo kartu“. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kviečia visus sektorius bendradarbiauti skatinant tikslingą antibiotikų vartojimą ir stiprinant profilaktikos priemones, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kuo rizikuojame, jeigu juos vartojame neatsakingai bei kaip galime prisidėti prie jų efektyvumo išsaugojimo.

daugiau

Ligonių kasos: antibiotikai – tik atlikus tyrimą ir nustačius ligos sukėlėjąMinėdamos Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę, ligonių kasos primena, kad atsparumas antimikrobinėms medžiagoms atsiranda tada, kai bakterijos pasikeičia ir nebereaguoja į vaistus. Todėl tampa sunkiau gydyti jų sukeltas įprastas infekcijas, daugėja sunkių ligų, didėja infekcijų plitimo ir mirties rizika.

daugiau

Lapkričio 18 d. – Europos supratimo apie antibiotikus diena ir Pasaulinė supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitės pradžiaKasmet lapkričio 18 dieną Europa mini Europos supratimo apie antibiotikus dieną, o lapkričio 18–24 dienomis pažymima Pasaulinė supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė. Šiomis iniciatyvomis siekiama šviesti plačiąją visuomenę, sveikatos priežiūros darbuotojus ir politikus apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms ir jo grėsmes siekiant išvengti tolesnio antimikrobiniams vaistams atsparių infekcijų atsiradimo ir plitimo.

daugiau

Sustingęs petys: laukti, kol praeis, ar kreiptis į gydytoją?Jeigu nepatyrėte jokios peties traumos, tačiau jūsų peties sąnario judesiai tapo riboti ir skausmingi, jums sunku pakelti ranką, pasiekti kelnių užpakalinę kišenę, užsisegti liemenėlę ar saugos diržą automobilyje, – gali būti, kad sergate peties sąnario adhezyviniu kapsulitu, dar žinomu kaip „sustingęs“ arba „užšalęs“ petys (angl. frozen shoulder). Apie šią ligą – interviu su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Dienos chirurgijos, artroskopinės chirurgijos ir sporto medicinos skyriaus vedėju, gydytoju ortopedu traumatologu dr. Sigitu Ryliškiu.

daugiau

Lietuvoje padaugėjo sergančiųjų gripu: dar nevėlu skiepytisNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę padidėjo bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis. Praėjusią savaitę (45-ąją metų savaitę) bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 672,4 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę (44-ąją savaitę) jis buvo mažesnis – 500,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

daugiau

tkreipkime dėmesį į cukrinio diabeto ženklus – atlikime testąNustatyta, kad cukrinis diabetas paveikia vieną iš dešimties žmonių. Vadinasi, mūsų šalyje turėtų būti apie 280 tūkst. diabetu sergančių arba prediabetinės būklės žmonių. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje pirmojo ar antrojo tipo diabetas yra diagnozuotas daugiau nei 149 tūkst. žmonių, t. y. beveik perpus mažesniam skaičiui, nei, tikėtina, yra sergančių šia liga, žmonių. Suprasti, kokie yra diabeto rizikos veiksniai, – pirmas žingsnis atpažinti ir laiku suvaldyti ligą.

daugiau

Kodėl nesiseka pastoti? Gydytojos atkreipė dėmesį į amžių, užslėptas ligas ir hormonų įtakąSpecialistų teigimu, nevaisingumas paliečia apie 10 – 15 proc., arba maždaug kas šeštą porą. Lietuvoje iš viso priskaičiuojama apie 1 mln. šeimų, manoma, kad iš jų vaisingumo sutrikimų turi beveik tiek, kiek Klaipėdoje yra gyventojų – apie 150 tūkstančių. Kokios priežastys tai lemia ir kokią įtaką nevaisingų porų skaičiaus augimui turi vyresnis moterų pastojimo amžius?

daugiau

Kaip atpažinti pogimdyminę depresijąNėštumas – vienas iš svarbiausių etapų moters gyvenime. Nėštumo metu ji susiduria tiek su maloniais jausmais: laime, pakylėjimu, tiek ir su nemaloniais – kyla nerimas, abejonės, baimė. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos medicinos psichologė Vaiva Karaliūnaitė-Skrickienė pataria, kaip pasirūpinti moters psichologine sveikata nėštumo metu ir po gimdymo.

daugiau
21 - 30 iš 5002 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos