vaistai.lt

Nuo „skrandžio gripo“ apsaugo kruopšti rankų higienaNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, kad Lietuvoje žarnyno infekcijomis žmonės serga ištisus metus, tačiau kai kurios iš jų pasižymi ir tam tikru sezoniškumu. Virusinių  žarnyno infekcijų atvejų dažniau pasitaiko žiemos-pavasario sezonais. Norovirusai – viena dažniausių gastroenterito (virškinamojo trakto uždegimo) priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Dėl sezoninio infekcijos plitimo ji dažnai vadinama ,,žiemos vėmimo liga“ arba ,,skrandžio gripu“.

daugiau

Kodėl nereikėtų užsiiminėti savigyda? Vaistininkė atskleidė 5 dažniausias vaistų vartojimo klaidasLietuvoje vis dar siaučiant peršalimo ligų sezonui, dažnas į gydytojo kabinetą neskuba – pirmuosius simptomus ima malšinti vaistais savarankiškai. Tačiau vaistininkai pastebi, kad tam tikrais atvejais tokia savigyda palieka neigiamų pasekmių – netinkamas medikamentų vartojimas ar dozavimas gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių ar net rimtų ligos komplikacijų. „Eurovaistinė internete“ vaistininkė Guoda Čeponytė dalijasi dažniausiomis vaistų vartojimo klaidomis ir pataria, kaip jų išvengti. 

daugiau

Gripas, koronavirusas ar peršalimas: kaip atskirti šių ligų simptomus?Vaistinėse apsilanko vis daugiau sirguliuojančių žmonių, kurie ne visuomet gali atskirti – jiems paprasčiausias peršalimas, koronavirusas ar gripas. Šiuo apgaulingu laikotarpiu svarbu gebėti atskirti šias ligas bei pradėti tinkamą gydymą, o užvis efektyviausias būdas užkirsti kelią gripui – vakcinacija.

daugiau

Į ligonines dėl gripo paguldyta daugiau asmenųNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo ir siekė 700,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę šis rodiklis buvo 871,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Vasario 13–19 d. mažiausias bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis buvo Utenos apskrityje, didžiausias vis dar laikosi Kauno apskrityje.

daugiau

Peties sąnario nestabilumas: negydomi išnirimai gali sukelti sąnario degeneraciją„Jeigu jums pasikartoja žastikaulio išnirimai arba panirimai, jaučiate išnirimo baimę ir dėl to vengiate intensyvesnių peties sąnario judesių bei ribojate savo fizinį aktyvumą, greičiausiai jūsų peties sąnarys yra nestabilus. Nestabilus sąnarys sukelia ne tik fizinių problemų, bet ir psichologinį diskomfortą“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Dienos chirurgijos, artroskopinės chirurgijos ir sporto medicinos skyriaus vedėjas dr. Sigitas Ryliškis. Gydytojas atskleidžia, kokios priežastys lemia žastikaulio išnirimus ir kaip ši liga gali būti gydoma.

daugiau

Nemalonūs tiesiosios žarnos tyrimai būtini ankstyvai rimtų ligų diagnostikaiNors laiku atlikti proktologiniai tyrimai gali padėti anksti nustatyti ir sėkmingai gydyti ligą, vis dar dažnas, net ir kęsdamas nemalonius simptomus, delsia kreiptis į gydytoją proktologą, tikėdamasis, kad liga praeis savaime. Apklausų duomenimis, vizitas pas šį specialistą daugeliui kelia baimę, nerimą bei nepatogumą.

daugiau

Jei peršalote ir naktimis kankina kosulysBesikeičiant orams sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. Norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius.

daugiau

Silicio dioksido dulkės – pirmas žingsnis vėžio linkSilicio dioksidas, kas tai?

Vasario 14-ąją minime ne tik įsimylėjėlių dieną, tačiau pasaulis mini ir kovos su vėžiu dieną. Savo darbo aplinkoje taip pat galime susidurti su veiksniais, kurie prisideda prie plaučių vėžio skatinimo ir apie kuriuos galime nežinoti. Pavyzdžiui, silicio dioksido dulkes, kurios palaipsniui gali iššaukti silikozės ligą. Ši skatina ne tik pastarąją ligą, tačiau ir lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, plaučių vėžį bei kitus sveikatos sutrikimus.

daugiau

NVSC: saugi lytinė elgsena mažina infekcijų užsikrėtimo rizikąPasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasdien lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pasaulyje užsikrečia daugiau nei 1 mln. žmonių, kurių dauguma yra besimptomiai. Kiekvienais metais pasaulyje diagnozuojama apie 218 mln. susirgimų išgydomomis LPI – sifiliu (7,1 mln.), gonorėja (82 mln.), chlamidioze (129 mln.).

daugiau

Sergamumo kreivė pakilo į viršųNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo. Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

daugiau
41 - 50 iš 5103 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos