vaistai.lt

Sergančiųjų gripu sumažėjo, ŪVKTI ir COVID-19 liga – išaugoNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad vasario 20–26 d. bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 781,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę (vasario 13–19 d.) šis rodiklis buvo 700,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę mažiausias bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis išliko Utenos apskrityje, didžiausias –  Kauno apskrityje.

daugiau

Vaistininkė atskleidė – 4 dažniausi negalavimai pavasarį ir kaip jų išvengti Kartu su pavasariu atkeliauja ne tik ilgai laukta šiluma, ilgėjantys vakarai ir žaliuojantys medžiai, bet neretai – ir puokštė sveikatos problemų. Vaistininkai pastebi, kad vis daugiau gyventojų skundžiasi įvairiais pereinamojo sezono negalavimais: nuo padidėjusio nuovargio iki virškinimo sutrikimų. Tačiau „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Dovilė Tervydė teigia, kad pasiruošus tinkamai, dalies jų galima išvengti. Kaip padėti savo organizmui, kad pavasarį pasitiktume žvalūs ir energingi? 

daugiau

Neišgydomas ir neišvengiamas atopinis dermatitas: svarbi bakterijų pusiausvyraAtopinis dermatitas yra viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių uždegiminių odos ligų. Ji pasireiškia nuolatiniu odos sausumu, niežuliu ir uždegiminiais odos pažeidimais – paraudimu, patinimu, didesnėmis ar mažesnėmis žaizdelėmis.

daugiau

Nuo kovo pataria pradėti saugotis erkių ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalitoDėl besikeičiančių klimato sąlygų su metais vis ilgėja erkių suaktyvėjimo sezonas. Specialistai perspėja, kad šiemet erkės gali pabusti kur kas anksčiau – ne balandį, o jau kovo mėnesį. Kaip jau dabar galima nuo jų apsisaugoti?

daugiau

Nuo „skrandžio gripo“ apsaugo kruopšti rankų higienaNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių  žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais. Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Dėl sezoninio infekcijos plitimo ji dažnai vadinama ,,žiemos vėmimo liga“ arba ,,skrandžio gripu“.

daugiau

Kodėl nereikėtų užsiiminėti savigyda? Vaistininkė atskleidė 5 dažniausias vaistų vartojimo klaidasLietuvoje vis dar siaučiant peršalimo ligų sezonui, dažnas į gydytojo kabinetą neskuba – pirmuosius simptomus ima malšinti vaistais savarankiškai. Tačiau vaistininkai pastebi, kad tam tikrais atvejais tokia savigyda palieka neigiamų pasekmių – netinkamas medikamentų vartojimas ar dozavimas gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių ar net rimtų ligos komplikacijų. „Eurovaistinė internete“ vaistininkė Guoda Čeponytė dalijasi dažniausiomis vaistų vartojimo klaidomis ir pataria, kaip jų išvengti. 

daugiau

Gripas, koronavirusas ar peršalimas: kaip atskirti šių ligų simptomus?Vaistinėse apsilanko vis daugiau sirguliuojančių žmonių, kurie ne visuomet gali atskirti – jiems paprasčiausias peršalimas, koronavirusas ar gripas. Šiuo apgaulingu laikotarpiu svarbu gebėti atskirti šias ligas bei pradėti tinkamą gydymą, o užvis efektyviausias būdas užkirsti kelią gripui – vakcinacija.

daugiau

Į ligonines dėl gripo paguldyta daugiau asmenųNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo ir siekė 700,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę šis rodiklis buvo 871,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Vasario 13–19 d. mažiausias bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis buvo Utenos apskrityje, didžiausias vis dar laikosi Kauno apskrityje.

daugiau

Peties sąnario nestabilumas: negydomi išnirimai gali sukelti sąnario degeneraciją„Jeigu jums pasikartoja žastikaulio išnirimai arba panirimai, jaučiate išnirimo baimę ir dėl to vengiate intensyvesnių peties sąnario judesių bei ribojate savo fizinį aktyvumą, greičiausiai jūsų peties sąnarys yra nestabilus. Nestabilus sąnarys sukelia ne tik fizinių problemų, bet ir psichologinį diskomfortą“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Dienos chirurgijos, artroskopinės chirurgijos ir sporto medicinos skyriaus vedėjas dr. Sigitas Ryliškis. Gydytojas atskleidžia, kokios priežastys lemia žastikaulio išnirimus ir kaip ši liga gali būti gydoma.

daugiau

Nemalonūs tiesiosios žarnos tyrimai būtini ankstyvai rimtų ligų diagnostikaiNors laiku atlikti proktologiniai tyrimai gali padėti anksti nustatyti ir sėkmingai gydyti ligą, vis dar dažnas, net ir kęsdamas nemalonius simptomus, delsia kreiptis į gydytoją proktologą, tikėdamasis, kad liga praeis savaime. Apklausų duomenimis, vizitas pas šį specialistą daugeliui kelia baimę, nerimą bei nepatogumą.

daugiau
31 - 40 iš 5097 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos