vaistai.lt
Motyvacijos stoka kiša koją reabilitacijos efektyvumui sveikstant po miokardo infarktoDažniausia liga Lietuvoje ir pasaulyje sergantys žmonės neretai numoja ranka į reabilitaciją, nors tyrimai rodo, kad ji padeda sutvirtėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Tuo, atlikusi mokslinį tyrimą, įsitikino ergoterapeutė Oksana Čekavičienė, turinti devynerių metų darbo patirtį su širdies išemine liga sergančių pacientų reabilitacija ir besigilinanti į sporto psichologiją.
daugiau

Reguliarus sportas ar šokiai – apsauga nuo diabeto, širdies ligų ir net nuo vėžioJau seniai žinoma, kad fizinis aktyvumas sumažina riziką susirgti daugeliu ligų – širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, krūties ir storosios žarnos vėžiu. Taip pat yra daug įrodymų, kad daugiau judantys žmonės gyvena ilgiau. Jungtinių Amerikos valstijų mokslininkai apskaičiavo kiekybinę nejudrumo išraišką ir įtaką viso pasaulio žmonijai. Paaiškėjo, kad pradėjus vos kiek aktyviau judėti per metus būtų galima išgelbėti daugiau nei milijoną gyvybių.

daugiau
Saugokime vaikus nuo saulėsNuo kenksmingo saulės spindulių poveikio vaikai yra mažiau apsaugoti nei suaugusieji. Nudegimai vaikystėje gali atsiliepti vėlesniame amžiuje ir padidinti riziką įvairioms odos ligoms vystytis. Geriausia apsauga nuo saulės yra kepurė ir drabužiai. Vyresnius kaip 6 mėn. amžiaus vaikus taip pat galima saugoti naudojant kosmetines apsaugos nuo saulės priemones. Tačiau kūdikiai iki 6 mėnesių turi būti apsaugoti vengiant tiesioginių saulės spindulių, nes jų odoje nėra melanino, apsaugančio gilesnius odos sluoksnius.
daugiau
Nejudrumas pražudo tiek pat žmonių, kiek rūkymasFizinio aktyvumo trūkumas visame pasaulyje sukelia tiek pat mirčių, kiek rūkymas, teigiama naujame tyrime.

Medicinos žurnale „Lancet“ paskelbtame tyrime teigiama, kad maždaug trečdalis suaugusiųjų juda nepakankamai, o tai kasmet tampa 5,3 mln. mirčių priežastimi, informuoja BBC. Tai prilygsta maždaug vienai iš 10 mirčių nuo širdies ligų, diabeto, krūties ir gaubtinės žarnos vėžio.

daugiau

Vaisingumo laikrodžio stabdymas T. Wilson laikrodis pradėjo tiksėti 2008 metais, kai jai sukako 36 metai. Jau septynetą metų ji buvo išsiskyrusi, o būnant chirurgijos rezidente, vargiai užteko laiko miegui, nekalbant jau apie pasimatymus. Bet nykstančio jos vaisingumo nedomino nėštumo atidėliojimo priežastys. Suvokusi galimybę niekada netapti motina, Wilson išsigando.

daugiau

Riebalai – ne baubasPanašu, jog riebalai nūdienos visuomenėje demonizuojami pernelyg smarkiai. Apie to žalą pasakoja Londono Imperatoriškojo koledžo Molekulinės stebėsenos grupės vadovas Džimis Belas (Jimmy Bell).
„Newscientist.com“: Tvirtinate, jog per pastaruosius dešimtmečius riebalų imtasi nepagrįstai bijoti. Ką turite omenyje?

daugiau

Prof. A. Juozulynas: „Šiuolaikinių žmonių problema – nesaikingas maitinimasis“Gana svarbus sveikos gyvensenos elementas, nuo kurio priklauso sveikata, yra mityba ir mitybos įpročiai. Tačiau ar tikrai sveikatos būklė ir senėjimo pradžia 55–70 proc. priklauso nuo to, ką valgome? Į šį klausimą atsako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto profesorius habil. dr. Algirdas Juozulynas.
Taisyklinga ir reguliari mityba – viena svarbiausių sveikatos ir ilgaamžiškumo sąlygų, nes mityba atkuria organizmo 
energetiką ir palaiko žmogaus dvasinę pusiausvyrą. 

daugiau

Visuomenės sveikatos specialistų patarimai tėvams, kaip sukurti vaikams sveikatai palankią mokymosi aplinkąPrasidėjus mokslo metams, daugėja rūpesčių mokinukų tėvams. Ypač tiems, kurių vaikai mokyklos slenkstį peržengė pirmą kartą. Tėvams rūpi, kokie baldai tinkamiausi, kokią kuprinę išsirinkti, koks turėtų būti mokinuko dienos režimas, kaip jis turėtų maitintis ir dar daug kitų klausimų. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vaikų sveikatos skyriaus vedėja Daiva Žeromskienė pataria tėveliams į ką atkreipti dėmesį ruošiant vaikus naujiems mokslo metams. 

daugiau

Užkirskime kelią utėlėtumuiPanevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau - Centras) specialistai ragina atkreipti dėmesį  į vis didėjantį sergamumą pedikulioze, kuris dažnai plinta vaikų kolektyvuose. Tėvai ar jų globėjai turėtų būti suinteresuoti, kad vaikų ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai galėtų profilaktiškai patikrinti vaikus dėl užsikrėtimo pedikulioze bei laiku rekomenduoti priemones utėlėms naikinti. Jei įtariate, jog sergate pedikulioze, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris patvirtins diagnozę ir rekomenduos tinkamą gydymą.  

daugiau

Rudenį erkės išlieka vis dar aktyviosRudens sezono metu reikėtų nepamiršti, kad erkės išlieka vis dar aktyvios. Pastaruoju metu stebimą erkių populiacijos pagausėjimą sąlygoja tos pačios priežastys, kaip ir 1993 metais: klimato atšilimas, kuris lėmė graužikų ir erkių veisimąsi bei jų išplitimą į kitus arealus; politinės ir ekonominės sąlygos – vėl daugėja nedirbamos žemės plotų, o tai sudaro palankias sąlygas graužikų ir erkių veisimuisi.  

daugiau
4911 - 4920 iš 5040 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  491 492 493 494 495 496 497 498 499 500  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos