vaistai.lt

Vaistininkai primena moterims: laikas pasirūpinti savimiŠalies vaistininkai sako pastebintys, kad artėjant mokslo metams moterys dažniau pirmenybę teikia preparatams, skirtiems visai šeimai, ir pamiršta save. Visoms moterims naudinga valgyti kuo daugiau žuvies, ypač riebios, kurioje gausu omega rūgščių. Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Kristinos Staivės, galima rasti maisto papildų ir vitaminų įvairaus amžiaus moterims, jų poreikis su amžiumi keičiasi, todėl svarbu atsižvelgti ir į tai.


daugiau

Įspėja grybų mėgėjus: kada gresia sunkiausios pasekmės?Lietuvoje auga apie 400 rūšių grybų, iš kurių nuodingomis laikomos apie 40 rūšių. Visus nuodinguosius grybus lengva supainioti su valgomais, o tada padariniai – neišvengiami.  Rimčiausias sveikatos problemas sukelia patirtas apsinuodijimas grybais, kurio žmonės gali neįtarti, supainioję jaučiamus simptomus su persivalgymu.

daugiau

Apsinuodijimas maistu: toksikologė pasakė, ko nereikėtų išsigąstiGreičiausias apsinuodijimo simptomas – vėmimas ir viduriavimas. Šios apsauginės organizmo reakcijos nereikėtų išsigąsti. Klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Mikulevičienė pranešime žiniasklaidai paaiškina, kad apsinuodijimas maistu dažniausiai kyla ne dėl to, kad maistas pats iš savęs yra nuodingas, o dėl to, kad jame pradeda daugintis bakterijos, ypač, kai šilta. Kai bakterijų prisidaugina tiek, kad jos pradeda išskirti toksinus, suvalgęs tą netinkamai laikomą maistą žmogus patiria skrandžio, virškinimo trakto sudirginimo simptomus, pradeda vemti, viduriuoti, tačiau, anot gydytojos, tokia reakcija yra gerai.

daugiau

Penktadalis žmonių kasdien jaučia skausmą: ką daryti?Skausmą esame patyrę visi, paprastai jį sukelia aiškios priežastys, tačiau kartais skausmas kaip atsiranda iš niekur, taip staiga ir pranyksta. Skausmas yra vienas iš ryškiausių simptomų, kad organizmas serga, tai priverčia žmogų atkreipti dėmesį į save, ieškoti pagalbos – skausmą kasdien patiria apie 20 proc. žmonių.

daugiau

Skausmo malšinimas gimdymo metu – kokius nemedikamentinius būdus galima rinktis?Gimdymo metu gali būti taikomi tiek medikamentiniai, tiek nemedikamentiniai skausmo malšinimo būdai. Nemedikamentinius skausmo malšinimo būdus gimdyvės renkasi dėl įvairių priežasčių: nori gimdyti natūraliau, nejaučia labai stipraus skausmo, taip pat individualiais atvejais pasitaiko, kad medikamentiniai skausmo malšinimo būdai yra nerekomenduojami. Kai moterys jaučia stiprų skausmą, gimdymo procesas gali būti ilgesnis ir sunkesnis – joms sunku atsipalaiduoti ir susikoncentruoti.

daugiau

Kas ketvirtas Lietuvos gyventojas ant žaizdų pila dezinfekcinį skystį – taip daryti nereikėtųPrasidėjus koronaviruso pandemijai dezinfekcinis rankų skystis tapo kasdieniu gyvenimo atributu, stengiantis apsisaugoti nuo plintančio viruso. Vis dėlto panašu, kad daugiausiai etanolio savo sudėtyje turintį skystį imta naudoti išties kūrybingai – apytiksliai kas ketvirtas mūsų šalies gyventojas po ranka nuolat esančią priemonę naudoja žaizdoms dezinfekuoti, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


daugiau

Ką daryti, jei įsisiurbė erkė?Aptikęs įsisiurbusią erkę dažnas supanikuoja ir galvoja apie blogiausius scenarijus. Žinodami, kokių veiksmų reikėtų imtis įsisiurbus erkei ir vadovaudamiesi pateiktomis rekomendacijomis, žmonės gali išvengti rimtų pasekmių.

daugiau

Rugsėjį – nauji iššūkiai vaikams, turintiems klausos sutrikimąDar vienų mokslo metų laukimas silpnai girdinčiam vaikui ir jo tėvams gali kelti daugiau nerimo nei malonaus jaudulio, aplankančio prieš nepatirtą etapą. Klausos ekspertės teigia, jog vos kiek silpniau girdint viena ausimi gali suprastėti mokymosi rezultatai ir emocinė būsena. Negana to, iššūkių žada galimai sugrįšiantis nuotolinis mokymasis. Visgi pažinus problemą, įsiminus kelias profesionalias rekomendacijas kelionė po naujų žinių ir garsų pasaulį bus jaudinanti gerąja prasme.

daugiau

Neurologė: migrenos sukeliami skausmai gali parklupdyti ir stipriausiusDažnas žmogus, patyręs varginančius galvos skausmus, skuba juos malšinti medikamentais. Gydytoja neurologė Giedrė Jančienė atkreipia dėmesį, kad iš už pirmo žvilgsnio nekaltų galvos skausmų gali slypėti kur kas sudėtingesnė liga – migrena. Medikė įvardija esminius simptomus ir pataria, kokius tyrimus būtina atlikti siekiant nustatyti tikrąją ligos diagnozę.

daugiau

Achalazija – rijimo sutrikimas: sunku nuryti net vandenįSkanauti ir mėgautis maistu esame taip įpratę, jog retai kada susimąstome, kas būtų, jei kiekvienas kąsnis sukeltų diskomfortą, nemalonų spaudimą krūtinėje, rūgštį, pykinimą, o gurkšnis vandens taptų iššūkiu. Visa tai – achalazijai būdingi simptomai. Su šia reta liga susidūrusi pacientė Vijolė (68 m.) pagalbą gavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Diagnostikos centre veikiančiame Endoskopijų skyriuje.

daugiau
71 - 80 iš 4531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos