vaistai.lt

Iš profesionalų lūpų: klausos sutrikimai šiandien – ne nuosprendisGydytojai pastebi: modernus žmogus gyvena kone nuolatiniame triukšme. Deja, netylantis automobilių gaudimas, kurtinantys koncertai ir diskotekos, triukšmingi darbai statybų aikštelėse turi savo pasekmes. Su klausos problemomis susiduria vis daugiau žmonių. Tai lemia negrįžtamus procesus. Negydomas klausos nusilpimas gali tapti ir kitų problemų priežastimi – pradedant socialine atskirtimi, stresu ar nerimu, baigiant depresija ar net demencija. Yra ir gera žinia: šiuolaikinės technologijos siūlo veiksmingą išeitį. Kokia ji?

daugiau

Europietiškas onkologinių paslaugų teikimo modelis turėtų įsitvirtinti ir LietuvojeNamuose ir sienos gydo, vienu balsu kalba sudėtinį vėžio gydymą praėję pacientai. „Mokslo pasiekimų diegimas į kliniką vis labiau leidžia sutrumpinti pacientų hospitalizaciją, daugiau paslaugų teikti negulint ligoninėje, ambulatorinėmis sąlygomis. Taip ne tik patogiau ir pandemijos sąlygomis saugiau pacientui, taip taupomos valstybės lėšos ir medicinos personalo darbo laikas“, – pranešime žiniasklaidai sako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) laikinoji vadovė prof. Sonata Jarmalaitė.

daugiau

Nauja vaizdinė priemonė apie lytiškai plintančias infekcijasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai parengė naują vaizdinę, metodinę priemonę visuomenei apie lytiškai plintančių infekcijų sukeliamus pažeidimus organizme. Plakate galima rasti lytiniu keliu (vaginaliniais, oraliniais ir analiniais santykiais) perduodamų susirgimų sukėlėjus ir sužinoti, kokius organus ir sistemas pažeidžia jų sukeliamos infekcijos.

 

daugiau

Intymi higiena menstruacijų metų: ar nežinojimas gali pakenkti?Moters gyvenimas juda tam tikru ritmu, kurį lemia menstruacinis (lytinis) ciklas. Vidutiniškai jis trunka 28 dienas, tačiau gali svyruoti ir nuo 20 iki 40 dienų. Paprastai moterys kraujuoja 3–7 dienas per ciklą, bet tai – taip pat individualu. Tačiau viena taisyklė galioja – intymia higiena svarbu rūpintis ne tik kasdien, bet ypač menstruacijų metu. Dažnai moterys drovisi šia tema kalbėti garsiai. Jos linkusios atsakymų ieškoti internete, užuot pasitarusios su ginekologu ar vaistininku.


daugiau

Gydytojo ortopedo-traumatologo patarimai tėvams ruošiant vaikus naujiems mokslo metamsArtėjantis ruduo ir nauji mokslo metai – tai atsakingas laikotarpis tiek vaikams, tiek jų tėvams. Pastariesiems tenka pasirūpinti ne tik tinkamu vaiko darželio ar mokyklinių priemonių kraiteliu, bet ir aktyvia popamokine veikla. Gydytojas ortopedas-traumatologas Andrius Vaitiekus, atkreipdamas dėmesį į  fizinę jauno žmogaus sveikatos svarbą, dalijasi rekomendacijomis, kurios padės tinkamai sutikti naujus mokslo metus ir būti pasiruošus naujiems iššūkiams.


daugiau

Artėjant mokslo metams primena nepamiršti ir vaistų nuo kirminųSąsiuviniai, kuprinė, nauji rašikliai – tai tik keletas dalykų, apie kuriuos galvojama prieš mokslo metų pradžią. Reikėtų rūpintis ne tik kuprinės turiniu, bet ir gera mokinių savijauta. Vaistininkė Miglė Kazakevičienė primena, kad prevenciškai kiekvienais metais privaloma patikrinti vaikų sveikatą, todėl visa tai įvertins gydytojas, o jeigu pastebės sveikatos sutrikimų, prireikus paskirs ir gydymą, tačiau yra žingsnių, kuriuos atlikti namuose gali ir patys tėvai.

daugiau

Kaip sumažinti skrandžio skausmą: kada vaistai padeda, o kada kenkia?Skrandžio skausmas patenka į skausmų, dėl kurių dažniausiai skundžiasi į vaistines užsukę žmonės,  penketuką. Pagrindiniai jų klausimai – kaip sumažinti skrandžio skausmą, kokie vaistai nuo skrandžio skausmo yra efektyviausi, ką daryti, kai užpuolė skrandžio uždegimas bei ką valgyti, kai skauda skrandį. Į visus šiuos klausimus atsako vaistininkė.

 

daugiau

Tarptautinis tyrimas: gimimo vieta lemia, ar sunkų defektą turintis kūdikis išgyvensTarptautinio mokslinio tyrimo, atlikto 74 šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, duomenimis, ar kūdikis, gimęs su įgimtomis anomalijomis, išgyvens, priklauso nuo vietos, kurioje jis gimė, teigia tyrime dalyvavę Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro mokslininkai.

 

daugiau

Grįžta dėl COVID-19 pristabdytos planinės operacijos – kokių klaidų vengti pacientams?Planinių operacijų apimtys pradėjo augti, kai prasidėjo vakcinavimas nuo COVID-19 infekcijos ir ėmė mažėti sunkiai sergančiųjų, gydomų stacionare, skaičius. Šiuo metu atliekamos visos planinės operacijos be apribojimų, o pacientai noriai grįžta į poliklinikas. Chirurgas primena, kaip pasiruošti operacijai bei kaip greičiau po jos atsigauti.

 

daugiau

Specialistai atkreipia dėmesį: dantų plombavimui vis dar naudojamą gyvsidabrį būtina keisti sveikesnėmis alternatyvomisDaugelis žmonių žino, jog gyvsidabris yra toksiškas elementas, keliantis didelį pavojų tiek aplinkai, tiek žmogaus sveikatai, tačiau tik retas – kad Europos Sąjungoje (ES) didžioji dalis gyvsidabrio į aplinką patenka su dantų amalgamomis, t. y. dantų plombavimui skirtomis medžiagomis, kurių apie 50 proc. sudaro gyvsidabris.

daugiau
61 - 70 iš 4531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos