vaistai.lt

Skubiosios medicinos gydytoja: „Sunkiausi mirties atvejai – ilgai galvoji, ką galėjai padaryti geriau“„Akys buvo didelės nuo pacientų gausos, skirtingų problemų ir nuo mūsų, skubiosios medicinos pagalbos specialistų, galimybių visa tai įveikti“, – tokias emocijas apie savo pirmąjį budėjimą prisimena Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus gydytoja Rolanda Kazlauskaitė. Trejus  metus, su trumpa pertrauka, čia dirbanti medikė sako, kad nesvarbu, kiek laiko šiame profesiniame lauke sukiesi – žmonėms nutinkančios nelaimės, sveikatos problemos, netekties atvejai palieka pėdsaką.

daugiau

Depresija ateina lėtai ir nepastebimaiDepresija – sunkus psichikos sutrikimas, kuris paveikia ne tik žmogaus psichologinę, bet ir fizinę būklę. Lietuvoje apie 10 proc. gyventojų serga depresija, o jos epizodą yra patyręs kas 4-as žmogus. Per metus Kauno klinikų Psichiatrijos klinikoje gydoma apie 2 tūkstančius pacientų, sergančių depresija. Pirmieji ligos simptomai yra svarbiausi, į kuriuos nereikėtų numoti ranka, o skubiai kreiptis pagalbos.

 

daugiau

Pas šeimos gydytoją lankosi pusė gyventojų – kodėl to nedaro kiti?Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, per pastaruosius metus pas savo šeimos gydytoją lankėsi kas antras (50 proc.) šalies gyventojas, iš jų daugiau nei pusė (27 proc.) apsiribojo vienu vizitu, likusi dalis (23 proc.) lankėsi dažniau. Likusieji arba nesiskundė jokiais sveikatos sutrikimais, arba vengė vizito pas medikus net negaluodami. To pasekmė – savigyda, apie kurios pavojų perspėja šalies medikai, kviesdami pasirūpinti profilaktiniais sveikatos patikrinimais gydymo įstaigose.

daugiau

Jei mirguliuoja ir žaibuoja akyse – arba pervargote, arba susirgote rimta akių ligaŽaibai, juodos muselės ar spalvoti ratilai – tai vaizdiniai, kuriuos tenka išvysti kai kuriems žmonėms. Pasak sveikatos priežiūros specialistų, kartais už to slepiasi nuovargis bei išsekimas, tačiau neretai ir rimtos akių ligos, tokios kaip tinklainės patempimas ir įplėšimas. „Dažniausiai į vaistininkus kreipiasi žmonės ieškodami vaistų ar vitaminų regėjimui pastiprinti, akių sausumui, jautrumui mažinti, bet kartais pasakomas ir kitas nusiskundimas – mirgėjimas akyse.

daugiau

Kada į gydytojus dėl skausmo kreiptis nedelsiant? Užduokite sau 3 klausimusPasikartojantis ir nuolat jaučiamas skausmas yra vienas dažniausių žmones kamuojančių negalavimų. Norint su tuo veiksmingai kovoti, svarbiausia – nustatyti skausmo priežastis. „Ir nuolatinis, ir pasikartojantis skausmas gali įspėti apie prasidėjusį uždegimą ar kylančią kitų sunkių, ilgo ir varginančio gydymo reikalaujančių negalavimų riziką. Todėl jį reikia laikyti organizmo siunčiamu signalu, raginančiu nedelsiant imtis veiksmų ir nustatyti negalavimo priežastis, nes atsinaujinęs skausmas niekur nedings.

daugiau

Važiavimas elektriniais paspirtukais: nelaimių priežastysŠalyje kasmet daugėja su elektriniais paspirtukais susijusių nelaimingų atsitikimų – per 8 šių metų mėnesius tokių draudiminių įvykių užfiksuota 43 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai ir 85 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Vis dėlto ši statistika negąsdina paspirtukų vairuotojų. Jie ir toliau ignoruoja saugaus eismo taisykles dėl kartais net kurioziškų priežasčių.

daugiau

Paaugliai kūprinasi, skundžiasi nuovargiu, prastai miega – jiems trūksta magnioMagnis – žmogui svarbus mineralas, tačiau mūsų organizmas pats jo negamina, todėl turime gauti su maistu ar maisto papildais. Ir nors magnio reikia visiems bei visą gyvenimą, tačiau kai kuriais gyvenimo etapais – po ligos, nėštumo ir žindymo metu bei paauglystėje, kuomet vyksta intensyvus organizmo augimas, – jo prireikia daugiau.


daugiau

ImageCukrinį diabetą ir ypač jo gydymą insulinu supa gausybė mitų ir baimių. Vieni pagrindinių – kad gydymas insulinu reiškia blogą ligos baigtį, kad aplinkiniai besileidžiantįjį vaistus palaikys narkomanu, kad vaistai brangūs, o angliavandenių skaičiavimas – aukštoji matematika. Populiariausius mitus pranešime žiniasklaidai paneigia gydytoja endokrinologė Eglė Kreivaitienė.

daugiau

Žarnyno kolonistai – kodėl svarbu juos kontroliuoti Saugotės mikrobų? O net neįtariate, kad jų trilijonai įsikūrę žmogaus kūno išorėje ir viduje – ypač žarnyne. Šių mikroorganizmų bendruomenė vadinama mikrobiomu arba mikrobiota. Daugėja įrodymų, kad tai – mūsų sveikatos skydas. Žarnyno mikrobų laboratoriniai tyrimai šią vasarą tapo plačiau prieinami ir Lietuvoje.

daugiau

Koncentracijos stoka – ne vien vaikų, bet ir tėvų problema: kaip ją pagerinti?Kiekvieną dieną esame paskendę informacijos sraute. Mus supa įvairios reklamos, naujienos apie COVID-19 infekciją, vakcinaciją, įvykiai iš pasaulio, dėmesį blaško ir nesiliaujantis žinučių socialiniuose tinkluose srautas, tad išlikti susitelkus tampa nelengva. Tėvai dažnai ieško patarimų dėl atžalų, kuriems sunku susikaupti atlikti namų darbus. Ypač tai išryškėjo karantino metu, kai darbas, mokslas ir kitos veiklos vyko namuose.

daugiau
51 - 60 iš 4531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos