vaistai.lt
Puikus metas – menopauzėDauguma vyresnio amžiaus moterų dar puikiai prisimena laikus, kai nuo kalbų apie menopauzę kaisdavo ausys ir rausdavo skruostai. Paslapčiomis aptarinėdamos prakaituojančias, raudonomis dėmėmis išmuštas drauges, už širdies besigraibstančias ir kone alpstančias koleges ar nervingas, nuotaikų kaitos ir nuovargio išsekintas kaimynes, tarsi didžiausią paslaptį pašnibždomis ištardavo: „Jai klimaksas“.
daugiau
Atminties vingiaiKeistas dalykas ta atmintis. Kur kas dažniau ja skundžiamės, negu džiaugiamės. Dėl atminties iškrečiamų „kiaulysčių“ kartais patenkame į keblią padėtį – nors ir kiek besistengtume, neatsimename nė kruopelytės reikiamos informacijos. O kartais atmintis mums pažeria netikėtų staigmenų – prisimename viską iki menkiausių smulkmenų. Negi iš tiesų atmintis – tarsi atskira respublika mūsų galvoje?
daugiau
Klastingos inkstų ligos – pavojus širdžiai ir kraujagyslėmsKovo 10-ąją minima Pasaulinė inkstų diena. Epidemiologų duomenimis, šiandien kas dešimtas vyresnis nei 18 metų žmogus serga kokia nors inkstų liga.
Šiemet Pasaulinės inkstų dienos tikslas – atkreipti dėmesį į inkstų ligų įtaką širdies infarktui ir galvos smegenų insultui. Apie inkstų ligų įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai, diagnozavimą ir profilaktiką kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (V.Grybo g. 32A) gydytoja nefrologe Genovaitė Žiaukiene.
daugiau
Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis gali turėti įtakos žmogaus sveikataiAplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis pastarosiomis dienomis dėl nepalankių teršalų išsisklaidymui meteorologinių sąlygų visuose miestuose kietųjų dalelių (KD10) koncentracija viršijo paros ribinę vertę.
daugiau
Prieš vėžį – prevencijos užkardosDabar Lietuvoje įgyvendinamos keturios vėžio kontrolės programos: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Visos jos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, tad nustatyto amžiaus žmonėms, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, yra nemokamos. Dėl to pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuodugniau supažindins su prevencinėmis programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.
daugiau

Ar visi žinome, kur skambinti, jei reikia skubios pagalbos?Į svečią Europos Sąjungos šalį darbo reikalais ar poilsiauti kasmet keliauja 150 mln.  europiečių. Tačiau 65 proc. jų palikę savo šalį jaučiasi ne taip saugiai, kaip namie. ES veikia daugiau kaip 60 skubios pagalbos numerių, bet tik vienu iš jų – 112 – tiesiogiai ir nemokamai susisieksite su visomis skubios pagalbos tarnybomis (gaisrine, policija, greitąja medicinos pagalba) bet kurioje iš 27 valstybių narių.

daugiau

Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiuPer 2010 m. Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pavaldūs visuomenės sveikatos centrai ištyrė 1946 apsinuodijimo atvejus. VVSPT duomenimis, dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu.

daugiau
Laiku atlikta kolonoskopija gelbsti gyvybesMedicinos diagnostikos ir gydymo centro Endoskopijų centras dalyvauja storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, kurios tikslas – kuo anksčiau nustatyti storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos.
daugiau
Nugaros skausmo priešas – mankštaPo aktyvaus savaitgalio, praleisto sportuojant ar darant generalinę tvarką namuose,  apie save vis primena nugaros skausmai. „Jei kūno gėla per dieną kitą nepraeina, vadinasi atėjo laikas susirūpinti raumenimis ir ypač savo stuburu“, - teigia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Marija Budnikienė.
daugiau
Dantų valymas be dantų pastosSOLADEY-2 - tai visame pasaulyje vis labiau populiarėjantis Japonijoje sukurtas dantų šepetėlis, kuris valo dantis be dantų pastos. Dantų pastų sudėtyje yra abrazyvinių dalelių, kurios pažeidžia dantų emalį. Naudojant dantų pastą į mūsų organizmą patenka įvairios cheminės medžiagos, įeinančios į pastos sudėtį.
daugiau
4921 - 4930 iš 4994 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  491 492 493 494 495 496 497 498 499 500  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos