vaistai.lt

Astma – vis dažniau vaikus kamuojanti liga: kada reikėtų susirūpinti?Nepaisant nuolat tobulėjančios medicinos, vaikų astmos paplitimas, sergamumas ir mirtingumas per pastaruosius 40 metų pasaulyje labai išaugo. Specialistų teigimu, tai – viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių vaikų plaučių ligų. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Indrė Stukienė teigia, kad atpažinti pirmuosius astma sergančio vaiko organizmo siunčiamus signalus – itin svarbu.

daugiau

Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius išliko panašus, COVID-19 liga – sumažėjoNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginti su ankstesne savaite. Lyginant šių metų 40-osios savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklius su ankstesnės savaitės rodikliais, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

daugiau

Skirtingi kosulio tipai: kokių vaistų šiukštu negalima vartotiŠį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. Norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Kokie yra pagrindiniai kosulio rūšių skirtumai ir kaip kosulį įveikti?

daugiau

Du didžiausi akių sveikatos priešaiNet keliems milijardams žmonių visame pasaulyje pasireiškiantis regos susilpnėjimas – ne tik genetikos ir amžiaus, bet ir kasdienės rutinos pasekmė. Norėdami kuo ilgiau džiaugtis akių sveikata, turėtume prisiminti kelis svarbiausius patarimus kasdieniam regos stiprinimui. Pasaulinę regos dieną vaistininkė dalijasi, kaip kiekvienas galime sumažinti regos susilpnėjimo riziką ir tinkamai pasirūpinti savo akių sveikata.

daugiau

Alkoholio žala organizmui: „džiovina“ smegenis ir sukelia širdies veiklos sutrikimusNesaikingas alkoholio vartojimas – didžiulė žala organizmui, jis ne tik sukelia pagirias, bet ir „džiovina“ smegenis, sutrikdo širdies darbą ir iš organizmo išvaro mineralus. Pagrindinis atsakymas, kaip viso to išvengti, yra saikas. Tačiau ką daryti, kai išgerta per daug? Vaistininkė pataria, kaip sparčiau atstatyti organizmą po alkoholio vartojimo. Mažas alkoholio kiekis skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, o dideli pasikartojantys kiekiai – malšina.

daugiau

Šaltojo sezono palydovai rota ir noro virusai: kaip gydytis?Rota ir noro virusinės infekcijos ypač gerai pažįstamos mažų vaikų turintiems tėvams, tačiau jomis užsikrėsti gali ir suaugę. Kaip išvengti nemalonius simptomus – viduriavimą ir vėmimą – sukeliančių ligų ir ką daryti susirgus? Rota ir noro virusinės infekcijos pasireiškia panašiais simptomais: pykinimu, vėmimu, viduriavimu, karščiavimu, pilvo skausmu, pacientus gali kamuoti ir bendras silpnumas. „Camelia“ vaistininkės Gretos Šimkės teigimu, rota virusu dažniausiai serga 3 - 24 mėn. kūdikiai ir maži vaikai iki 5 metų. Nors noro virusu gali užsikrėsti ir vaikai, juo dažniau serga suaugusieji.

daugiau

Kaip sustabdyti rožinės progresavimą?Liga, prasidedanti lengvu, pasikartojančiu veido odos paraudimu ir išsiplėtusiais kapiliarais, netrunka komplikuotis – erzina estetinis vaizdas, dirgina nemalonūs pojūčiai, o laiku nepradėjus gydymo, vėliau tenka vartoti stiprius vaistus ligai suvaldyti. Į kokius pirmuosius simptomus reikia atkreipti dėmesį norint išvengti rožinės progresavimo ir kam gresia didesnė tikimybė susirgti? 

daugiau

Gydytoja endoskopuotoja pataria, kaip pasiruošti kolonoskopijaiStatistikos duomenimis, net apie 30 proc. pacientų kolonoskopijos tyrimui atvyksta netinkamai pasiruošę. „Nepakankamas arba netinkamas pasiruošimas kolonoskopijai lemia nerastus ikivėžinius darinius. Labai didelė tikimybė, kad net mažiausias nepastebėtas ir nepašalintas polipas per maždaug 10 metų progresuos į piktybinį naviką, t. y. onkologinį susirgimą“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoja endoskopuotoja Agnė Šiatkienė. Ji ragina tyrimui ruoštis atsakingai ir dalinasi patarimais.

daugiau

Insulinas – gyvybes gelbstintis išradimas gydant cukrinį diabetąPrieš 100 metų išrastas insulinas padėjo pamatus cukrinio diabeto gydyme ir suteikė viltį gyventi visavertį gyvenimą pacientams, sergantiems šia liga. Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos vadovė prof. Rasa Verkauskienė pastebi, kad šio medikamento išradimas – svarbus mokslo laimėjimas, padedantis išsaugoti gyvybes. „Iki insulino išradimo 1 tipo cukrinis diabetas buvo mirtina liga. Insulinas pradėjo gelbėti gyvybes“, – pasakoja prof. R. Verkauskienė.

daugiau

NVSC primena – kodėl rankas plauti svarbu dažnai ir taisyklingaiArtėjant Pasaulinei rankų plovimo dienai, kuri kasmet minima spalio 15-ąją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad per nešvarias rankas plinta įvairios užkrečiamosios ligos. Todėl rankas būtina plauti dažnai ir taisyklingai. „Net apie 80 proc. infekcinių ligų plinta per nešvarias rankas. Tyrimų duomenimis, rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis“, – atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Bartulienė.

daugiau
61 - 70 iš 5002 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos