vaistai.lt

Gyvenimas sergant reta nervų ir raumenų liga: gydymas tarsi stebuklasPrieš daugiau nei 10 metų pacientę Iloną pradėjo varginti neįprasti pojūčiai ir silpnumas raumenyse. „Dirbau ligoninėje, ten gaminau maistą, aptarnaudavau valgyklos klientus. Kartą pastebėjau, kad dešine ranka paėmus šaukštą ar bet kurį įrankį į rankas, man tampa sunku padėti jį atgal į vietą. Ranka, atrodo, sustingsta, bandant ištiesti, raumenys neatsipalaiduoja“, – pirmuosius simptomus vardija moteris.

daugiau

Gripo sezono pradžioje – kol kas nedidėjantis sergamumo rodiklisNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 819,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų iki 722,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

daugiau

Kūdikio raidos etapai – ką kūdikis turi mokėti skirtingais amžiaus tarpsniais?Naujos gyvybės atsiradimas – ypatingas ir nepamirštamas įvykis šeimos gyvenime. Tačiau tėvų džiaugsmą dažnai užgožia įvairūs klausimai, nuogąstavimai dėl atžalos raidos. Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos Kineziterapijos skyriaus vadovė prof. dr. Inesa Rimdeikienė teigia, kad sveiko kūdikio augimas ir vystymasis neįsivaizduojamas be kineziterapeuto atliekamos raidos vertinimo. „Normali raida, atitinkanti vaiko chronologinį amžių – vienas iš svarbiausių vaiko sveikatos rodiklių“, – sako prof. dr. Inesa Rimdeikienė. Interviu profesorę Rimdeikienę kalbiname apie kineziterapijos svarbą kūdikių raidos vertinime bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį visiems tėvams.

daugiau

Žvynelinė šiandien – jau kontroliuojama ligaDaugelis, sužinoję, kad serga psoriaze, dar vadinama žvyneline, diagnozę priima kaip nuosprendį ir galvoja, kad išbertą odą teks slėpti visą gyvenimą. „Toks mąstymas – klaidingas. Šiuolaikinio mokslo atradimai ir gydytojo bei paciento bendradarbiavimas gali sugrąžinti sveiką odą ir pilnavertį gyvenimą. Svarbu žengti pirmąjį žingsnį – kreiptis į specialistą“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento vadovė gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė.

daugiau

NVSC: imunitetą difterijai būtina atnaujinti kas 10 metųNuo pavojingų užkrečiamųjų ligų esame paskiepijami vaikystėje. Tačiau, kad galėtume jaustis saugūs ilgą laiką, nuo kai kurių ligų būtina periodiškai skiepytis pakartotinai net ir suaugus. Viena iš tokių ligų yra difterija, kurios atvejų skaičiaus didėjimas šiemet fiksuojamas Europoje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad nuo šios ligos patikimai apsaugoti gali tik reguliarus skiepijimas, priešingu atveju išlieka rizika užsikrėsti. 

daugiau

Impotencija: pažink ir įveikImpotencija - tai bene kiekvieno vyro košmaras. Pats terminas vartojamas šnekamojoje kalboje, tačiau dėl klaidingo prasmės suvokimo būklė pradėta vadinti erekcijos sutrikimais. Būklė, kuomet vyrui nepavyksta pasiekti ar išlaikyti pakankamo varpos kietumo dažniausiai lytinių santykių metu, yra vadinama erekcijos sutrikimais.

daugiau

Daugiau nei pusė lietuvių patiria šiuos sutrikimus: psichologė pasakė, kaip kovotiDaugiau nei pusė lietuvių susiduria su miego sutrikimais: net 28 proc. teigia, kad jiems sunku užmigti, o 26 proc. sako, kad jų miegas nėra gilus ir jie naktį prabunda net keletą kartų, rodo „Samsung Electronics Baltics“ užsakymu atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas. Psichologė Vitalija Navickė dalijasi patarimais kaip kovoti su šia vis dažnėjančia liga bei kada būtina kreiptis į specialistus.

daugiau

Galvos skausmai gali signalizuoti apie skirtingas sveikatos problemas: kaip juos atskirti?Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. Skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį.

daugiau

Pasirūpinti skiepais nuo gripo rekomenduojama iš ankstoNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 827,8 iki 819,7 atvejo 100 tūkst., tačiau NVSC specialistai ragina neprarasti budrumo ir nuo gripo pasiskiepyti nelaukiant sergamumo pakilimo piko. Svarbu atminti, kad pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas susiformuoja maždaug per 2 savaites, o didžiausias antikūnų kiekis susidaro 4–6 savaitę po injekcijos.

daugiau

POLA vadovė: bendruomenės padeda nelikti vieniems su onkologine ligaSusidūrus su vėžio diagnoze, vienas svarbiausių dalykų yra nelikti vienam naujos realybės akivaizdoje. Išbūti ir kovoti su liga gali padėti onkologinių pacientų bendruomenės. Tos pačios ligos kelyje esantys asmenys noriai dalijasi savo patirtimi ir patarimais, taip pat palaiko vienas kitą psichologiškai, o pasveikę neretai jaučia pareigą padėti naujai diagnozę išgirdusiems pacientams.

daugiau
81 - 90 iš 5041 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos