vaistai.lt

POLA vadovė: bendruomenės padeda nelikti vieniems su onkologine ligaSusidūrus su vėžio diagnoze, vienas svarbiausių dalykų yra nelikti vienam naujos realybės akivaizdoje. Išbūti ir kovoti su liga gali padėti onkologinių pacientų bendruomenės. Tos pačios ligos kelyje esantys asmenys noriai dalijasi savo patirtimi ir patarimais, taip pat palaiko vienas kitą psichologiškai, o pasveikę neretai jaučia pareigą padėti naujai diagnozę išgirdusiems pacientams.

daugiau

Insulto simptomus atpažinti bei iškviesti pagalbą privalo net vaikaiPasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais 12 milijonų žmonių pasaulyje patiria insultą, maždaug pusė jų miršta. Tačiau medicinos pagalbą suteikus laiku, pacientas turi didelę galimybę išgyventi ir išvengti negalios. Todėl labai svarbu, kad artimieji ir kiti šalia esantys žmonės gebėtų greitai atpažinti insulto simptomus ir nedelsdami imtųsi veiksmų.

daugiau

Medikė paneigia apie gripą sklandančius mitus: kaip efektyviai apsisaugoti?Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, kosuliu, gerklės, galvos bei raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Lina Augustinaitė sako, jog kasmet šia liga suserga 5–10 proc. gyventojų. Medikė paneigia apie gripą vyraujančius mitus ir paaiškina, kaip iš tiesų reikėtų apsisaugoti nuo šios infekcijos. 

daugiau

Vaiko paruošimas operacijai: ką pataria gydytojaiSiekiant užtikrinti gerą sveikatą, vaikams, kaip ir suaugusiems, kartais nepavyksta išvengti chirurginio gydymo. Nors baimė – natūralus jausmas, lydintis chirurgines intervencijas, specialistai teigia, kad tinkamas vaiko paruošimas bei jo psichologinis nusiteikimas sėkmingai ją nuslopina ir užtikrina sklandesnę gydymo bei pooperacinio laikotarpio eigą.

daugiau

Poliomielitą įveikti gali skiepaiNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) kviečia kartu paminėti Pasaulinę poliomielito dieną, kuri tradiciškai minima spalio 24 d., ir ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos priemonės – skiepų. Nors Lietuva nuo 2001 m. laikoma laisva nuo poliomielito viruso šalimi, tačiau įvežtinio poliomielito rizika išlieka.

daugiau

Kalio jodidas: ko dar nežinojote apie jį?Vilniuje šią savaitę pradėtas papildomas kalio jodido tablečių dalinimas naujai registruotiems sostinės gyventojams. Kaip jį teisingai vartoti branduolinės avarijos metu – žino kone visi. Tačiau ne visi žino, ar šias tabletes galima vartoti profilaktiškai, ar yra rizikos grupė, kuriai kalio jodido negalima vartoti, bei kas nutiktų laiku neišgėrus šių tablečių.

daugiau

Mitais apipinta ilgalaikė kontracepcija – ar tikrai gali sukelti nevaisingumą arba vėžį?Nors ilgalaikė kontracepcija suteikia emocinį saugumą siekiant išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau pasėja kitas baimes – ar tai gali padaryti neigiamą įtaką vaisingumui, išprovokuoti vėžį, sukelti kitas nemalonias pasekmes – svorio augimą, sumažėjusį libido? Kas lemia šalutinius poveikius ir ką būtina žinoti prieš pradedant vartoti ilgalaikę kontracepciją?

daugiau

Kelio sąnario, klubo ar stuburo problemos: kaip atskirti?Varginantis kelio, klubo skausmas – tik vienas iš pagrindinių simptomų, kuris yra pirmasis signalas kreiptis į gydytoją ir ieškoti priežasties. Kol tyliai kenčiame, vartojame vaistus ir laukiame, kelio ar klubo sąnaryje jau vyksta negrįžtamas kremzlės degeneracinis procesas. Kai kuriais atvejais uždelsiama ir dėl to, kad simptomai supainiojami su stuburo problemomis. Ką būtina žinoti ir kada delsimo kaina yra vienintelė – protezavimas?

daugiau

Gydytojai dermatologai: ką reikia žinoti apie atopinį dermatitąIšsausėjusi, šerpetojanti, pleiskanojanti oda, varginantis niežėjimas ir skausmas – tai lėtinės uždegiminės odos ligos – atopinio dermatito – simptomai. Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojų dermatovenerologų Ievos Turskės ir Žygimanto Vaičio, atopinis dermatitas – dažna liga, kankinanti maždaug kas dešimtą žmogų. Įprastai ši liga pasireiškia gana anksti – dažniausiai ja serga vaikai iki dvejų metų. Vaikui augant ir tinkamai gydant, ligos požymiai dažniausiai pranyksta. Vyresniems nei 30 metų amžiaus žmonėms ji pasireiškia itin retai.

daugiau

Nelegalios vaistų rinkos pavojai: nuo turguje įsigytų preparatų galima ir apsinuodytiNe paslaptis, kad nelegali vaistų rinka egzistuoja – vaistinių preparatų siūlo kai kurių turgaviečių prekeiviai. Tačiau prašymų be recepto įsigyti receptinių vaistų dažnai sulaukia ir vaistininkai. Kokių vaistų kartais reikalaujama ir kodėl rizikinga vartoti turguje pirktus medikamentus?

daugiau
51 - 60 iš 5002 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos