vaistai.lt
Kodėl nepageidaujamus odos darinius reikia šalinti šiuo metų laiku?Odos darinių šalinimas lazeriais – efektyvus ir saugus odos defektų naikinimas. Pasitelkus modernią lazerinę technologiją galima šalinti nepiktybinius apgamus, papilomas, keratomas, odos cistas ir daugybę kitų nepiktybinių odos darinių. Nors gijimas po procedūrų yra lengvas ir gana greitas, dermatovenerologai atkreipia dėmesį, kad sėkmingas rezultatas užtikrinamas tuomet, kai laikomasi šių pagrindinių sąlygų – vengiama saulės spindulių, temperatūrinių skirtumų bei aktyvios fizinės veiklos. Dėl šios priežasties odos darinių šalinimo procedūras rekomenduojama atlikti rudenį arba žiemą.
daugiau
Apie lytinę sveikatą: ką pravartu žinoti kiekvienai moteriaiLytinė sveikata – vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo veiksnių, tačiau ar mokame ją puoselėti? Vėlyvosios gimdos kaklelio vėžio stadijos Lietuvoje nustatomos net 40 proc. moterų. Profilaktinę ginekologinę patikrą, leidžiančią pastebėti pirmąsias ligų užuomazgas, šalyje reguliariai atlieka tik nedidelė dalis moterų. Kas kiek laiko yra būtina tikrintis sveikatą? Kokios lytiniu būdu plintančios ligos yra pačios pavojingiausios?
daugiau
Kodėl sutrinka menstruacinis ciklas ir kada reikia susirūpinti?Dėl sutrikusio menstruacinio ciklo jaudinasi daugelis moterų. Juolab, kad tai gali būti ir rimtų sveikatos problemų priežastis. Kada neverta į tokius negalavimus numoti ranka?

Dažniausiai pasitaikantis menstruacinis ciklas – 28 dienos
Specialistai teigia, kad normalaus menstruacinio ciklo ženklas – jo reguliarumas. Dažniausiai jis trunka nuo 21 iki 36 dienų (+/- 2, 3 dienos). Jeigu jūsų yra kur kas trumpesnis ar gerokai ilgesnis, tai jau nukrypimas nuo normos.

daugiau
Kodėl vaikai turėjo taip ilgai kęsti dantų skausmą?Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje 2014 m. gruodžio 17 d.  įvyko tarpžinybinis posėdis, kurio metu buvo aptarti aktualiausi odontologijos srities klausimai ir problemos. Viena iš posėdžio aktualijų buvo Dienos chirurgijos paslaugų teikimas. Nemažai mažamečių vaikų, turinčių panišką baimę lankytis pas gydytoją odontologą arba vaikų, turinčių negalią dėl įvairių sveikatos problemų, dantų skausmą turėjo kęsti nuo 3 iki 26 mėnesių, nes laukimo eilės patekti pas gydytoją gydymo įstaigose dėl  dantukų gydymo, taikant bendrąją nejautrą, buvo labai didelės.
daugiau
Puošdami eglutes ir laukdami švenčių, nepamirškime saugumoDirbtinės ir natūralios eglutės jau daug kur puošia miesto aikštes, įstaigas, gyvenamųjų namų kiemus, butus. Deja, kaip rodo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistika, dėl eglučių bei jomis puošiamų girliandų kartais kyla ir gaisrų. Štai per 2009–2013 m. ugniagesiai 4 kartus vyko gesinti liepsnojančių šventinių eglučių. O kaip liudija Tarptautinės ne pelno siekiančios Nacionalinės priešgaisrinės apsaugos asociacijos (JAV) statistika, vieną iš trijų Kalėdų eglučių gaisrų sukelia elektros laidai, o vieno iš penkių sukeliamų gaisrų priežastis – šilumos šaltiniai (židinys, šildymo prietaisai), esantys per arti eglučių.
daugiau
Po transplantacijos operacijų – žygis į Kilimandžaro viršukalnęOrganų transplantacijas išgyvenusiems žmonėms įveikiamos net didžiausios pasaulio viršukalnės – tereikia pasiryžti! Tai įrodė grupė olandų, šiemet užkopusi į aukščiausią Afrikos kalną – Kilimandžarą, kurio aukštis – 5895 metrai.

Įspūdžiai – elektroniniame laiške
Į kone šešių kilometrų aukštį atkaklūs keliautojai nutarė kopti, siekdami propaguoti organų donorystę ir transplantaciją.

daugiau
Vaikų ugdymo įstaigų valgiaraščių sudarymas ir derinimasNuo š. m. lapkričio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 ,,Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimui, Panevėžio visuomenės sveikatos centras gauna prašymų pakartotinai suderinti vaikų ugdymo įstaigų maitinimo valgiaraščių. Centro specialistai atkreipia dėmesį į pakeitimus, susijusius su valgiaraščių sudarymu ir derinimu.
daugiau
Panevėžio apskrityje šulinių vandens kokybė gerėjaGeriamojo vandens kokybę gyventojai dažniau vertina pagal skonį, tačiau skanus vanduo ne visada tinkamas vartoti. Koks vanduo iš šachtinių šulinių semiamas ir vartojamas buityje, galima sužinoti tik ištyrus vandens mėginius akredituotose laboratorijose. Ypač svarbu ištirti šulinio vandenį naudojančioms nėščiosioms ir šeimoms, auginančioms kūdikius iki 6 mėn. amžiaus, kadangi didesni kiekiai azoto grupės junginių (nitritų ir nitratų) ypač pavojingi minėtiems asmenims. Nitratais ar nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šie junginiai nepašalinami nei virinant, nei paprastais buitiniais vandens filtrais.
daugiau

Lietuvoje šiemet užregistruotas antras įvežtinės maliarijos atvejisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2014 m. gruodžio 5 d. VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamente 65 metų vyrui diagnozuota ketvirtadienė  maliarija. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligonis nuo 2013 m. gegužės 28 d. iki 2014 m. lapkričio 13 d. dirbo užsienio krovininiame laive. Paskutinį mėnesį laivas lankėsi Mozambiko uoste (pietryčių Afrikoje). Ligonis susirgo 2014 m. lapkričio 30 dieną.

daugiau
Šildymo sezono metu padaugėja apsinuodijimų smalkėmisPanevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad šaltuoju metų laikotarpiu, kai intensyviai šildomi privatūs gyvenamieji namai ir kitos patalpos, padidėja tikimybė apsinuodyti smalkėmis. Šių metų sausio mėnesį buvo registruotas 1 apsinuodijimas smalkėmis Kupiškio rajone. Smalkėmis apsinuodijo vidutinio amžiaus vyras. Kasmet apsinuodijimų smalkėmis Panevėžio apskrityje registruojami 1 - 2 atvejai.
daugiau
4571 - 4580 iš 5537 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  451 452 453 454 455 456 457 458 459 460  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos