vaistai.lt

Storosios žarnos vėžys pastebimas tik vėlyvų stadijų: kaip užkirsti jam kelią?Lietuvoje kasmet storosios žarnos vėžiu suserga apie 1700 žmonių, iš jų apie 1000 neišgyvena. Profilaktinės vėžio patikros programos – vienas iš lengviausių kelių užkirsti kelią šiai klastingai ligai. Reguliari patikra gali padėti išvengti daugiau nei 60 proc. mirties atvejų dėl storosios žarnos vėžio.

daugiau

Pūslelinė: kaip ją greičiau pagydyti ir kokios gresia komplikacijosPaprastoji pūslelinė – per artimus kontaktus ir oro lašeliniu būdu plintančio herpeso viruso sukeliama liga, kuria susirgus pirmąjį kartą gali nepasireikšti jokie simptomai. Tokiu atveju, užsikrėtęs žmogus, pats to nežinodamas, tampa viruso nešiotoju ir prisideda prie spartaus jo plitimo aplinkoje.

daugiau

Laiku neatpažinti valgymo sutrikimai – pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybeiSu valgymo sutrikimais susiduria nemažai įvairaus amžiaus asmenų. Laiku nesuteikus pagalbos jie gali sukelti rimtas sveikatos problemas ar net realią grėsmę žmogaus gyvybei.

daugiau

Policistinių kiaušidžių sindromas: mitai ir nauji faktaiMoterų policistinių kiaušidžių sindromas (PKS) – svarbi šiuolaikinės visuomenės sveikatos problema, dažnu atveju tai ir moterų nevaisingumo priežastis. Mokslinių tyrimų duomenimis, 38 proc. moterų, negalinčių susilaukti kūdikio, turi ovuliacijos sutrikimų, kurie net 80 proc. atvejų susiję su PKS.

daugiau

Kas gali slėptis už ilgai nekrentančios nedidelės temperatūrosKartais termometras ilgą laiką, kelias dienas, savaites ar net mėnesius rodo nedaug pakilusią temperatūrą – 37-37,5 °C . Tai gali būti tiek įvairiausių ligų simptomas, tiek ir ženklas, kad reikėtų pakeisti namie naudojamą termometrą. Vaistininkės Robertos Janulytės teigimu, kūno temperatūra gali pakilti ir laikytis dėl kelių priežasčių: virusinės ar bakterinės infekcijos, stipraus ūmaus uždegimo (reumatoidinio artrito, lūžių ir sumušimų, vaikams – dygstant dantims), egzotinėje kelionėje dėl perkaitimo saulėje arba nudegimo, taip pat dėl ūmios ir stiprios alerginės reakcijos.

daugiau

Europoje išaugus sergamumui skarlatina NVSC ragina įtarus ligą nedelsti kreiptis į gydytojąNacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį, kad nuo 2022 m. gruodžio mėnesio  Europoje fiksuojama daugiau nei įprastai A grupės streptokokų sukeltų ligų atvejų, tarp jų ir skarlatinos. Apie išaugusį šių ligų, kurios labiausiai paveikia vaikus iki 10 metų, atvejų skaičių pranešė Jungtinė Karalystė, Danija, Prancūzija ir kitos šalys. Visgi Pasaulio sveikatos organizacija riziką vertina kaip mažą, nes nebuvo nustatyta šios infekcijos naujų genų sekos tipų, negauta pranešimų apie padidėjusį atsparumą antibiotikams, be to, A grupės streptokokai yra plačiai paplitę Europoje, t. y. didelė dalis visuomenės yra su jais susidūrę.

daugiau

Siūlymas endoprotezuoti kelį paskatino ieškoti alternatyvosKrepšininkas Algirdas Lingė prieš kelis metus kentė nepakeliamą abiejų kelių skausmą. Gydytojams pasiūlius kelio sąnario endoprotezavimą, vyras pasirinko mažiau invazyvų sprendimą. Jam atlikta osteotomija ne tik išsaugojo natūralią kremzlę, sumažino skausmus, bet ir leido išvengti rizikingos operacijos. Šiandien 69-us metus einantis vyras gali aktyviai sportuoti ir pasigirti puikia fizine forma.

daugiau

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuviusDaugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys. Dažnai pasitaiko atvejų, kad apie ligą sergantysis sužino dėl kitų būklių. Pavyzdžiui, jau 12 metų su ŽIV infekcija gyvenanti Akvilė (tikrasis moters vardas autoriui žinomas) apie ligą sužinojo tik pastojusi.

daugiau

Sergančiųjų mažiau nei įprastai tokiu metuNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo. Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

daugiau

Sergu, bet dirbu iš namų: kokie pavojai tyko?Nors sergant patariama skirti kuo daugiau dėmesio poilsiui, dažnas žmogus numoja į tai ranka ir renkasi darbą iš namų arba griebiasi drastiškų gydymosi metodų. Jei sirgdami iškeisime poilsį į darbą, galime sau padaryti daugiau žalos nei naudos.

daugiau
51 - 60 iš 5103 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos