vaistai.lt

Psichologė: kai namie gyvena hipochondrikas, kenčia visiŽmogaus emocijos daro didelę įtaką jo savijautai. Kartais neįsisąmoninti jausmai perauga į nerimo sutrikimus, kurių vienas – hipochondrija. Tai nepagrįsta baimė susirgti sunkia, mirtina liga arba įsitikinimas, kad ja jau sergama. Kaip atpažinti šį sutrikimą ir kas už jo slypi?

daugiau

Miego sutrikimų kaltininkų beieškant: kada tai įtampa, o kada lėtinė liga?Nors pagal rekomendacijas suaugusiam žmogui reikalingas 7–9 valandų miegas, ne mažiau svarbi ir jo kokybė – kiek laiko iš šių valandų mūsų smegenys, organizmas tikrai ilsisi, o kiek iš jų ,,skaičiuojame avis”. Jei užmigti sunku arba nubudę jaučiamės pavargę, organizmas netruks išsekti ir siųs pagalbos prašymo signalus. Tad ką svarbu žinoti apie pagrindinius du miego sutrikimus?

daugiau

Žindymas – pirmas bendras, intymus ir labai svarbus, mamos ir vaikelio patyrimasSavo naujagimius Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje pagimdžiusios mamos turėtų prisiminti bendrosios praktikos slaugytoją Gintarę Olberkienę ir akušerę Dainą Skirmantienę, kurios šioje gydymo įstaigoje teikia pagalbą mamoms žindymo klausimais. Abi moterys sako, kad žindymas – pirmas bendras, intymus ir labai svarbus mamos ir vaikelio patyrimas. Vis dėlto kiekviena mama renkasi vaikelio maitinimo formą ir pati žino, kas geriausia jai ir jos mažyliui.

daugiau

Ką turėtume žinoti apie galvines utėles: kaip užsikrečiama ir kaip su jomis kovotiNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Tauragės departamento specialistai primena, kad galvine utėle gali užsikrėsti visų socialinių grupių asmenys, jų invazijai neturi įtakos nei plaukų ilgis, nei plaukų šukavimo ar plovimo dažnis. Artėjant naujiems mokslo metams ir siekiant išvengti pedikuliozės (utėlėtumo) išplitimo, tėvai ir globėjai turėtų žinoti, kad po vasaros atostogų, vaikams grįžtant į mokyklas ir darželius, tikslinga juos patikrinti dėl užsikrėtimo utėlėmis. NVSC specialistai visose ugdymo įstaigose rekomenduoja imtis pedikuliozės profilaktikos priemonių. 

daugiau

Gydytoja oftalmologė išsklaidė mitus apie kataraktą bei pasidalijo patarimaisKataraktos operacija yra dažniausiai atliekama operacija pasaulyje, kasmet grąžinanti gerą regėjimą milijonams pacientų. Tačiau nemaža dalis žmonių tiki įvairiais su katarakta susijusiais mitais ir vengia operuotis arba, atvirkščiai, per daug riboja kasdienį gyvenimą po operacijos. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Akių ligų skyriaus vedėja, gydytoja oftalmologė Jūratė Sveikatienė išsklaidė dažniausiai pasitaikančius mitus apie kataraktą ir davė vertingų patarimų.

daugiau

Lankymasis tualete dažniau nei kas 3-4 valandas – pirmas šlapimo nelaikymo požymisDaug nepatogumų kelianti ir viešai mažai aptariama problema – šlapimo nelaikymas – dažnam asocijuojasi tik su garbingo amžiaus žmonių iššūkiais. Tačiau su šlapimo nelaikymu susiduria ir vis daugiau jaunų žmonių, o to priežastys gali slypėti ir įprastuose dienos ritualuose. Jei laiku nesikreipiama pagalbos, šis sutrikimas rimtai paveikia gyvenimo kokybę – be tualeto pertraukų tampa sunku įveikti ilgesnį atstumą, atsiranda psichologinis diskomfortas. Kai kuriais atvejais, tai – ir labai rimtų ligų pranašas.

daugiau

Vaikų profilaktinis skiepijimas – saugus būdas apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligųArtėjant mokslo metų pradžiai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai kviečia tėvelius nepamiršti pasidomėti vaikų skiepais. Skiepijimas – tai saugus būdas apsaugoti žmones, ypač kūdikius ir mažus vaikus, nuo gyvybiškai pavojingų užkrečiamųjų ligų ir riboti jų plitimą visuomenėje. Pasaulio sveikatos organizacijos vertinimu, skiepijimas kasmet padeda išsaugoti 2 milijonus gyvybių pasaulyje.

daugiau

Padidėjus orai taršai NVSC pataria, kaip elgtisNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje besitęsiant sausiems ir karštiems orams, padidėjo kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis (AAA), rugpjūčio 24 d. vidutinė 24 val. KD10 koncentracija aplinkos ore 1,5–3 kartus viršijo ribinę vertę daugelyje šalies miestų, tik vakarinėje šalies dalyje oro kokybė buvo santykinai geresnė. Rugpjūčio 25 d., oro užterštumas kietosiomis dalelėmis daug kur išliks aukštas. 

daugiau

Onkoginekologė: ŽPV infekcija pasireiškia ne tik moterims, vyrai užsikrečia netgi dažniauŽmogaus papilomos virusas (ŽPV) – viena labiausiai lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje. Bent kartą gyvenime šis virusas paliečia net 4 iš 5 žmonių, nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus ar gyvenimo būdo. ŽPV moterims ir vyrams gali sąlygoti odos ir išorinių lytinių organų karpų atsiradimą, taip pat ir kur kas rimtesnius ikivėžinius bei vėžinius susirgimus. Nacionalinio Vėžio Instituto gydytoja ginekologė, onkoginekologė Diana Žilovič atkreipia dėmesį, kad daug vyrų ir moterų vis dar nežino, jog šių pasekmių galima išvengti paprasčiausiai pasiskiepijus. 

daugiau

Po vasaros išryškėjo apgamai: ką daryti ir kokie pokyčiai įspėja apie pavojų?Kai kurie apgamai, esantys ant odos – nekelia susirūpinimo, kai kurie – erzina, ypač jei apgamas yra ant veido, kaklo arba yra akivaizdžiai pastebimas. Šiuo atveju specialistai atkreipia dėmesį, kad po vasaros atostogų verta žinoti taisykles, kaip pasitikrinti savo odą, ką daryti su išryškėjusiais apgamais ir kokie požymiai gali įspėti apie klastingąją melanomą.

daugiau
31 - 40 iš 4924 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos