vaistai.lt

Kelio sąnario, klubo ar stuburo problemos: kaip atskirti?Varginantis kelio, klubo skausmas – tik vienas iš pagrindinių simptomų, kuris yra pirmasis signalas kreiptis į gydytoją ir ieškoti priežasties. Kol tyliai kenčiame, vartojame vaistus ir laukiame, kelio ar klubo sąnaryje jau vyksta negrįžtamas kremzlės degeneracinis procesas. Kai kuriais atvejais uždelsiama ir dėl to, kad simptomai supainiojami su stuburo problemomis. Ką būtina žinoti ir kada delsimo kaina yra vienintelė – protezavimas?

daugiau

Gydytojai dermatologai: ką reikia žinoti apie atopinį dermatitąIšsausėjusi, šerpetojanti, pleiskanojanti oda, varginantis niežėjimas ir skausmas – tai lėtinės uždegiminės odos ligos – atopinio dermatito – simptomai. Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojų dermatovenerologų Ievos Turskės ir Žygimanto Vaičio, atopinis dermatitas – dažna liga, kankinanti maždaug kas dešimtą žmogų. Įprastai ši liga pasireiškia gana anksti – dažniausiai ja serga vaikai iki dvejų metų. Vaikui augant ir tinkamai gydant, ligos požymiai dažniausiai pranyksta. Vyresniems nei 30 metų amžiaus žmonėms ji pasireiškia itin retai.

daugiau

Nelegalios vaistų rinkos pavojai: nuo turguje įsigytų preparatų galima ir apsinuodytiNe paslaptis, kad nelegali vaistų rinka egzistuoja – vaistinių preparatų siūlo kai kurių turgaviečių prekeiviai. Tačiau prašymų be recepto įsigyti receptinių vaistų dažnai sulaukia ir vaistininkai. Kokių vaistų kartais reikalaujama ir kodėl rizikinga vartoti turguje pirktus medikamentus?

daugiau

Astma – vis dažniau vaikus kamuojanti liga: kada reikėtų susirūpinti?Nepaisant nuolat tobulėjančios medicinos, vaikų astmos paplitimas, sergamumas ir mirtingumas per pastaruosius 40 metų pasaulyje labai išaugo. Specialistų teigimu, tai – viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių vaikų plaučių ligų. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Indrė Stukienė teigia, kad atpažinti pirmuosius astma sergančio vaiko organizmo siunčiamus signalus – itin svarbu.

daugiau

Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius išliko panašus, COVID-19 liga – sumažėjoNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginti su ankstesne savaite. Lyginant šių metų 40-osios savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklius su ankstesnės savaitės rodikliais, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

daugiau

Skirtingi kosulio tipai: kokių vaistų šiukštu negalima vartotiŠį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. Norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Kokie yra pagrindiniai kosulio rūšių skirtumai ir kaip kosulį įveikti?

daugiau

Du didžiausi akių sveikatos priešaiNet keliems milijardams žmonių visame pasaulyje pasireiškiantis regos susilpnėjimas – ne tik genetikos ir amžiaus, bet ir kasdienės rutinos pasekmė. Norėdami kuo ilgiau džiaugtis akių sveikata, turėtume prisiminti kelis svarbiausius patarimus kasdieniam regos stiprinimui. Pasaulinę regos dieną vaistininkė dalijasi, kaip kiekvienas galime sumažinti regos susilpnėjimo riziką ir tinkamai pasirūpinti savo akių sveikata.

daugiau

Alkoholio žala organizmui: „džiovina“ smegenis ir sukelia širdies veiklos sutrikimusNesaikingas alkoholio vartojimas – didžiulė žala organizmui, jis ne tik sukelia pagirias, bet ir „džiovina“ smegenis, sutrikdo širdies darbą ir iš organizmo išvaro mineralus. Pagrindinis atsakymas, kaip viso to išvengti, yra saikas. Tačiau ką daryti, kai išgerta per daug? Vaistininkė pataria, kaip sparčiau atstatyti organizmą po alkoholio vartojimo. Mažas alkoholio kiekis skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, o dideli pasikartojantys kiekiai – malšina.

daugiau

Šaltojo sezono palydovai rota ir noro virusai: kaip gydytis?Rota ir noro virusinės infekcijos ypač gerai pažįstamos mažų vaikų turintiems tėvams, tačiau jomis užsikrėsti gali ir suaugę. Kaip išvengti nemalonius simptomus – viduriavimą ir vėmimą – sukeliančių ligų ir ką daryti susirgus? Rota ir noro virusinės infekcijos pasireiškia panašiais simptomais: pykinimu, vėmimu, viduriavimu, karščiavimu, pilvo skausmu, pacientus gali kamuoti ir bendras silpnumas. „Camelia“ vaistininkės Gretos Šimkės teigimu, rota virusu dažniausiai serga 3 - 24 mėn. kūdikiai ir maži vaikai iki 5 metų. Nors noro virusu gali užsikrėsti ir vaikai, juo dažniau serga suaugusieji.

daugiau

Kaip sustabdyti rožinės progresavimą?Liga, prasidedanti lengvu, pasikartojančiu veido odos paraudimu ir išsiplėtusiais kapiliarais, netrunka komplikuotis – erzina estetinis vaizdas, dirgina nemalonūs pojūčiai, o laiku nepradėjus gydymo, vėliau tenka vartoti stiprius vaistus ligai suvaldyti. Į kokius pirmuosius simptomus reikia atkreipti dėmesį norint išvengti rožinės progresavimo ir kam gresia didesnė tikimybė susirgti? 

daugiau
91 - 100 iš 5035 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos